Träffar: 148   « Föregående 1 2 [3]

Ring, 18K guld, Cubic Zirconia, Ø17¾ mm, bredd 1,5 - 6 mm, fint skick, stenar utan anmärkning Vikt: 3,2 g

Armbandsur Gucci Dive, stål, Ø45 mm, quartz, swiss, referensnummer 136.2, handledsmått max 17 cm, fint skick, inga tillbehör

Armbandsur Gucci Dive, stå...

Diverse smycken, 18-21K guld, defekter, gravyr Vikt: 7,1 g

Ring, 18K guld, defekt Vikt: 1,3 g

Silversmycken, 3 delar, 835-925/1000, Halsband & Armband, mönstrad dekor, längd 42,5 resp. 18,5 cm, bredd 4 mm, Hänge "Droppe", längd inkl. ögla 14,5 mm, någon mindre ojämnhet kan förekomma  Vikt: 27,2 g

Diamantring, 18K vitguld, Diamanter 9 st - totalt 0,53ct (stämplat på skenans insida), Guldvaruhuset Aktiebolag (GVH), svensk kontrollstämpel, Ø20,0 mm, bredd 1,7 - 8,5 mm, fint skick Vikt: 2,8 g

Diamantring, 18K guld, Diamanter 15 x 0,01ct, Ø18½ mm, bredd 2 mm, gravyr Vikt: 2,2 g

Diverse guldsmycken 14-18K + tandguld (delvis rensat), bruttovikt 42,9 gram

Armband Kaptenslänk, 18K vitguld, Hedens Guldatelje Bröderna (BHG), Stockholm, svensk kontrollstämpel, längd knäppt 19,5 cm, bredd 7,5 - 8 mm, tjocklek 2,3 mm, fint skick  Vikt: 40,2 g

Armband Kaptenslänk, 18K v...

Halskedja Pansar, 18K guld, UnoAerre, svensk kontrollstämpel, längd 52,5 cm, bredd 1,1 mm, fint skick Vikt: 3,5 g

Hänge, 18K guld, svensk kontrollstämpel, längd inkl. ögla 20 mm, diameter 13 mm, fint skick Vikt: 1,6 g

Hänge, 18K guld, svensk ko...

Diamantring, 18K guld, Diamanter 5 st - totalt 0,08ct (stämplat på skenans insida), Guldvaruaktiebolaget G. Dahlgren & Co Ab (Gd&Co), Malmö, svensk kontrollstämpel, Ø16½ mm, bredd 2,7 mm Vikt: 2,1 g

Halskedja Venezia, 18K vitguld, Balestra Italien, Guldfynd (GFAB), längd 45,0 cm, bredd 1 mm, fint skick Vikt: 4,2 g

Diamanthänge, 18K vitguld, Diamant 0,06ct - graverat på hängets baksida, Guldvaruaktiebolaget G. Dahlgren & Co Ab (Gd&Co), Malmö, svensk kontrollstämpel, längd inkl. ögla 10 mm, bredd 3 mm, fint skick Vikt: 0,4 g

Diamanthänge, 18K vitguld,...

Hänge Bokstaven G, 18K guld, längd inkl. ögla 13 mm, bredd 6,5 mm, fint skick Vikt: 0,2 g

Hänge Bokstaven G, 18K gul...

Hänge, 18K guld, grön Kristall, Guldfynd (GHA) 20127801, längd inkl. ögla 17 mm, bredd 6,5 mm, fint skick, sten utan anmärkning Vikt: 0,8 g

Hänge, 18K guld, grön Kri...

Hänge Hjärta, ögla i 18K guld, hjärtslipad sten, längd inkl. ögla 22 mm, bredd 12 mm, tjocklek 5 mm, fint skick, sten utan anmärkning Vikt: 1,3 g

Hänge Hjärta, ögla i 18K...

Diamantring, 18K vitguld, Diamanter 9 x 0,025ct, tillverkarstämpel JP, svensk kontrollstämpel, Ø19¼ mm, bredd 2,3 mm, fint skick, borttag av gravyr ingår Vikt: 2,2 g

Halskedja Ärtlänk, 18K guld, Tyskland, längd 46,0 cm, bredd 2 mm, fint skick Vikt: 7,4 g

Halskedja Ärtlänk, 18K gu...

Hänge Hand, 18K guld, Filigranarbete, Guldfynd (GHA), längd inkl. ögla 25 mm, bredd 15 mm, fint skick Vikt: 0,8 g

Hänge Hand, 18K guld, Fili...

Halskedja Pansar, 18K guld, Balestra Italien, svensk kontrollstämpel, längd 41,0 cm, bredd 1,5 mm, mycket fint skick Vikt: 3,8 g

Hänge Hjärta, 18K guld, slät modell, Guld Carlsén Ab (CCC), längd inkl. ögla 18 mm, bredd 13 mm, tjocklek 3,7 mm, fint skick Vikt: 0,8 g

Hänge Hjärta, 18K guld, s...

