Auktion pågår nu, 100 st utrop

Träffar: 2065   [1] 2 3 ... 104 Nästa »

Ring i 18K guld med fyra rosa safirer och tre diamanter á 0,005ct. Den är 2- 2,6 mm bred, är i storlek 17,25 och väger 1,69g. Stämplad 750 & kattfot.

Ring i 18K guld med fem diamanter á 0,005ct i ett genombrutet mönster. Den är 1,5 - 4,6 mm bred, är i storlek 17 och väger 1,31g. Stämplad 750 & kattfot.

Ring i 18K guld med 21 diamanter á 0,005ct; fattade i vitt guld. Den är 2 - 6,8 mm bred, är i storlek 17 och väger 3,0g. Stämplad 750 & kattfot.

Ring i 18K guld med 18 diamanter á 0,005ct; fattade i vitt guld. Den är 5 - 5,8 mm bred, är i storlek 18,5 och väger 4,92g. Stämplad 18K & GHA (Guldfynd)

Ring i 18K guld med en safir och två diamanter á 0,005ct. Den är 1,4 - 11 mm bred, är i storlek 17 och väger 1,92g. Stämplad 18K & GHA (Guldfynd)

Ring i 18K guld med tre vackert blå safirer och 6 diamanter á 0,005ct; fattade i vitt guld. Den är 1,9 - 5 mm bred, är i storlek 17,25 och väger 3,86g. Stämplad 18K & GHA (Guldfynd)

Ring i 18K guld med 20 diamanter á 0,005ct; fattade i vitt guld. Den är 3 - 8,5 mm bred, är i storlek 17 och väger 3,9g. Stämplad 750 & kattfot.

Ring i 18K guld med en ametist och sex diamanter á 0,005ct. Den är 2 - 4 mm bred, är i storlek 17 och väger 2,56g. Stämplad 750 & GHA (Guldfynd)

V-formad ring i 18K guld med tre safirer och fem diamanter á 0,005ct. Den är 1,6 - 8  mm bred, är i storlek 17 och väger 1,57g. Stämplad 750 & kattfot

Ring i 18K guld med fyra olikfärgade stenar. Den är 2,5 - 7 mm bred, är i storlek 18 och väger 1,28g. Stämplad 750 & GHA (Guldfynd)

Ring i 18K guld med en blå topas och två diamanter á 0,005ct i en vitguldsslinga. Den är 1,3 - 12 mm bred, är i storlek 17 och väger 2,69g. Stämplad 18K & kattfot.

Ring i 18K guld med en blå...

Ring i 18K guld med tre safirer. Den är 1,4 - 3 mm bred, är i storlek 17,25 och väger 1,2g. Tillverkad 1987 av Victor Janson Guldvaru AB i Lindesberg.

Ring i 18K guld med två briljanter á 0,03ct samt fyra rubiner. Den är 2,5 - 8 mm bred, är i storlek 17,25 och väger 4,19g. Stämplad 750 & kattfot

Ring i 18K guld med två br...

Ring i 9K guld med en diamant 0,005ct i vitguldsfattning. Den är 1,5 - 4,2 mm bred, är i storlek 17,75 och väger 0,56g. Stämplad GSM 375.

Ring i 18K guld med en safir och fyra diamanter á 0,005ct; fattade i vitt guld. Den är 1,9 - 8,2 mm bred, är i storlek 17 och väger 2,24g. Stämplad 750 & GHA (Guldfynd)

Ring i 18K guld med tre safirer. Den är 2,3 - 3,7 mm bred, är i storlek 17 och väger 2,46g. Inga stämplar.

Ring i 18K guld med en smaragd och sex diamanter á 0,005ct. Den är 1,85 - 3,5 mm bred, är i storlek 16 och väger 2,17g. Stämplad 750 & GHA (Guldfynd).

Ring i 18K guld med tre safirer och en diamant á 0,005ct (en saknas). Den är 1,5 - 4,8 mm bred, är i storlek 17,25 och väger 1,47g. Stämplad 750 & GHA (Guldfynd)

Ring i 18K guld med en safir. Den är 1,8 - 9 mm bred, är i storlek 17 och väger 2,31g. Stämplad 18K & kattfot.

Vriden ring i 18K guld. Den är 3,2 - 6,7 mm bred,är i storlek 17 och väger 4,0g. Från Guldfynd. Stämplad 18K & kattfot