Hänge "camé" med vita pärlor, Ø ca 1,8cm, förgyllt. 925/1000 Silver Vikt: 3,9 g

150 kr

(brocante)

Auktnr SE16.20150421.A24193
Varukategori Silver / Hängen & berlocker
Utropspris 25 kr
Aktuellt bud 150 kr
Stänger 2015-04-21 13:44:30
Provision 23 kr
Frakt 49 kr

Ett par solglasögon, Louis...

Ring med briljantslipade diamanter 1x ca 0,65ct TW(G)/VS, 1x ca 0,16ct TW(G)/VS, 1x ca 0,16ct TW(G)/P, stl 15¼, bredd ca 2-5,5mm, engelsk stämpel, gravyr, vitguld 18K.  Vikt: 3,7 g

Gitarrförstärkare, Mesa Engineering, TransAtlantic TA-30, 4x Mesa EL84, mått 57x29x45cm, FX Loop, aluminium/stål/silver, grå, svart, bruksskick. Skickas ej.

Gitarrförstärkare, Mesa E...

Scarf/twilly, Hermès, Kelly en Perles, 100% silke, made in France, längd: 86cm, bredd: 5cm, i box

Scarf/twilly, Hermès, Kell...

Stelt armband med filigrandekor, Ø60mm, bredd 27mm, filigrandel saknas vid låsskruv, 21K.  Vikt: 79,5 g

Herrur, Omega, stål, manuell (defekt, går ej), 36mm, liten sekundvisare, ca 1950-tal, smärre repor på plexiglas, djupa nagg och repor på boett, defekt urtavla samt visare, akut servicebehov, flexilänk i stål, inga tillbehör

Herrur, Omega, stål, manue...

Ring med diamant ca 0,80ct, färgtonad/tydliga inneslutningar, stl 17¼, Swedor, år 1983, vitguld 18K  Vikt: 3,1 g

Collier, längd: 64,5cm, bredd: 3,5mm, små bucklor, 23K  Vikt: 45,6 g

Collier, längd: 64,5cm, br...

Armband, ställbar längd: ca 18-20cm, bredd: 6,4mm, brott i länk, 21K   Vikt: 10,3 g

Armband, ställbar längd: ...

Carmoséring med diamanter 10xca0,03-0,04ct samt troligen safir, stl 16½, bredd: 1,3-12,2mm, små nagg på diamanter, 18K Vikt: 3,7 g

Carmoséring med diamanter ...

Stelt armband, Ole Kortzau för Georg Jensen, Denmark, stämplad 362 OK, Ø60mm, bredd 6,1mm, 925/1000  Vikt: 23,8 g

Elbas, Epiphone, Jack Casady Bass, Burgundy, JCB-1 Low-Impedans Humbucker-pickup, handcrafted  in China, sernr: 22031515142, en volymknapp något ostadig, skyddsplast kvar, figurformat originalcase Skickas med Bussgods eller PostNord

Ett par örhängen med diamanter 36xca0,005ct 8/8 slipning samt troligen rubiner, längd: 7,3mm, bredd: 7,8mm, vitguld, saknar snurrebussar, 18K Vikt: 1,5 g

Ett par örhängen med diam...

Herrur, Certina DS, stål, automatisk, 36mm, datum (återställer ej korrekt), boettnr: 5717131, smärre repor på plexiglas, defekt urtavla samt visare, gravyr, flexilänk i guldfärgat stål med färgbortfall, inga tillbehör

Herrur, Certina DS, stål, ...

Ring med gammalslipad diamant ca 1,00ct, slipad kulett, stl 18, ostämplad, vitguld/rödguld, 14K Vikt: 7,9 g

Plakett med dekor i relief, Kauko Kalervo Räsänen, 1974, numrerad 012/100, Ø59,5mm, Sporrong, år: 1975, stötskada, 18K  Vikt: 188,2 g

Herrur, West End Watch Co, Sowar Prima, stål, manuell, 34mm, boettnr: D8867 9743, defekt urtavla, skador på visare samt datum, repor på plexiglas, svart läderarmband med slitage

Herrur, Seiko 5 Sports, stål, automatisk, 42mm, datum, dag (återställer ej korrekt), refnr: 7S36-01E0, snr: 9D0080, repor på glas, boett, ring och länk, inga tillbehör

Herrur, Seiko 5 Sports, st...

Ring, X-länk, stl 21, bredd 7,2mm, ostämplat. 18K Vikt: 3,3 g

Ring, X-länk, stl 21, bred...

Se kontorets övriga auktionsvaror