Auktion pågår nu, 392 st utrop

Träffar: 1901   [1] 2 3 ... 96 Nästa »

Diverse silver, defekter, gravyr, 830/1000. Vikt: 37 g

12 kaffeskedar, 10,5cm, tre torn, Danmark, silver. Vikt: 103,1 g

Silverskallra, 90mm, hjärta, bredd: 38mm, gravyr, bucklor, defekt ögla, svensk importstämpel. Vikt: 16,3 g

Silverskallra, 90mm, hjärt...

Kaffesked 11cm, Gustav Vasa, MGAB, kattfot, 830/1000 silver. Vikt: 15,1 g

2 Kaffeskedar, 12cm, Landskrona Stadsvapen, OLN, kattfot,  Vikt: 20,3 g

12 Tårtgafflar, 14,5cm, modell Disa, MGAB, kattfot, 830/1000 silver. Vikt: 285 g

12 Tårtgafflar, 14,5cm, mo...

2 Smörknivar, 17cm, modell Disa, MGAB, kattfot, stålblad, 830/1000 silver. Vikt: 71,2 g

2 Smörknivar, 17cm, modell...

Ostkniv, 19,5cm, modell Disa, MGAB, kattfot, 830/1000 silver. Vikt: 47,7 g

12 Dessertskedar, 14,5cm, modell Disa, MGAB, kattfot, 830/1000 silver. Vikt: 278,8 g

Såsslev, 17cm, modell Disa, MGAB, kattfot, 830/1000 silver. Vikt: 53,9 g

Såsslev, 17cm, modell Disa...

Serveringssked, 20,5cm, modell Disa, MGAB, kattfot, 830/1000 silver. Vikt: 65,5 g

Smörgåsbestick, modell Disa, 12 gafflar 14,5cm, 12 knivar 17,5cm, stålblad, MGAB, kattfot, 830/1000 silver.

Smörgåsbestick, modell Di...

Bordsbestick, modell Disa, 12 gafflar 18cm, 12 knivar 21cm, stålblad, 12 skedar 18cm, MGAB, kattfot, 830/1000 silver.

Ett par ljusstakar, 8cm, skevheter/tilltryckningar, fylld botten, Ceson, kattfot, 830/1000 silver. Vikt: 261 g

Ett par ljusstakar, 8cm, skevheter/tilltryckningar, fylld botten, Ceson, kattfot, 830/1000 silver. Vikt: 263,7 g

Ring, Ø19¼, diamanter 2 x ca 0,04ct, samt iolite, bredd: 2-21mm, Elon Arenhill, Malmö, 2001, 18K Vikt: 7,5 g

Ring, Ø19¼, diamanter 2 x...

Silverarmband, 20cm, Bismarck, 8 berlocker, kattfot, 830/1000 silver.  Vikt: 17,1 g

Silverarmband, 21cm, Ankar, bredd: 12cm, kattfot 830/1000 silver Vikt: 18,6 g

Silverhänge, 25mm, Panda, bredd: 21mm, defekt ögla, 925/1000. Vikt: 2,9 g

Silverhänge, 25mm, Panda, ...

Äggkopp, 7,5cm, gravyr, bucklor, kattfot, 830/1000 silver.  Vikt: 18,8 g

Äggkopp, 7,5cm, gravyr, bu...