Träffar: 151   [1] 2 3 ... 8 Nästa »

Vas, Sven Hofverberg (1923-1998), egen ateljé, blank glasyr, signerad SH och numrerad 9013, stengods, höjd 17cm Skickas med postpaket.

Auktionsnummer: SE25.20240421.A1363

Keramik, porslin & glas / Vaser & skålar Göteborg Mölndal

Stänger: 2024-04-21 11:00:30

Vas, Sven Hofverberg (1923-1998), egen ateljé, oxblodsglasyr, signerad SH och numrerad 618142, stengods, höjd 17cm Skickas med postpaket.

Auktionsnummer: SE25.20240421.A1364

Stänger: 2024-04-21 11:01:00

Hänge med orange slipat glas, 1900-talets mitt, 15x32 inklusive hängöglan, silver 830/1000  Vikt: 3,2 g

Auktionsnummer: SE25.20240421.A1409

50 kr

Budledare: mina19 Antal bud: 2

Silver / Hängen & berlocker Göteborg Mölndal

Stänger: 2024-04-21 11:23:30

Armband med 22 berlocker/hängen, Pandora, silver, glas och trä, innerdiameter 55mm, silver 925/1000 Vikt: 80,3 g

Auktionsnummer: SE25.20240421.A1434

1 300 kr

Budledare: sweetheart Antal bud: 9

Silver / Armband Göteborg Mölndal

Stänger: 2024-04-21 11:36:00

Armband med 20 berlocker/hänge, Pandora, silver, pärla, glas, en berlock (sko) av 14K guld, längd ca 18cm Vikt: 78 g

Auktionsnummer: SE25.20240421.A1436

Stänger: 2024-04-21 11:37:00

Herrur Lemania 18K Ø 33,5mm, ref nr. 929-64 snr. 1639899, swiss patent 330.194, cal. 3000, ca 1960-tal, guld i boett, manuell uppvridning, repigt plastglas, utan länk, bruttovikt 31,4g,

Auktionsnummer: SE25.20240421.A1456

Klockor / Herrur Göteborg Mölndal

Stänger: 2024-04-21 11:47:00

Herrur Omega Mariner III, Seamaster, 27 x 31 mm, ref nr 396.0986, enligt boett caliber 1430, men någon gång utbytt urverk till ETA 955.414, saknar därför serienummer, stål, quartz, glas med repa, datum, integrerad stållänk, ca 1985.

Auktionsnummer: SE25.20240421.A1466

Stänger: 2024-04-21 11:52:00

Vas, Gränna Glasbruk, med innesluten dekor av silver mot blå fond, mörkblå fot, etikettmärkt, höjd 26cm, kartong medföljer Skickas med paket.

Auktionsnummer: SE25.20240421.A1469

Stänger: 2024-04-21 11:53:30

Herrur Breitling Superocean

Auktionsnummer: SE25.20240421.A1489

Stänger: 2024-04-21 12:03:30

Herrur Alpina, mekanisk,  skadat glas,  boett Ø33, skinnband,  18k

Auktionsnummer: SE23.20240421.A5782

5 200 kr

Budledare: fifa2023 Antal bud: 3

Klockor / Herrur Linköping

Stänger: 2024-04-21 19:22:30

Herrur Tissot Seastar, Ø 34mm, graverad, datum, quartz, batteribyte krävs, repigt glas, 18K med läderband, slitet, inga tillbehör

Auktionsnummer: SE13.20240422.A22104

Klockor / Herrur Pantbanken Online

Stänger: 2024-04-22 14:13:00

Herrur Omega, manuell, Ø 34mm,  ref 2895, serienr 16854325, cal. 284, 14K, skadad urtavla, buckligt boettlock, utbytt krona, repor på boett och plexiglas, stretchlänk i dubble, bruttovikt 59,2g

Auktionsnummer: SE13.20240422.A22141

Stänger: 2024-04-22 14:31:30

5st vinglas, Prince, design Göran Wärff, Kosta, höjd ca 17,5cm, Ø6,5cm Vikt: 0 g

Auktionsnummer: SE75.20240422.R913

495 kr

Keramik, porslin & glas / Övrigt Östersund

Stänger: 2024-04-22 19:00:00

3st glasblock med motiv, 1st vargmotiv ca 13x9cm, repor finns, 1st fiskmotiv ca 16x9cm, repor finns, 1st båtmotiv ca 8x7cm, repor finns samt urslag, Vikt: 0 g

Auktionsnummer: SE75.20240422.R1734

Stänger: 2024-04-22 19:04:30

Damur, Victorinox Alliance XS 241879, Ø28mm, quartz, vit-/roséguldfärgat stål, safirglas, urtavla i vit pärlemor med kristaller (strass), självlysande visare, viklås, inga tillbehör

Auktionsnummer: SE16.20240423.A93815

Klockor / Damur Skanstull

Stänger: 2024-04-23 11:44:30

Damur Onsa, 18K, manuell (ur funktion), 17mm, boettnr: 623, bucklor, defekt urtavla, repigt plexiglas, flexilänk i doublé

Auktionsnummer: SE16.20240423.A93882

Klockor / Damur Skanstull

Stänger: 2024-04-23 12:17:30

Glasskulptur i form av bil, längd 29cm, signerad Olle Brozén, limited edition 300, numrerad 7343003, rosa och guldfärgat glas, svarta däck, etikettmärkt Kosta Boda Skickas med postpaket.

Auktionsnummer: SE16.20240423.A93894

Keramik, porslin & glas / Skulpturer Skanstull

Stänger: 2024-04-23 12:23:30

Vattenflaska, höjd 20cm, återvunnet glas med bambukork, avtagbar logomanschett i kork, Marimekko.Tag. Nyskick. Skickas med paket.

Auktionsnummer: SE16.20240423.A93911

Keramik, porslin & glas / Övrigt Skanstull

Stänger: 2024-04-23 12:32:00

Auktionsnummer: SE16.20240423.A93915

Fashion / Accessoarer Skanstull

Stänger: 2024-04-23 12:34:00

Antikt mikroskop Ernst Leitz, Wetzlar, nr 38854 New York, mässing, höjd ca 32cm, glasplatta (nagg), inga tillbehör, slitage, ej funktionstestat.  Skickas med postpaket.

Auktionsnummer: SE16.20240423.A93916

Foto & elektronik Skanstull

Stänger: 2024-04-23 12:34:30

[1] 2 3 ... 8 Nästa »