Auktion pågår nu, 547 st utrop

Träffar: 3389   « Föregående 1 ... 64 65 [66] 67 68 ... 170 Nästa »

Armband Bismarck med åtta berlocker, längd: 19,5cm, bredd: 6-34mm, flertalet berlocker med slitage och bucklor, 18K  Vikt: 20 g

Armband Bismarck med åtta ...

Ring, stl 17, bredd: 2,9-9,8mm, skev, 21K  Vikt: 2 g

Ring med diamanter 5xca0,005ct 8/8 slipning, stl 18¼, bredd: 1,5-4,8mm, GHA, 18K  Vikt: 1,4 g

Ring med vita stenar, stl 17¾, bredd: 2,3-9,7mm, BEH Bengt Hallberg Guldsmeds, 18K Vikt: 3,1 g

Hänge med rosenstenar, längd: 34,2mm, bredd: 23mm, öppningsbart, bucklor, en sten saknas, 18K  Vikt: 5 g

Hänge med rosenstenar, lä...

Stelt armband med troligen odlade pärlor ca Ø3mm, längd: ca 17,5cm, bredd: 6,3mm, Alton, flertalet pärlor skadade, bucklor, 18K  Vikt: 12,3 g

Damur Onsa, 18K, manuell (ur funktion), 17mm, boettnr: 623, bucklor, defekt urtavla, repigt plexiglas, flexilänk i doublé

Klackring, stl 21½, bredd: 4-9,7mm, Guldsmed Sören Flummer, år: 1986, 18K Vikt: 9,9 g

Klackring, stl 21½, bredd:...

1 Örhänge, creol, Ø18,7mm, bredd: 1,8mm, 18K Vikt: 0,5 g

1 Örhänge, creol, Ø18,7m...

Kedja Ankar, längd: 45cm, bredd: 3,3mm, Guldfynd, silver 925/1000 Vikt: 15,7 g

Kedja Ankar, längd: 45cm, ...

Ring med svart diamant 1xca0,01ct, stl 19¾, bredd: 10mm, GHA, silver 925/1000 Vikt: 13,1 g

Ring med mönster, stl 16½, bredd: 9,6mm, silver 925/1000 Vikt: 8,2 g

Ring med mönster, stl 16½...

Ring med rörligt mittband, stl 20, bredd: 7mm, silver 925/1000 Vikt: 8,3 g

Ring med rörligt mittband,...

Hänge boll, längd: 19mm, bredd: 10mm, ihålig, liten buckla på ögla, silver 925/1000 Vikt: 1 g

Hänge boll, längd: 19mm, ...

Kedja Venezia, längd: 51,5cm, bredd: 1,6mm, Guldfynd, smärre brott i länk, silver 925/1000  Vikt: 8,6 g

Kedja Venezia, längd: 51,5...

Ring, stl 21½, bredd: 10,1mm, repor, silver 925/1000 Vikt: 14,7 g

Ring, stl 21½, bredd: 10,1...

Ring med vita emaljdetaljer, stl 16¾, bredd: 4mm, defekter på emalj, silver 925/1000 Vikt: 3 g

Armband halvstelt, längd: ca 17-20cm, bredd: 6,2-7,4mm, repor, silver 950/1000 Vikt: 35,8 g

Armband halvstelt, längd: ...

Glasskulptur i form av bil, längd 29cm, signerad Olle Brozén, limited edition 300, numrerad 7343003, rosa och guldfärgat glas, svarta däck, etikettmärkt Kosta Boda Skickas med postpaket.

Armband Bismarck med åtta berlocker, längd: 18cm, bredd: 3,7-23,5mm, en berlock med blå sten, silver 830/1000 Vikt: 11,4 g

Armband Bismarck med åtta ...