Träffar: 146   [1] 2 3 Nästa »

Halskedja Pansar, 18K guld, längd 50,5 cm, bredd 2,8 mm, Guld Carlsén Ab Sundsvall (CCC), ej massiv, fint skick Vikt: 6,9 g

Auktionsnummer: SE74.20191001.A5224

Smycken; halskedjor   Kristianstad

Stänger: 2019-10-01 19:00:00

Ring, 18K guld, Safirer, Diamanter 2 x 0,005ct, genombruten dekor, Guldfynd, Ø18,0 mm, bredd 1,2-4,6 mm Vikt: 1,4 g

Auktionsnummer: SE74.20191001.A5225

Smycken; ringar   Kristianstad

Stänger: 2019-10-01 19:00:30

Ring, 18K guld, briljantslipad Spinell (0,8 mm), Ø17,75 mm, bredd 2,5-8 mm, Bengt Hallberg Köping 1974, fint skick Vikt: 2,2 g

Auktionsnummer: SE74.20191001.A5226

Smycken; ringar   Kristianstad

Stänger: 2019-10-01 19:01:00

Örhängen, ett par, 18K guld, matterad/polerad yta, oregelbunden form, Ø9,5 mm, höjd 4,5-5 mm, tillverkarstämpel OPI Falköping (stift stämplade 18K), mycket fint skick Vikt: 3 g

Auktionsnummer: SE74.20191001.A5227

Smycken; örhängen   Kristianstad

Stänger: 2019-10-01 19:01:30

Hänge Medaljong/Fotogömma, 9K guld (375/1000), framsida med blom/växt-dekor, svagt borstad baksida, längd inkl. ögla 28 mm, bredd 15,5 mm, tjocklek 4,3 mm, oidentifierad tillverkarstämpel MM Vikt: 1,8 g

Auktionsnummer: SE74.20191001.A5228

Smycken; berlocker   Kristianstad

Stänger: 2019-10-01 19:02:00

Hänge, 18K guld, genombruten modell, matterad/polerad yta, odlad pärla Ø5,2 mm, längd inkl. ögla 30,5 mm, bredd 14 mm, svensk kontrollstämpel Vikt: 1,6 g

Auktionsnummer: SE74.20191001.A5229

Stänger: 2019-10-01 19:02:30

Halskedja Ankarlänk, 18K guld, längre modell, Balestra Italien, längd 69,5 cm, bredd 3,2 mm, massiv modell, fint skick, förefaller sparsamt använd, svensk kontrollstämpel Vikt: 35 g

Auktionsnummer: SE74.20191001.A5230

Stänger: 2019-10-01 19:03:00

Vintage Ring, 18K guld, vit baguetteslipad Spinell, Ø17,0 mm, bredd 2,1-10 mm, fragmentarisk oidentifierad svensk tillverkarstämpel, sten med minimalt hörnavslag, mindre kantnagg på stenens undersida,  bruttovikt 2,3 gram

Auktionsnummer: SE74.20191001.A5231

Smycken; ringar   Kristianstad

Stänger: 2019-10-01 19:03:30

Hänge, 18K guld, ALTON Falköping, längd inkl. ögla 18 mm, bredd 7,8 mm, fint skick Vikt: 0,4 g

Auktionsnummer: SE74.20191001.A5232

Stänger: 2019-10-01 19:04:00

Hänge "Kors", 18K guld, Guldfynd, längd inkl. ögla 24,5 mm, bredd 13 mm, fint skick Vikt: 0,6 g

Auktionsnummer: SE74.20191001.A5233

Stänger: 2019-10-01 19:04:30

Halskedja Pansar, 18K guld, Guldfynd, längd 36,0 cm, bredd 1 mm, fint skick Vikt: 1,5 g

Auktionsnummer: SE74.20191001.A5234

Stänger: 2019-10-01 19:05:00

Hänge "Kors", 18K guld, vita stenar, längd inkl. ögla 19 mm, bredd 8 mm, bruttovikt 0,5 gram, fint skick

