Auktion pågår nu, 452 st utrop

Observera att föremålen på nedanstående nätauktion kan komma att strykas med kort varsel då det är en pantauktion. Läs mer under Villkor, Villkor på andra språk
Alla föremål på våra internetauktioner säljs i befintligt skick. Köparprovision om 15% tillkommer på slaget belopp.

Träffar: 3860   [1] 2 3 ... 193 Nästa »

Ring med kuddslipad diamant 4,14ct enligt gravyr, ca CA / VS1 + 2 x ca 0,10 + 2 x ca 0,05 + 2 x ca 0,03ct, ca SI samt safirer 1,94ctv enligt gravyr, Ø17, bredd: 5,4-15mm, 18K 14,3g.

Auktionsnummer: SE2.20240502.A80691

Guld / Ringar City

Stänger: 2024-05-02 12:19:30

Kedja, Kejsar, 51cm, bredd 8,5mm, 18K Vikt: 227,7 g

Auktionsnummer: SE18.20240501.A51381

Aktuellt bud

115 000 kr

2024-05-01 14:00:00

Budledare: fifa2023 Antal bud: 5

Guld / Kedjor & collier Solna

Stänger: 2024-05-01 14:00:00

Armband, turkiska mynt ca Ø22mm, ca 19cm, säkerhetskedja, 21K  Vikt: 168,5 g

Auktionsnummer: SE15.20240429.A32679

Aktuellt bud

114 000 kr

2024-04-29 14:38:30

Budledare: - Antal bud: -

Guld / Armband Hallunda

Stänger: 2024-04-29 14:38:30

Collier med emalj, skevheter/bucklor, längd inklusive tygbandet ca 110cm, ett par örhängen med emalj, skevheter/bucklor, längd inklusive hårdekoration ca 22cm, bruttovikt 173,3g. 21K

Auktionsnummer: SE4.20240501.A90667

Guld / Övriga smycken Malmö Triangeln

Stänger: 2024-05-01 11:03:30

Kedja Ankar, längd 60cm, bredd 5,8mm, borrhål, 18K.  Vikt: 179,4 g

Auktionsnummer: SE18.20240501.A61451

Aktuellt bud

87 000 kr

2024-05-01 14:42:00

Budledare: fifa2023 Antal bud: 5

Guld / Kedjor & collier Solna

Stänger: 2024-05-01 14:42:00

Herrur Rolex Submariner Date, 40mm, stål, automatisk, ref:16610T, snr: D144117, Cal 3135, boettnr: 2160, verknr:3 0684412, oysterlänk 73250, fliplock, ca 2005-06, repig länk och boett. Vikt: 0 g

Auktionsnummer: SE7.20240506.R20476

Klockor / Herrur Uppsala

Stänger: 2024-05-06 11:22:00

Herrur Rolex Oyster Perpetual Datejust, automatisk, 18K, datum, ca Ø36mm, ref-nr: 16018, serie-nr:9175700, år ca 1986/87, kaliber:3035, verk-nr:2112673, boett-nr:16000, med läderband kalvskinn Hirsch 20 Paul, original viklås guldspänne 18K, nr: 24809, nagg på glas vid 12, inga tillbehör  Vikt: 0 g

Auktionsnummer: SE19.20240428.R23923

Klockor / Herrur Finguld

Stänger: 2024-04-28 10:12:30

Herrur Rolex Oyster Perpetual Submariner, Ø40mm, guld/stål, automatisk, refnr: 16613, serienr: T375572, cal 3135, verk-nr 7474812, boett-nr 16610, oysterlänk i guld/stål, 93153 401B, viklås, repor/nagg på länk och boett, inga övriga tillbehör.

