Ring vitguld stl. 17½ med diamant 0,15ct W Si 18K Vikt: 2,6 g

1 650 kr

Auktnr 12607
Kontor Örebro
Utropspris 1 650 kr
Stänger 2014-12-19 11:03:00
Provision 248 kr
Frakt 129 kr

Väska Gucci Marmont Mini 2...

Ring i vitt guld 18K med en gammalslipad diamant 1,36ct enligt gravyr (c:a TW/W-vs, nagg, naturlig typ1aAB, livlig lyster). Den är 1,6 - 8 mm bred och stenen sticker upp 6,2 mm från fingret. Den är i storlek 18½ och väger 2,8g. Tillverkad 1950 av G Dahlgren & Co i Malmö. Kattfot. Använd formuläret här nere och skicka ditt namn & mobilnummer så mms:ar jag en filmsnutt.

Ett par solglasögon, Louis...

Väska, Louis Vuitton Alma ...

Ring i vitt guld 18K med en diamant 1,03ct TCa (K)- vvs1 enligt kopia på certifikat, lasergraverad HRD16027009015. Härlig lyster! Den är 2,6 mm bred, är i storlek 17¾ och väger 4,1g. Ostämplad skena. Använd formuläret här nere och skicka ditt namn & mobilnummer så mms:ar jag en filmsnutt.

Unisex Pasha De CartierT850209, 987035 Quartz med ca 82 diamanter 0,01ct/st, 18K , går ej, defekt urtavla, bucklig på baksidan, Ø 4,5 cm inklusive kronan, längd 23,5 cm.

Armband, turkiska mynt ca Ø22mm, ca 19cm, säkerhetskedja, 21K  Vikt: 168,5 g

Armband, turkiska mynt ca ...

Handväska, Louis Vuitton, Pochette Metis, monogram reverse canvas, modell M44876, mått 25 x 19 x 7cm, beslag i guldfärgad metall, avtagbar axelrem, kvitto från Birger Jarlsgatan 19-10-20, dustbag, kartong

Handväska, Louis Vuitton, ...

Väska, Louis Vuitton Batignolles, monogram canvas, serienr CA 4027, mått ca 40x16 cm, vintage modell, bruksskick, slitage/avskav förekommer, inga övriga tillbehör.

Väska, Louis Vuitton Batig...

Herrur Breitling Superocean "Heritage 46", Ø46mm Automatic Ref nr. A17320 Snr. 1209077, automat, safirglas, datum, stållänk Ocean Classic, viklås, certifikat NK Details Göteborg 2009, med box (hårt slitage), ytterkartong, chronometercertifikat, tag, vridring med repor, smärre bruksslitage

 Herrur Oris, Aquis automatisk, Ø ca 43mm,  serienr: 38 88367, referencenr: 0140077634135, stål, med warrantycard, nr 000353061477, cal.400/SN.000646, med 4 extra länkbitar

Herrur Oris, Aquis automat...

Armband med myntliknande detaljer, längd 19cm, bredd 15mm, 21K Vikt: 13 g

Väska, Gucci GG Marmont Matelassé Mini Bag, 21x12x7cm, referensnummer:446744, guldfärgade beslag, dustbag, box.

Väska, Gucci GG Marmont Ma...

Herrur Omega Mariner III, Seamaster, 27 x 31 mm, ref nr 396.0986, enligt boett caliber 1430, men någon gång utbytt urverk till ETA 955.414, saknar därför serienummer, stål, quartz, glas med repa, datum, integrerad stållänk, ca 1985.

Ring med briljantslipade diamanter 1x ca 0,65ct TW(G)/VS, 1x ca 0,16ct TW(G)/VS, 1x ca 0,16ct TW(G)/P, stl 15¼, bredd ca 2-5,5mm, engelsk stämpel, gravyr, vitguld 18K.  Vikt: 3,7 g

Ring i vitt guld 18K med en diamant 0,73ct enligt gravyr (c:a TW-vs, naturlig typ 1aAB, fin lyster!). Den är 2,2 - 7 mm bred och stenen sticker upp 7,2 mm från fingret. Den är i storlek 18¾ och väger 4,5g. Tillverkad 1967 av Kjellins Guld i Umeå. Kattfot. Använd formuläret här nere och skicka ditt namn & mobilnummer så mms:ar jag en filmsnutt.

Halvakustisk Gitarr Hofner utan fodral, limmad hals, bruksskick! Obs! endast avhämtning i butik  kontakta pantbankskontoret för mer information.

Damur Rolex Date, 26mm, refnr: 6917F, snr: 6055930, boettnr: 6900, verknr: 820111, cal: 2030, år 1979, automatisk, stål/guld, plexiglas, repigt glas, jubilélänk i stål/guld, sliten länk, inga tillbehör.

Se kontorets övriga auktionsvaror