Auktionsnummer: SE74.20191001.A5235

Stänger: 2019-10-01 19:05:30

Stort Vintage Hänge, Silver 925/1000, David Andersen (D-A) NORWAY-STERLING, blå struktur-emalj, blå-tonad mittsten, bredd 81,1 mm, höjd 45,4 mm, tjocklek 9,1 mm, svensk importstämpel, fint skick helt utan anmärkning, bruttovikt 34,2 gram

Auktionsnummer: SE74.20191001.A5237

Stänger: 2019-10-01 19:06:30

Hänge, silver 925/1000, Kultaseppa Salovaara Finland, genombruten dekor, blå Spinell, längd inkl. ögla 27 mm, bredd 17,6 mm, svensk import/kontrollstämpel, mikronagg på en fasett Vikt: 3 g

Auktionsnummer: SE74.20191001.A5238

Stänger: 2019-10-01 19:07:00

Vintage Armband, silver 925/1000, 1950/60-tal, färgade plattor av pärlemor, längd 20,5 cm, bredd 10,8 mm, tjocklek 4,3 mm, bruttovikt 15,4 gram

Auktionsnummer: SE74.20191001.A5239

Smycken; armband   Kristianstad

Stänger: 2019-10-01 19:07:30

Vintage Hänge, silver 925/1000, Hroar Prydz STERLING NORWAY,  "Lotusblomma", flerfärgad emalj, längd inkl. ögla 30,2 mm, Ø25,8 mm, svagt  fint skick utan anmärkning Vikt: 5 g

Auktionsnummer: SE74.20191001.A5240

Stänger: 2019-10-01 19:08:00

Vintage Armband, silver 925/1000, 1950/60-tal, svart emalj, längd 19,0 cm, bredd 10 mm, tjocklek på plattor 5,5 mm, i fint buret skick, bruttovikt 39,3 gram

Auktionsnummer: SE74.20191001.A5241

Smycken; armband   Kristianstad

Stänger: 2019-10-01 19:08:30

Halskedja Pansar, 18K guld, längd 42,0 cm, bredd 1,2 mm, oidentifierad tillverkare - FBM Vikt: 2,7 g

Auktionsnummer: SE74.20191001.A5242

Stänger: 2019-10-01 19:09:00

Halskedja Pansar, silver 925/1000, Guldfynd, längd 55,0 cm, bredd 7,3 mm, tjocklek 2,3 mm, fint skick, förefaller vara sparsamt använd Vikt: 52,1 g

Auktionsnummer: SE74.20191001.A5243

Stänger: 2019-10-01 19:09:30

Halskedja "Kejsarlänk", silver 925/1000, manglad/rund modell, längd 60,0 cm, bredd 4 mm, fint skick Vikt: 52 g

Auktionsnummer: SE74.20191001.A5244

Stänger: 2019-10-01 19:10:00

Armring, silver 925/1000, flätad modell, silversmed Carl-Axel Colldin Osby 1983, inre Ø20,5 cm, bredd 5,0 mm Vikt: 13,5 g

Auktionsnummer: SE74.20191001.A5245

Smycken; armband   Kristianstad

Stänger: 2019-10-01 19:10:30

Ring, 18K guld, diamanter 0,06ct + 22 x 0,01ct, stämplar saknas, Ø17,5, bredd  3,5 - 5 mm, gravyr slipas bort Vikt: 3,8 g

Auktionsnummer: SE74.20191001.A5246

Smycken; ringar   Kristianstad

Stänger: 2019-10-01 19:11:00

Ring, 18K vitt och rött guld, Flemming Uziel AB, Ø17,5, bredd 4 mm, gravyr slipas bort Vikt: 3,1 g

Auktionsnummer: SE74.20191001.A5247

Smycken; ringar   Kristianstad

Stänger: 2019-10-01 19:11:30

Halskedja med integrerat hjärta, 18K guld, diamanter 22 x 0,01ct, Balestra, Guldfynd (GFAB), längd 41,5 cm, kedjans bredd 2 mm, kedjans tjocklek 0,5 mm, hjärtats höjd 12 mm, liten lagning i kedjan, för övrigt i fint skick Vikt: 6,1 g

