Auktion pågår nu, 110 st utrop

Träffar: 3635   « Föregående 1 2 [3] 4 5 ... 182 Nästa »

Kakspade

Auktionsnummer: SE1.20240424.A56742

Silver / Bestick Östermalm

Stänger: 2024-04-24 19:20:00

Sked med graverad dekor, otydlig stämpel, längd 23,5cm, slitage, silver.  Vikt: 42,8 g

Auktionsnummer: SE1.20240424.A56743

300 kr

Budledare: redrum Antal bud: 1

Silver / Bestick Östermalm

Stänger: 2024-04-24 19:20:30

Sked med graverad dekor, otydlig stämpel, längd 25,5cm, slitage, silver. Vikt: 87,1 g

Auktionsnummer: SE1.20240424.A56744

600 kr

Silver / Bestick Östermalm

Stänger: 2024-04-24 19:21:00

Stelt armband, Smederna Lantz Ateljé & Galleri AB 1979, graverad, bredd ca 32mm, ca 5,8x4,5cm, 925/1000 silver Vikt: 42,8 g

Auktionsnummer: SE1.20240424.A56745

Silver / Armband Östermalm

Stänger: 2024-04-24 19:21:30

Kedja Ankar längd ca 50cm, bredd ca 1mm, 18K Vikt: 3 g

Auktionsnummer: SE1.20240424.A56746

1 700 kr

Guld / Kedjor & collier Östermalm

Stänger: 2024-04-24 19:22:00

Ett par nattljusstakar, mässing, Skultuna, nr 119, höjd ca 6cm, slitage.

Auktionsnummer: SE1.20240424.A56747

275 kr

Övrigt Östermalm

Stänger: 2024-04-24 19:22:30

Ring med diamanter ca 3x0,02ct, stl: 17 ¾,  bredd ca 1-2mm, svenska stämplar BE, års samt stadsstämpel saknas, 18K Vikt: 0,9 g

Auktionsnummer: SE1.20240424.A56748

Guld / Ringar Östermalm

Stänger: 2024-04-24 19:23:00

Ring med syntetisk spinell, stl: 18 ¾, bredd ca 4-14mm, 18K Vikt: 6,5 g

Auktionsnummer: SE1.20240424.A56749

3 100 kr

Guld / Ringar Östermalm

Stänger: 2024-04-24 19:23:30

Hänge/brosch med camé, stämplad 750, längd ca 33mm, bredd ca 27mm, 18K Vikt: 6,9 g

Auktionsnummer: SE1.20240424.A56750

2 200 kr

Guld / Broscher Östermalm

Stänger: 2024-04-24 19:24:00

Kandelaber, för tre ljus,

Auktionsnummer: SE1.20240424.A56751

Konst & antikviteter / Övrigt Östermalm

Stänger: 2024-04-24 19:24:30

Ett par örhängen Gaudy Guld- Och Silversmide Hande 1993, Ø 12mm, bredd ca 3mm, 18K, med etui Vikt: 5,6 g

Auktionsnummer: SE1.20240424.A56752

4 000 kr

Budledare: vita98 Antal bud: 1

Guld / Örhängen Östermalm

Stänger: 2024-04-24 19:25:00

Ett par örhängen, saknar stopp, les Monde des bijoux, Ø 16mm, bredd ca 7mm, förgyllt 925/1000 silver Vikt: 5,6 g

Auktionsnummer: SE1.20240424.A56753

Silver / Örhängen Östermalm

Stänger: 2024-04-24 19:25:30

Sex matknivar, modell Rosenholm, längd 22,5cm, GAB, Stockholm, slitage, silver och stålblad, bruttovikt 401,1g Vikt: 401,1 g

Auktionsnummer: SE1.20240424.A56754

Silver / Bestick Östermalm

Stänger: 2024-04-24 19:26:00

Hänge Elefant, Eric Bertrand, vitguld/gulguld, med safirer, längd ca 4cm, bredd ca 35mm, 18K Vikt: 17,3 g

Auktionsnummer: SE1.20240424.A56755

Guld / Hängen & berlocker Östermalm

Stänger: 2024-04-24 19:26:30

Sex matgafflar, modell Rosenholm, längd 19,5cm, GAB, Stockholm, slitage, silver. Vikt: 301,5 g

Auktionsnummer: SE1.20240424.A56756

2 200 kr

Silver / Bestick Östermalm

Stänger: 2024-04-24 19:27:00

Sex bordsknivar, modell Rosenholm, längd 19,5cm, GAB, Stockholm, slitage, silver och stålblad, bruttovikt 245,1g Vikt: 0 g

Auktionsnummer: SE1.20240424.A56757

Silver / Bestick Östermalm

Stänger: 2024-04-24 19:27:30

Smörkniv, modell Rosenholm, längd 16 cm, GAB, slitage, silver och stålblad, bruttovikt 43,2g Vikt: 0 g

Auktionsnummer: SE1.20240424.A56758

250 kr

Budledare: jogus74 Antal bud: 1

Silver / Bestick Östermalm

Stänger: 2024-04-24 19:28:00

Smörkniv, modell Rosenholm, längd16 cm, GAB, Stockholm, slitage, silver och stålblad, bruttovikt 34,3g Vikt: 0 g

Auktionsnummer: SE1.20240424.A56759

Silver / Bestick Östermalm

Stänger: 2024-04-24 19:28:30

Smörkniv, modell Rosenholm, längd16 cm, GAB, Stockholm, slitage, silver och stålblad, bruttovikt 34,7g Vikt: 0 g

Auktionsnummer: SE1.20240424.A56760

Silver / Bestick Östermalm

Stänger: 2024-04-24 19:29:00

Smörkniv, modell Rosenholm, längd16 cm, GAB, slitage, silver och stålblad, bruttovikt 43,6g Vikt: 0 g

Auktionsnummer: SE1.20240424.A56761

250 kr

Silver / Bestick Östermalm

Stänger: 2024-04-24 19:29:30