Auktion pågår nu, 50 st utrop

Träffar: 3189   « Föregående 1 [2] 3 4 ... 160 Nästa »

Ring i 18K guld med tre vita stenar (nötta). Den är 2,2 - 4,3 mm bred, är i storlek 18¼ och väger 4,0g. Tillverkad 1969 av KG Markströms Guldsmeds AB i Uppsala. Kattfot.

Auktionsnummer: SE73.20240425.A16809

Guld / Ringar Umeå

Stänger: 2024-04-25 19:10:00

Berlock

Auktionsnummer: SE73.20240425.A16810

Guld / Hängen & berlocker Umeå

Stänger: 2024-04-25 19:10:30

Örhängen

Auktionsnummer: SE73.20240425.A16811

Guld / Örhängen Umeå

Stänger: 2024-04-25 19:11:00

Berlock

Auktionsnummer: SE73.20240425.A16812

125 kr

Budledare: massi2020 Antal bud: 3

Stänger: 2024-04-25 19:11:30

Halskedja i vitt & gult guld 18K. Den är 50 cm lång, 2 mm bred och väger 3,1g. Springring. Stämplad 750.

Auktionsnummer: SE73.20240425.A16813

Guld / Kedjor & collier Umeå

Stänger: 2024-04-25 19:12:00

Rörörhängen i 18K guld. De är 20 x 2 mm och väger 1,0g. Stämplade 750.

Auktionsnummer: SE73.20240425.A16814

600 kr

Budledare: stiintan Antal bud: 1

Guld / Örhängen Umeå

Stänger: 2024-04-25 19:12:30

Caméberlock i 18K guld. Den är 18 mm lång inkl. ögla och väger 0,8g. Stämplad SGS 750.

Auktionsnummer: SE73.20240425.A16815

300 kr

Budledare: ersan_83 Antal bud: 1

Stänger: 2024-04-25 19:13:00

Berlock

Auktionsnummer: SE73.20240425.A16816

550 kr

Budledare: jenini Antal bud: 1

Stänger: 2024-04-25 19:13:30

Ring i 18K guld med ett graverat blomstermönster. Den är 3,8 - 10,8 mm bred, är i storlek 16½ och väger 2,7g. Tillverkad av Isaks Gravyrsmedja i Kolsva. Stämplad 18K. Gravyr.

Auktionsnummer: SE73.20240425.A16817

Guld / Ringar Umeå

Stänger: 2024-04-25 19:14:00

Diverse defekta smycken 18K 5,8g

Auktionsnummer: SE73.20240425.A16818

3 200 kr

Budledare: fifa2023 Antal bud: 4

Guld / Övrigt Umeå

Stänger: 2024-04-25 19:14:30

Två ringar 18K 13,3g. Gravyrer.

Auktionsnummer: SE73.20240425.A16819

7 400 kr

Guld / Övrigt Umeå

Stänger: 2024-04-25 19:15:00

Veneziakedja i 18K guld. Den är 42,5 cm lång, 1,15 mm bred och väger 5,1g. Karbinhake. Stämplad GFAB (Guldfynd) & 750.

Auktionsnummer: SE73.20240425.A16820

Guld / Kedjor & collier Umeå

Stänger: 2024-04-25 19:15:30

Halskedja i 9K guld. Den är 45 cm lång, 3,7 mm bred och väger 14,1g. Stämplad RJC 375.

Auktionsnummer: SE73.20240425.A16821

4 000 kr

Budledare: nareebella Antal bud: 4

Guld / Kedjor & collier Umeå

Stänger: 2024-04-25 19:16:00

Bismarkarmband i 18K guld. Det är 18,5 cm långt, 5 mm brett och väger 7,1g. Kistlås. Tillverkat 1969 av Smyckeateljé G Kovaleff i Vänge. Kattfot.

Auktionsnummer: SE73.20240425.A16822

Guld / Armband Umeå

Stänger: 2024-04-25 19:16:30

Pansararmband i silver. Det är 21 cm långt, 5,7 mm brett och väger 15,6g. Karbinhake. Stämplat GHA (Guldfynd) & 925.

Auktionsnummer: SE73.20240425.A16823

Silver / Armband Umeå

Stänger: 2024-04-25 19:17:00

Kantslipat pansararmband i silver. Det är 22 cm långt, 10,6 mm brett och väger 41,3g. Karbinhake. Stämplat 925.

Auktionsnummer: SE73.20240425.A16824

Silver / Armband Umeå

Stänger: 2024-04-25 19:17:30

Kantslipad pansarkedja i silver. Den är 49,5 cm lång, 11 mm bred och väger 84,7g. Karbinhake. Stämplad 925.

Auktionsnummer: SE73.20240425.A16825

800 kr

Budledare: dragir23 Antal bud: 1

Silver / Kedjor & collier Umeå

Stänger: 2024-04-25 19:18:00

Diverse defekta smycken: 15,2g 18K & 3,1g 23K.

Auktionsnummer: SE73.20240425.A16826

10 500 kr

Guld / Övrigt Umeå

Stänger: 2024-04-25 19:18:30

Diverse defekta smycken: 1,0g 18K inkl. pyttesten, två ihoplödda ringar 18K & 20K 7,4g & 4,5g 23K.

Auktionsnummer: SE73.20240425.A16827

7 800 kr

Guld / Övrigt Umeå

Stänger: 2024-04-25 19:19:00

Diverse defekta smycken 18K 9,9g.

Auktionsnummer: SE73.20240425.A16828

5 400 kr

Budledare: yguld1 Antal bud: 3

Guld / Övrigt Umeå

Stänger: 2024-04-25 19:19:30