Auktion pågår nu, 106 st utrop

Träffar: 3625   « Föregående 1 ... 174 175 [176] 177 178 ... 182 Nästa »

Auktionsnummer: SE16.20240507.A94200

Keramik, porslin & glas / Övrigt Skanstull

Stänger: 2024-05-07 12:31:00

Auktionsnummer: SE16.20240507.A94201

Keramik, porslin & glas / Skulpturer Skanstull

Stänger: 2024-05-07 12:31:30

Ljusstake, Skultuna, Opaque Objects, mässing, höjd: 16,5cm, bottenplattans bredd: 7cm, stämpelmärkt, smärre repor Skickas med paket.

Auktionsnummer: SE16.20240507.A94202

Övrigt Skanstull

Stänger: 2024-05-07 12:32:00

Vas, höjd 20cm, Ø64mm, Karneval, design Stig Lindberg, Gustavsbergs Studio, 256.X, målare Sigrid Richter, mynningsnagg och nagg nedtill och undertill, fajans Skickas med paket.

Auktionsnummer: SE16.20240507.A94203

Keramik, porslin & glas / Vaser & skålar Skanstull

Stänger: 2024-05-07 12:32:30

Figurin, flicka med höns, Goebel, porslin, höjd: ca 13,5cm, märkt i botten

Auktionsnummer: SE16.20240507.A94204

275 kr

Budledare: marvin2015 Antal bud: 10

Stänger: 2024-05-07 12:33:00

Figurin, pojke med leksakshäst, MJ Hummel, Goebel, porslin, höjd: ca 11,5cm, märkt i botten, litet nagg vid bottenplatta

Auktionsnummer: SE16.20240507.A94205

Stänger: 2024-05-07 12:33:30

Auktionsnummer: SE16.20240507.A94206

Övrigt Skanstull

Stänger: 2024-05-07 12:34:00

Ljusstake, mässing, höjd: ca 22cm, bottenplattans bredd: 16cm, repor och nagg Skickas med postpaket.

Auktionsnummer: SE16.20240507.A94207

100 kr

Övrigt Skanstull

Stänger: 2024-05-07 12:34:30

Vas, höjd 17cm, bredd 24,5cm, Karneval, design Stig Lindberg, Gustavsbergs Studio, 231L, målare Marianne Preissler, litet mynningsnagg och litet nagg undertill, fajans Skickas med postpaket.

Auktionsnummer: SE16.20240507.A94208

Stänger: 2024-05-07 12:35:00

Miniatyrvas, höjd 38mm, signerad Stig Lindberg, Gustavsbergs Studio, glaserat stengods

Auktionsnummer: SE16.20240507.A94209

300 kr

Stänger: 2024-05-07 12:35:30

Vas, höjd 21,5cm, bredd 15cm, Karneval, design Stig Lindberg, Gustavsbergs Studio, 230-J, målare Eva Regvall Carlsson, litet mynningsnagg, fajans Skickas med postpaket.

Auktionsnummer: SE16.20240507.A94210

Stänger: 2024-05-07 12:36:00

Clutch, Louis Vuitton, Utility Supple Clutch Damier Graphite, canvas med läderdetaljer, mått ca 27x19,5x3,5cm, modellnummer N60324, snr: R15210, gott skick, kvittokopia 2021 Louis Vuitton Birger Jarlsgatan 9900kr, inga tillbehör

Auktionsnummer: SE16.20240507.A94211

Fashion / Accessoarer Skanstull

Stänger: 2024-05-07 12:36:30

Skål, höjd 9,5cm, Ø18,5cm, kronskålen, Gunnar Nylund, Rörstrand, porslin med gulddekor Skickas med paket.

Auktionsnummer: SE16.20240507.A94212

Keramik, porslin & glas / Tallrikar & fat Skanstull

Stänger: 2024-05-07 12:37:00

7 muggar, höjd 10cm, Ø10cm,

Auktionsnummer: SE16.20240507.A94213

Stänger: 2024-05-07 12:37:30

Auktionsnummer: SE16.20240507.A94215

Stänger: 2024-05-07 12:38:30

Skulptur, dansande kvinna, höjd 34cm, design Bodrul Khalique för IKEA, 2000-tal, metall Skickas med paket.

Auktionsnummer: SE16.20240507.A94216

200 kr

Budledare: esab1 Antal bud: 1

Konst & antikviteter / Skulpturer Skanstull

Stänger: 2024-05-07 12:39:00

Salt- och pepparkar, tupp och höna, höjd 40mm respektive 93mm,  Lomonosov, made in USSR, saknar bottenproppar, porslin

Auktionsnummer: SE16.20240507.A94217

Stänger: 2024-05-07 12:39:30

Collier med odlade saltvattenpärlor, längd 43cm, bredd 3,2mm, 18K Vikt: 8,9g

Auktionsnummer: SE16.20240507.A94218

4 800 kr

Guld / Kedjor & collier Skanstull

Stänger: 2024-05-07 12:40:00

Väska, Louis Vuitton Keepall 55, brun monogramcanvas med detaljer i läder, mått ca 55x31x26cm, snr: DR0127, avtagbar axelrem, lås, nyckel saknas, fläckar på handtag samt läderdetaljer, små fläckar invändigt troligen från bläckpenna, inga tillbehör Skickas med postpaket.

Auktionsnummer: SE16.20240507.A94219

Stänger: 2024-05-07 12:40:30