Träffar: 3978   [1] 2 3 ... 199 Nästa »

Fat, Ø10cm, Befa, Göteborg 1979, gravyr, slitage, silver 830/1000 Vikt: 50,8 g

Fat, Ø10cm, Befa, Götebor...

Vas, Sven Hofverberg (1923-1998), egen ateljé, blank glasyr, signerad SH och numrerad 9013, stengods, höjd 17cm Skickas med postpaket.

Vas, Sven Hofverberg (1923-1998), egen ateljé, oxblodsglasyr, signerad SH och numrerad 618142, stengods, höjd 17cm Skickas med postpaket.

Sandwichspade, "Thebe", formgiven av Folke Ahrström för Gense 1944, längd 21,5cm, repor, rostfritt stål

Sked med reliefdekor och graverad text "Chicago", längd 14cm, silver 925/1000 Vikt: 15,1 g

Skrin, tenn, Guldsmedsaktiebolaget GAB, Stockholm 1935, invändigt beklätt med trä, smärre slitage, höjd 5,5, längd 16,5, bredd 11,5cm

Kedja Venezia 41cm bredd 1mm, GFAB, 18K Vikt: 2,4 g

Ring med diamanter 10xca0,005ct, stl 19, bredd 1-4mm, GHA, 18K Vikt: 2,6 g

Armband med stavar, 19cm bredd 1mm, 18K  Vikt: 1,6 g

Hänge hjärta 9x15mm inklusive hängöglan, 18K  Vikt: 0,4 g

Hänge hjärta 9x15mm inklu...

Hänge Koptiskt Kors 7x26mm inklusive hängöglan, 18K Vikt: 1 g

Hänge Koptiskt Kors 7x26mm...

Ring med färgade stenar i rött, blått och grönt, stl 18 bredd 1,5-9mm, skev, GFAB, 18K Vikt: 1,8 g

Ring med färgade stenar i ...

Ett par Örhängen creoler, defekta skeva 18K  Vikt: 0,6 g

Ett par Örhängen creoler,...

Kedja Cordell 45cm bredd 3mm, GHA silver 925/1000  Vikt: 6,9 g

Diverse silver delvis defekt 925/1000 20g Vikt: 20 g

Armband 18,5cm bredd 3mm, silver 925/1000  Vikt: 4,6 g

Ring stl 14½ bredd 6mm, mönstrad 23K (96,5%)  Vikt: 3,8 g

Ring stl 14½ bredd 6mm, m...

Ring stl 19 bredd 5mm, mönstrad, Schalin 18K Vikt: 6 g

Ring stl 19 bredd 5mm, mön...

Ring med diamanter 5xca0,005ct stl 18, bredd 1-3mm, GHA 18K Vikt: 1,5 g

Armband tvåfärgat, 20cm bredd 20mm, något skevt, 18K  Vikt: 51,3 g

Armband tvåfärgat, 20cm b...

[1] 2 3 ... 199 Nästa »