Diamantörhängen, 18K guld, Diamanter 2 x 0,025ct, örhängenas diameter 3 mm, fint skick Vikt: 1 g

Diamantörhängen, 18K guld...

Diverse smycken, 18K guld, defekter, stenar, camé, slitage, gravyrer, bruttovikt 42,6g

Ring, 18K guld, odlad Pärla Ø7 mm, blåvitrosa ton, god lyster, Magnusson Guldsmedsverkstad (AM), Sölvesborg 1961, svensk kontrollstämpel, Ø17,0 mm, skenans bredd 2 mm Vikt: 2,9 g

Ring, 18K guld, odlad Pärl...

Ring, 14K guld, defekt Vikt: 0,9 g

Halskedja Singapore, 18K guld, Balestra Italien, längd 42,0 cm, bredd 1,7 mm, fint skick Vikt: 2,6 g

Ringar, 18K guld, två st, stenar och camè, defekter Vikt: 4,4 g

Ringar, 18K guld, två st, ...

Parti guld, smycken och klockor, 18K guld, defekter, bruttovikt 68,5g

Herrur Omega Genéve, doublé, Ø34,5 mm, manuell, kaliber 601, defekt urverk, referensnummer 135.041, serienummer 26682951, gravyr, bruksmärken,

Herrur Omega Genéve, doub...

Parti guld, 14-18K (mormorsur 14K), bruttovikt 48,1g

Diverse svenska silvermynt, blandade valörer, 40 - 92,5 %, inklusive 50 kr 1976, 200 kr 1980,  finvikt cirka 230g, i svart myntpärm

Diverse svenska silvermynt, blandade valörer, 40 - 80 %, finvikt 318g

Diverse svenska silvermynt, blandade valörer, 40 - 92,5 %, finvikt 322g, i grön myntpärm

Vintage herrur Seiko 66-5010, stål, 32 x 32 mm, manuell, referensnummer 5010, bruksmärken, mindre repor/spricka i glas, cirka 1969

Diverse smycken, 18K guld, defekter, 1,6g Vikt: 1,6 g

Jakttrofé Antilop, Afrika, total höjd från sköldens nedre kant till längsta hornets avslutning 102 cm, sköld i trä (mått 42 x 26,5 cm), enligt uppgift från 1967, bruksskick, vikt strax över 2500 gram, skickas ej enbart avhämtning på kontoret i Kristianstad Specialfrakt, kontakta pantbankskontoret för mer information.

Jakttrofé Antilop, Afrika,...

Hänge, 18K vitguld, Diamant 0,02ct, monogram CO, längd inkl. ögla 28 mm, bredd 21 mm, Guldsmed Rolf Nilsson Kristianstad  Vikt: 2,8 g

Hänge, 18K vitguld, Diaman...

Retro Brosch 1950-tal, 18K guld, STIGBERT för Heribert Engelbert AB (HE), Stockholm 1953, månstensliknande stenar, odlad sötvattenspärla Ø4 mm, stenar utan anmärkning, fint skick, bruttovikt 7,6 gram

Guldsmycken, 18K, armband & örhängen, slitage, bruksmärken Vikt: 6 g

Ring, 18K guld, Diamanter 14 x 0,005ct, Ø16¾ mm, bredd 2-9 mm, svensk kontrollstämpel, skena med en buckla / intryckning Vikt: 3,4 g

Armband Bismarck med Berlocker, 2 stycken, 18K guld, längd 18,5 resp. 19 cm, flerfärgade stenar/emalj, enstaka berlock med mindre slitage, bruttovikt 28,5 gram

Diverse guldsmycken, 18K + tandguld (14-18K), Halskedja Pansar, längd 48 cm, bredd 1,3 mm, något mindre märke, Ring, Diamant 0,06ct, uppklippt skena, gravyr, bruksmärken, tandguld delvis rensat, bruttovikt 14,8 gram

Ring, 18K guld, Rodonit, Ø16¾ mm, bredd 3,5-15 mm, genombruten dekor, front 15x15 mm, uppbyggnad 14 mm, oidentifierad tillverkarstämpel (även på skenans utsida), sten utan anmärkning, fint skick  Vikt: 14,3 g

Ring, 18K guld, Rodonit, Ø...

Diverse guldsmycken, 18K, enstaka bruksmärken/ojämnheter, stenar med mindre slitage, bruttovikt 27,2 gram

Armband, 18K guld, myntliknande dekor, öppningsbart, inre mått 17,0 cm, bredd 8-23 mm, något mindre bruksmärke Vikt: 9,9 g

Armringar, tre st, 18K guld, mönstrad mittdekor, oval modell, öppningsbar, utrikiska stämplar, inre omkrets 17,5 - 18,0 cm, bredd 7 mm, fint skick, några mindre ojämnheter / intryckningar Vikt: 38,6 g

Halskedja, 23K guld, flätad modell, längd 66,5 cm, kedjans bredd 2,5 mm, tjocklek 2,5 mm, fint skick, 3 bath Vikt: 45,6 g

Halskedja, 23K guld, fläta...