Auktionsnummer: SE74.20191001.A5248

Stänger: 2019-10-01 19:12:00

Örhängen, 18K guld, Krysoberyller, örhängenas höjd 16 mm, hjärtats bredd 9,5 mm, olika ploppar - stämplade Alton och Opi Vikt: 2,3 g

Auktionsnummer: SE74.20191001.A5249

Stänger: 2019-10-01 19:12:30

Vristlänk Venezia, 18K guld, Jo-Ans Guld AB, inre omkrets 22,5 cm, bredd 1 mm Vikt: 2,8 g

Auktionsnummer: SE74.20191001.A5250

Aktuellt bud:

850 kr

Budledare: bittarson

Smycken; armband   Kristianstad

Stänger: 2019-10-01 19:13:00

Hänge Hjärta, 18K guld, Guldfynd (GFAB), diamanter 9 x 0,003ct, hängets höjd inkl. ögla 15 mm, bredd 9 mm, fint skick Vikt: 0,7 g

Auktionsnummer: SE74.20191001.A5251

Stänger: 2019-10-01 19:13:30

Örhängen Stjärnor, 18K guld, mönstrad modell, bredd 5 mm, fint skick Vikt: 0,6 g

Auktionsnummer: SE74.20191001.A5252

Aktuellt bud:

250 kr

Budledare: britt57

Stänger: 2019-10-01 19:14:00

Ring, 18K guld, Guldfynd (GHA), 18 diamanter - totalt 0,10ct (stämplat inuti skenan),  Ø19,0, bredd 1 - 7,5 mm Vikt: 2,4 g

Auktionsnummer: SE74.20191001.A5253

Smycken; ringar   Kristianstad

Stänger: 2019-10-01 19:14:30

Halskedja Bismarck, silver 835/1000, doserad modell med klotavslutning, längd 44,0 cm, bredd 6-9 mm, svensk kontrollstämpel, fint buret skick Vikt: 14,7 g

Auktionsnummer: SE74.20191001.A5254

Stänger: 2019-10-01 19:15:00

Örhängen, 18K guld, odlade pärlor, pärldiameter 4 mm, örhängenas diameter 6 mm Vikt: 1,1 g

Auktionsnummer: SE74.20191001.A5255

Stänger: 2019-10-01 19:15:30

Örhängen Creoler, 18K guld, fasetterad modell, höjd 21 mm, bredd 16 mm, tjocklek 4 mm Vikt: 1,2 g

Auktionsnummer: SE74.20191001.A5256

Stänger: 2019-10-01 19:16:00

Hänge Hjärta, 18K guld, diamanter 5 x 0,003ct, Guldfynd (GFAB), höjd inkl. ögla 16 mm, bredd 10 mm, fint skick Vikt: 0,7 g

Auktionsnummer: SE74.20191001.A5257

Stänger: 2019-10-01 19:16:30

Halskedja "Kejsarlänk", silver 925/1000, manglad/rund modell, Italy, längd 60,5 cm, bredd 2,9 mm, fint skick  Vikt: 27,9 g

Auktionsnummer: SE74.20191001.A5258

Stänger: 2019-10-01 19:17:00

Örhängen, 18K guld, odlade pärlor, Nordiska Affineriet Ana Ab, örhängenas höjd 22 mm Vikt: 2,4 g

Auktionsnummer: SE74.20191001.A5259

Stänger: 2019-10-01 19:17:30

Halskedja, 9K (375/1000), Guldfynd (GHA), längd 45,5 cm, bredd 1 mm Vikt: 1 g

Auktionsnummer: SE74.20191001.A5260

Aktuellt bud:

150 kr

Budledare: wfr65

Stänger: 2019-10-01 19:18:00

Halskedja Venezia, silver 925/1000, längd 70,0 cm, bredd 2 mm Vikt: 14,8 g

Auktionsnummer: SE74.20191001.A5261

Aktuellt bud:

