Auktion pågår nu, 50 st utrop

Träffar: 3189   « Föregående 1 ... 98 99 [100] 101 102 ... 160 Nästa »

Ring med granater, stl: 16½, bredd: 6,3-2,3mm, förgylld silver 925/1000 Vikt: 1,5 g

Ring med granater, stl: 16...

Mynt 2st, 2kr och 5kr, silver 400/1000 Vikt: 31,9 g

Diverse kedjor, silver 925/1000.  Vikt: 30,6 g

Två skedar, silver 830/1000.  Vikt: 26,2 g

Två skedar, silver 830/100...

Kakspade med dekor, längd 18cm, silver 830/1000.  Vikt: 31,2 g

Kakspade med dekor, längd ...

Skulptur, Orrefors, Formgivare Erika Lagerbiekle "Absolut Vodka", höjd: ca 22,5cm, glas, signerad, smärre repor, certifikat av orrefors, ytterkartong Skickas med postpaket.

Sex teskedar, längd 12cm, med etui, gravyr, silver 830/1000.  Vikt: 56,7 g

Sex teskedar, längd 12cm, ...

Tolv skedar, längd 11,5cm, gravyr, med etui, silver 830/1000. Vikt: 153,5 g

Tolv skedar, längd 11,5cm,...

Ring, stl 19¼, bredd: 4mm, Schalins, gravyr, 18K  Vikt: 5,7 g

Ring, stl 19¼, bredd: 4mm,...

Sex ostgafflar, längd 12cm, gravyr, etui silver 830/1000.  Vikt: 55,7 g

Sex ostgafflar, längd 12cm...

Ett par örhängen, Kalevala Koru, 55x30mm, etui, brons.  Vikt: 10,8 g

Ett par örhängen, Kaleval...

Collier med hänge, Kalevala Koru, längd 60cm, defekt, etui, brons.  Vikt: 9 g

Collier med hänge, Kaleval...

Objektiv Sigma (för Canon) 15mm 1:2,8 EX DG Fisheye, serienr 11549052, visst färgskav på lock

Objektiv Sigma (för Canon)...

Objektiv Olympus M. Zuiko Digital 7-14mm 1:2.8 Pro, splash proof, serienr AC8228538

Kamerahus Olympus Pen-F serienr BHNA02312, 4st Objektiv Olympus M. Zuiko Digital: 12mm 1:2.0 ED MSC serienr ABW213601, 17mm 1:1.8 MSC serienr ABT240014, 30mm 1:3.5 Macro ED MSC serienr ACBA00159, 45mm 1:1.8 MSC serienr ABS228192 , 1 UV-filter, smärre ytliga slitage, laddare saknas, ett objektivlock saknas, del med logga saknas på ett objektivlock

Objektiv Canon Zoom Lens 28-300mm 1:3,5-5,6 L IS USM, serienummer 60635, linsskydd, filter, motljusskydd, fodral, smärre bruksslitage.  Vikt: 0 g Skickas med postpaket.

Objektiv Mamiya 645 AF 55mm 1:2,8, serienummer TD1103, motljusskydd, linsskydd baktill, smärre slitage,  Vikt: 0 g

Objektiv  Mamiya- Sekor C, 1:4 150mm, serienummer 37350, linsskydd bak, smärre slitage, något dröga reglage, några mindre dammkorn invändigt. Vikt: 0 g

Objektiv Mamiya- Sekor C, ...