Auktionsnummer: SE22.20240430.A35645

Klockor / Herrur Farsta

Stänger: 2024-04-30 20:34:30

Kedja Kejsarlänk, 67cm, bredd 5,8mm, defekt lås, vitguld 18K  Vikt: 132,6 g

Auktionsnummer: SE8.20240425.A41997

Aktuellt bud

72 000 kr

2024-04-25 11:24:00

Budledare: fifa2023 Antal bud: 1

Guld / Kedjor & collier Fridhemsplan

Stänger: 2024-04-25 11:24:00

 Damur Rolex Oyster Perpetual med diamanter, srn: K2324468, cal: 3135, verknr: 964J18C6, refnr: 116234, safirglas, datum, stål, omkrets 15 cm, små repor, certifikat daterat 13.12.2011, box, ytterkartong, Skickas med postpaket.

Auktionsnummer: SE77.20240505.A1338

Klockor / Damur Växjö

Stänger: 2024-05-05 14:37:00

Collier med myntliknande föremål, 20st ¼ Pahlav, Ø16,5mm, 1st ½ Pahlav Ø19,0mm, längd 52cm, bredd: 45-59mm, saknar lås, etui, 21K Vikt: 95,7 g

Auktionsnummer: SE2.20240502.A80692

Guld / Kedjor & collier City

Stänger: 2024-05-02 12:20:00

Collier med stenar, skevheter, längd inklusive tygbandet ca 74cm, ett par örhängen med stenar, skevheter, längd inklusive hårdekoration ca 20cm, bruttovikt 174,2g. 22K

Auktionsnummer: SE4.20240501.A90668

Guld / Övriga smycken Malmö Triangeln

Stänger: 2024-05-01 11:04:00

Diverse guld, med stenar och urverk, defekt, gravyr, 18K  Vikt: 125,5 g

Auktionsnummer: SE16.20240507.A94119

Aktuellt bud

58 000 kr

2024-05-07 11:51:00

Budledare: - Antal bud: -

Guld / Övrigt Skanstull

Stänger: 2024-05-07 11:51:00

Stelt armband med filigrandekor, Ø60mm, bredd 27mm, filigrandel saknas vid låsskruv, 21K.  Vikt: 79,5 g

Auktionsnummer: SE16.20240423.A83228

Aktuellt bud

49 600 kr

2024-04-23 11:00:00

Budledare: mustafasameer Antal bud: 1

Guld / Armband Skanstull

Stänger: 2024-04-23 11:00:00

Armband Kejsarlänk, 21cm, bredd 7,4mm, 91 diamanter, lås 15x ca 0,02ct, länk 76x ca 0,02ct, 18K Vikt: 69 g

Auktionsnummer: SE8.20240425.A42113

Aktuellt bud

44 000 kr

2024-04-25 12:21:30

Budledare: william_02 Antal bud: 6

Guld / Armband Fridhemsplan

Stänger: 2024-04-25 12:21:30

Kedja Cordell, 62cm, bredd 5,5mm, 18K Vikt: 75,9 g

Auktionsnummer: SE8.20240425.A42102

Aktuellt bud

41 000 kr

2024-04-25 12:16:00

Budledare: fifa2023 Antal bud: 1

Guld / Kedjor & collier Fridhemsplan

Stänger: 2024-04-25 12:16:00

Collier, arabisk modell, rikligt med dekorationer, Stl.ca 56cm, 21K Vikt: 57,1 g

Auktionsnummer: SE62.20240429.A6884

Aktuellt bud

38 000 kr

2024-04-29 16:15:30

Budledare: pantbankskonto Antal bud: 1

Guld / Kedjor & collier Borlänge

Stänger: 2024-04-29 16:15:30

Armbandsur Hublot Big Bang, automat, stål, diamantinfattad ring, ca 42mm, safirglas, Ref: 304M, Snr: 672823, gummiband, viklås, box, garantikort

Auktionsnummer: SE9.20240430.A73055

Klockor / Herrur Göteborg Nordstan

Stänger: 2024-04-30 13:32:30

Herrur Zenith, 18K, manuell, 34mm, refnr: 301060172, boettnr: 361200172, smutskorn i urtavla, integrerad länk i 18K med svensk importstämpel, längd på länk ca 19-20cm, etui med slitage

Auktionsnummer: SE16.20240423.A93955

Klockor / Herrur Skanstull

Stänger: 2024-04-23 12:52:00

[1] 2 3 ... 193 Nästa »