150 kr

Budledare: wfr65

Stänger: 2019-10-01 19:18:30

Halskedja, 18K rött och vitt guld, halvstel ledad modell, Svedbom & Co (KFS), inre omkrets 42,0 cm, bredd 2,5 - 4 mm, tjocklek 1,5 - 2,5 mm, fint skick Vikt: 15,5 g

Auktionsnummer: SE74.20191001.A5262

Stänger: 2019-10-01 19:19:00

Armband, 18K rött och vitt guld, halvstel ledad modell, inre omkrets 18,0 cm, bredd 2-4 mm, tjocklek 1,5 - 2 mm, fint skick Vikt: 5,8 g

Auktionsnummer: SE74.20191001.A5263

Smycken; armband   Kristianstad

Stänger: 2019-10-01 19:19:30

Hängen, silver, 10 stycken, färgade stenar, varierande ålder och mått, kors längd inkl. ögla 38 mm, bredd 20,2 mm, hänge med röd/gul sten, längd 35,2 mm, bredd 17 mm, bruttovikt 18,9 gram

Auktionsnummer: SE74.20191001.A5264

Stänger: 2019-10-01 19:20:00

Örhängen Creoler, 18K vitt och rött guld, Svedbom & Co (SCO), höjd 10 mm, bredd 10,5 mm, tjocklek 3 mm, fint skick Vikt: 2 g

Auktionsnummer: SE74.20191001.A5265

Stänger: 2019-10-01 19:20:30

Vintage Manschettknappar, ett par, förgyllt silver, CESON Guldvaru Ab Göteborg 1955, ej monogram, frontplatta 16,1x12,5 mm Vikt: 6,1 g

Auktionsnummer: SE74.20191001.A5266

Smycken; övrigt   Kristianstad

Stänger: 2019-10-01 19:21:00

Hänge, 18K guld, odlad pärla, diamanter 8 x 0,003- 0,005ct, hängets höjd 21 mm, bredd 8,5 mm, tjocklek 8 mm Vikt: 1,6 g

Auktionsnummer: SE74.20191001.A5267

Stänger: 2019-10-01 19:21:30

Armband med berlock, silver 925/1000, design SCOOP, längd 19,0 cm, bredd 4 mm, berlock perforerat klot Ø10,5 mm Vikt: 5,4 g

Auktionsnummer: SE74.20191001.A5268

Smycken; armband   Kristianstad

Stänger: 2019-10-01 19:22:00

Örhängen, 18K guld, örhängenas totala höjd 29 mm, bredd 6 mm, tjocklek 3 mm, fint skick, plopparna är stämplade OPI Vikt: 1,7 g

Auktionsnummer: SE74.20191001.A5269

Stänger: 2019-10-01 19:22:30

Halskedja längre Pansar, silver 925/1000, längd 73,0 cm, bredd 3,8 mm Vikt: 18,8 g

Auktionsnummer: SE74.20191001.A5270

Aktuellt bud:

75 kr

Budledare: wfr65

Stänger: 2019-10-01 19:23:00

Halskedja "Ormlänk", silver 925/1000, Guldfynd, längd 46,5 cm, bredd 3 mm Vikt: 14,8 g

Auktionsnummer: SE74.20191001.A5271

Aktuellt bud:

75 kr

Budledare: wfr65

Stänger: 2019-10-01 19:23:30

Armband x-länk med stav, 18K guld, Svenska Guldvaruaktiebolaget T B, Stockholm 1966, inre omkrets 17,5 cm, bredd 10 mm, tjocklek 2,5 mm Vikt: 30,6 g

Auktionsnummer: SE74.20191001.A5272

Smycken; armband   Kristianstad

Stänger: 2019-10-01 19:24:00

Halskedja med hänge, Jens.J.Aagaard Danmark (JAa), oxiderat silver 925/1000, Kubisk Zirkonia, kedjans längd 42,0 cm, kedjans diameter 5 mm, hängets bredd 6-11 mm, hängets höjd 16 mm, fint skick  Vikt: 21,3 g

Auktionsnummer: SE74.20191001.A5273

Stänger: 2019-10-01 19:24:30

[1] 2 3 Nästa »