Auktion pågår nu, 87 st utrop

Träffar: 4080   « Föregående 1 ... 149 150 [151] 152 153 ... 204 Nästa »

Blomhållare, Fisk, Upsala Ekeby, höjd ca 8,5cm, bredd ca 7cm, nagg undertill, osignerad.

Blomhållare, Fisk, Upsala ...

Glöggkanna/Karaff, Upsala Ekeby, höjd ca 11,5cm, Ø9cm, signerad.

Glöggkanna/Karaff, Upsala ...

Elgitarr Gibson S-1, serienr: 00176212, made in USA, axelband, två kablar, repig, utbytta stämskruvar, stötskador, defekt volym knopp, hårtfodral. Skickas med postpaket.

Vas/ Kanna, Gunnar Nylund för Rörstrand, höjd ca 14cm, signerad.

Vas/ Kanna, Gunnar Nylund ...

Effektpedal Boss Heavy Metal Hm-2, Roland, made in Japan, saknar adapter, ej funktionstestad.  Skickas med postpaket.

Fem snapsglas, Antik , Rejmyre glasbruk, Ø5-5,5cm, olika längd ca 14,5-15cm.

Åtta vinglas, Antik , Rejmyre glasbruk, Ø6-6,5cm, olika längd ca 16-16,5cm.

Åtta vinglas, Antik , Rejm...

Sex vinglas, Antik , Rejmyre glasbruk, Ø6-6,5cm, olika längd ca 16-16,5cm

Figurin MJ Hummel, Goebel, Flicka på ängen, höjd 10,5cm, nr: 459, nagg, porslin.

Figurin MJ Hummel, Goebel, Hon älskar mig Hon älskar mig inte, höjd 10,5cm, nr: 174, porslin.

Spegel i empirstil, träram,  längd ca 54cm, bredd 33cm, åldersslitage, senare bemålning.

Spegel i empirstil, träram...

Tolv kaffeskedar, modell Olga, längd 12cm, tyglinda, GAB, silver  Vikt: 183 g

Samekniv, längd ca 31cm, dekorerad slida i ben samt läder, skaft av ben, bladets längd: 11,5cm, ej signerad.

Samekniv, längd ca 31cm, d...

Skål, Galaxy Blue, Bertil Vallien för Kosta Boda, höjd ca 8cm, Ø11cm, Artist Collection, signerad, etikett.

Skål, Galaxy Blue, Bertil ...

Samekniv, längd ca 33,5cm, dekorerad slida i ben samt läder, skaft av ben, bladets längd: 14,5cm, otydlig signering.

Samekniv, längd ca 33,5cm,...

Skål, Galaxy red, Bertil Vallien för Kosta Boda, höjd ca 11,5cm, Ø16cm, Artist Collection, repig undertill, signerad, etikett.

Skål, Galaxy red, Bertil V...

Samekniv, längd ca 23,5cm, dekorerad slida i ben samt läder, skaft av ben, bladets längd: 9,5cm, gravyr på blad.

Samekniv, längd ca 23,5cm,...

Samekniv, längd ca 31cm, dekorerad slida i ben samt renskinn, skaft av ben, bladets längd: 13,5cm, ej signerad.

Samekniv, längd ca 31cm, d...

Samekniv, längd ca 26cm, dekorerad slida i ben samt renskinn, skaft av ben, bladets längd: 13cm, gravyr, signerad PL 1961.

Samekniv, längd ca 26cm, d...

Figurin, pingviner, Royal Copenhagen, Danmark, nr 1190, höjd 9,5cm.