Auktion pågår nu, 136 st utrop

Träffar: 3275   « Föregående 1 ... 73 74 [75] 76 77 ... 164 Nästa »

Ett par örhängen, stenar, längd ca 60mm, bredd 11-26mm, saknar stopp, 925/1000 silver Vikt: 9 g

Ett par örhängen, stenar,...

Hänge snigel, längd ca 17mm, 3-15mm, 925/1000 silver Vikt: 1,1 g

Hänge snigel, längd ca 17...

Kedja Pansar med stav, längd ca 46cm, bredd 6mm, Italy, 925/1000 silver  Vikt: 25,7 g

Kedja Pansar med stav, län...

Hänge krucifix, längd ca 25mm, bredd 13mm, ostämplad, silver Vikt: 2,5 g

Hänge krucifix, längd ca ...

Collier med agat stenar, längd ca 47,5cm, bredd 5-27mm, lösa trådar, lås i metall.

Collier med agat stenar, l...

En ring, stl 19½, gravyr, ett armband, defekt, saknar lås, skev, 18K Vikt: 2,8 g

En ring, stl 19½, gravyr, ...

Herrur Eterna 18K, Ø 34mm, quartz, datum, gravyr, länk i gulmetall, går ej, bruttovikt: 58g

Herrur Eterna 18K, Ø 34mm,...

Fickur, Ø 52mm, innerboett i silver, defekt, går ej, klockkedja i metall, 800/1000 silver, bruttovikt: 90,8g

Fickur, Ø 52mm, innerboett...

Bestick, tre skedar, en sil, en plockgaffel, en sockertång, en kompottsked, två servettringar, förgyllt, gravyrer, slitage, silver Vikt: 192,2 g

Sjutton skedar med rosendekor, längd ca 11-12cm, förgyllda, finska stämplar, 813/1000 silver Vikt: 156 g

Tio skedar, olika storlekar, ca 11,5-28cm, finska stämplar, gravyrer, slitage, 813/1000 silver Vikt: 361 g

Två kaffeskedar, längd ca 11,5cm, 830/1000 silver Vikt: 23,3 g

Två kaffeskedar, längd ca...

Ett par manschettknappar, längd ca 30mm, bredd 15mm, år 1967, slitage, silver Vikt: 24,4 g

Ett par manschettknappar, ...

Brosch, längd ca 38mm, bredd 34mm, finska stämplar, 813/1000 silver Vikt: 7,8 g

Brosch, längd ca 38mm, bre...

Fyra små tallrikar, Ø 65mm, repig, stearinrester, 830/1000 silver Vikt: 26,8 g

Fyra små tallrikar, Ø 65m...

Armband med diamanter 4 x ca 0,10ct, samt färgade stenar, Unoaerre, längd ca 18cm, bredd ca 6-7mm, något defekt vid länk samt skev länk, 18K Vikt: 20 g

Herrur Omega Seamaster Planet Ocean Ultra Deep 6000M CoAxial Chronometer, Ø 45,5mm, automatisk, stål, ref: 215.30.46.21.03.001, serienr: 84246790, cal: 8912, international warranty kort 2023-06-20 Erikson Urhandel, pictogram kort, master chronometer kort, instruktionsbok, box, ytterkartong, pappkartong.

Hänge hjärta, längd inkl ögla ca 16mm, bredd ca 12mm, gravyr, repig, Alton Produktion Ab, år 1996, 18K Vikt: 4,2 g

Hänge hjärta, längd inkl...

 Damur Tissot, Ø19mm, manuell ,boett i 14K, saknar länk, repig, skadad urtavla, bruttovikt: 7,10g.

Damur Tissot, Ø19mm, manu...

Skål/fat, Neptunus, Lars Hellsten, Orrefors, höjd ca 3,5cm, Ø27,5cm, etikettmärk, signerad,  repor.

Skål/fat, Neptunus, Lars H...