Auktion pågår nu, 91 st utrop

Träffar: 4089   « Föregående 1 ... 56 57 [58] 59 60 ... 205 Nästa »

Slaglåspistol, dubbelpigig, 1800-talets andra hälft, slitage, längd 21cm, senare laddstock samt senare hållare för laddstock, mekanism defekt.

Auktionsnummer: SE1.20240424.A56782

Militaria, vapen & medaljer Östermalm

Stänger: 2024-04-24 19:40:00

Gevär, ändrad från flintlås till slaglås, sent 1700-tal, rikt skuren dekor, låsbleck med otydliga stämplar, längd ca 133cm, kaliber 14mm, skador och lagningar. Skickas med postpaket.

Auktionsnummer: SE1.20240424.A56783

Stänger: 2024-04-24 19:40:30

Fyra bordsskedar, modell Svensk Rund, GAB samt CG Hallberg, längd 18-18,5cm, slitage, silver.  Vikt: 182,2 g

Auktionsnummer: SE1.20240424.A56784

1 300 kr

Budledare: redrum Antal bud: 1

Silver / Bestick Östermalm

Stänger: 2024-04-24 19:41:00

Tre teskedar, dekor av akantusblad, 1880-tal, längd 14-14,5cm, gravyr, slitage, silver. Vikt: 41,1 g

Auktionsnummer: SE1.20240424.A56785

275 kr

Silver / Broscher Östermalm

Stänger: 2024-04-24 19:41:30

Ett par kaffeskedar, modell Svensk Rund, GAB samt CG Hallberg, längd 12cm, slitage, silver.  Vikt: 26,9 g

Auktionsnummer: SE1.20240424.A56786

195 kr

Silver / Bestick Östermalm

Stänger: 2024-04-24 19:42:00

Brosch med emaljdekor, ca 22x32mm, med samtida etui, baksida med tennlödningar, emaljbortfall, slitage, 18K guld. Vikt: 5,2 g

Auktionsnummer: SE1.20240424.A56787

Guld / Broscher Östermalm

Stänger: 2024-04-24 19:42:30

Kedja längd ca 16,5cm, bredd ca 2mm, med säkerhetskedja, 18K Vikt: 2,9 g

Auktionsnummer: SE1.20240424.A56788

1 700 kr

Guld / Armband Östermalm

Stänger: 2024-04-24 19:43:00

Armband X-länk, längd ca 19,2cm, bredd ca 6mm, Jo-Ans Guld AB 1986, 18K Vikt: 8,2 g

Auktionsnummer: SE1.20240424.A56789

4 700 kr

Guld / Armband Östermalm

Stänger: 2024-04-24 19:43:30

Armband med orientaliska pärlor, Guldvaruaktiebolaget G. Dahlgren & Co Ab 1910, längd ca 18,4cm, bredd ca 8mm, med säkerhetskedja, ihåligt, 18K Vikt: 22,9 g

Auktionsnummer: SE1.20240424.A56790

Guld / Armband Östermalm

Stänger: 2024-04-24 19:44:00

Ring med odlad saltvattenpärla, Ø 6mm, 16 ¼, bredd ca 3-8mm, 18K  Vikt: 5,9 g

Auktionsnummer: SE1.20240424.A56791

3 300 kr

Guld / Ringar Östermalm

Stänger: 2024-04-24 19:44:30

Ring med bergkristall, större nagg på 1 sten, slitage, Wiwen Nilsson, Nilsson Ab Wiwen 1963, bredd ca 2-5mm, stl: 16, 18K Vikt: 4 g

Auktionsnummer: SE1.20240424.A56792

Guld / Ringar Östermalm

Stänger: 2024-04-24 19:45:00

Ring med safir, otydliga stämplar år 1919 stl: 16, bredd ca 2-6mm, 18K Vikt: 2,1 g

Auktionsnummer: SE1.20240424.A56793

1 200 kr

Budledare: byronbay55 Antal bud: 3

Guld / Ringar Östermalm

Stänger: 2024-04-24 19:45:30

Armband med Lapis lazuli, längd ca 18cm, bredd ca 6mm, med säkerhetskedja,925/1000 silver Vikt: 14 g

Auktionsnummer: SE1.20240424.A56794

225 kr

Budledare: aga2017 Antal bud: 4

Silver / Armband Östermalm

Stänger: 2024-04-24 19:46:00

Stelt armband med rosa safirer & små seedpärlor, Gunnar Fahlström AB, Hovjuvelerare 1959, bredd ca 5-11mm, ca 5,3cm--6cm, 18K Vikt: 25,3 g

Auktionsnummer: SE1.20240424.A56795

Guld / Armband Östermalm

Stänger: 2024-04-24 19:46:30

Ring med olikslipade diamanter, varav 1 gammalslipad diamant ca 1x0,66ct Cr/VS, samt 1 diamant ca 0,50ct W/VS, stl: 17 ¼, 18K, skenan bredd ca 3mm, Elmblads Guld AB 2006, 18K Vikt: 7,2 g

Auktionsnummer: SE1.20240424.A56796

Guld / Ringar Östermalm

Stänger: 2024-04-24 19:47:00

Auktionsnummer: SE1.20240424.A56797

Guld / Ringar Östermalm

Stänger: 2024-04-24 19:47:30

Sju kaffeskedar, delvis förgyllda, finska stämplar, längd 12cm, gravyr, slitage, silver. Vikt: 70,2 g

Auktionsnummer: SE1.20240424.A56802

475 kr

Silver / Bestick Östermalm

Stänger: 2024-04-24 19:48:00

Tavla, blandteknik, Maria Ronnehed, signerad, ca 60x60cm.  Specialfrakt, kontakta pantbankskontoret för mer information.

Auktionsnummer: SE1.20240424.A56803

Konst & antikviteter / Måleri Östermalm

Stänger: 2024-04-24 19:48:30

Armbandsur Omega De Ville, 18K, ca 30x23mm, manuell, inga tillbehör, slitage, bruttovikt 20,8g

Auktionsnummer: SE1.20240424.A56804

7 400 kr

Budledare: fifa2023 Antal bud: 1

Klockor / Övrigt Östermalm

Stänger: 2024-04-24 19:49:00

Fickur Zenta, 14K, manuell, Ø50mm, innerboett av metall, boettnummer 173984, ögla saknas, bruttovikt 75,5g

Auktionsnummer: SE1.20240424.A56805

Klockor / Fickur Östermalm

Stänger: 2024-04-24 19:49:30