Auktion pågår nu, 110 st utrop

Träffar: 3441   « Föregående 1 ... 112 113 [114] 115 116 ... 173 Nästa »

Herrur Hugo Boss, stål, quartz, ref-nr: HB.275.1.14.2922, serie-nr: 9.691.523, Ø41mm, datum, kronograf, stållänk, något repig boett samt länk, box, manual

Herrur Hugo Boss, stål, qu...

Kedja Figaro, längd 61cm, bredd 9mm, något slapp vid lås, silver 925/1000 Vikt: 27,7 g

Kedja Figaro, längd 61cm, ...

Kedja Figaro, längd 61cm, bredd 9mm, slapp vid lås, silver 925/1000 Vikt: 25,8 g

Kedja Figaro, längd 61cm, ...

Ett par manschettknappar Tiffany & Co, köpta i New York på 1970-tal enligt uppgift, Ø20mm, bruksslitage, original etui, 14K.  Vikt: 21 g

Hänge Mimoneda med vita samt svarta stenar, 40x31mm, utfällbar, något repig, silver 925/1000 Vikt: 8,8 g

Hänge Mimoneda med vita sa...

Guldsmycken, buckliga, defekta, stenar saknas, 14K  Vikt: 30,4 g

Ring med odlade pärlor samt röda stenar, stl 16½, bredd 2-10mm, pärlor med slitage, 18K  Vikt: 2,3 g

Ring med odlade pärlor sam...

Collier Ankar med integrerat hänge med diamanter 6st med rosenslipning, 2 x ca 0,005ct, briljantslipning, samt odlad pärla, hänge i 14K, längd 44cm, bredd 1-16mm, 18K  Vikt: 3,2 g

Silversmycken, skeva, med stenar, buckliga, gravyr, delvis förgyllda, silver 830-925/1000 Vikt: 29,1 g

Hänge med camé, 20x9mm, 18K  Vikt: 0,7 g

Hänge med camé, 20x9mm, 1...

Armband Pansar med vita stenar, längd 19cm, bredd 8mm, ihålig, 21K Vikt: 11 g

Armband Fiskben, längd 19cm, bredd 8mm, 18K Vikt: 18,6 g

Armband Fiskben, längd 19c...

Armband Kullänk med sju integrerade berlocker, längd 19,5cm, bredd 2-13mm, 21K  Vikt: 9,9 g

Armband Kullänk med sju in...

Herrur Certina 18K, manuell, Ø34mm, läderband, gravyr, repigt glas, krona troligen utbytt 18K bruttovikt: 32,8g

Herrur Raymond Weil Parsifal , automat, stål/doublé, Ø34mm, ref-nr: 2889, verk-nr 2892A2, boett-nr A202089, läderband, viklås, servicekvitto, box.

1 Herrur Omega Türler De Ville doublé, manuell, 32x24mm, cal 620, verknr 32440520, boettnr 5110379 1693, krona eventuellt utbytt, länk i doublé ej original, små nagg, servicekvitto, etui.

1 Herrur Omega Türler De V...

Hänge med dekor, emaljdetaljer samt berlocker, 70x24mm, 21K  Vikt: 11,2 g

Hänge med dekor, emaljdeta...

Ring med vita stenar, stl: 16¼, tre stenar saknas, ej stämplad, 18K.  Vikt: 1,4 g

Hänge Kaffekanna, 28x11mm ink ögla, 18K.   Vikt: 1,3 g

Hänge Kaffekanna, 28x11mm ...

2 Ringar med mindre diamanter, repor, slitage, 18K  Vikt: 7,2 g