Träffar: 4150   « Föregående 1 ... 144 145 [146] 147 148 ... 208 Nästa »

Skål, Galaxy Blue, Bertil Vallien för Kosta Boda, höjd ca 8cm, Ø11cm, Artist Collection, signerad, etikett.

Auktionsnummer: SE22.20240430.A35734

Keramik, porslin & glas / Övrigt Farsta

Stänger: 2024-04-30 21:19:00

Samekniv, längd ca 33,5cm, dekorerad slida i ben samt läder, skaft av ben, bladets längd: 14,5cm, otydlig signering.

Auktionsnummer: SE22.20240430.A35735

Övrigt Farsta

Stänger: 2024-04-30 21:19:30

Skål, Galaxy red, Bertil Vallien för Kosta Boda, höjd ca 11,5cm, Ø16cm, Artist Collection, repig undertill, signerad, etikett.

Auktionsnummer: SE22.20240430.A35736

Keramik, porslin & glas / Vaser & skålar Farsta

Stänger: 2024-04-30 21:20:00

Samekniv, längd ca 23,5cm, dekorerad slida i ben samt läder, skaft av ben, bladets längd: 9,5cm, gravyr på blad.

Auktionsnummer: SE22.20240430.A35737

Övrigt Farsta

Stänger: 2024-04-30 21:20:30

Samekniv, längd ca 31cm, dekorerad slida i ben samt renskinn, skaft av ben, bladets längd: 13,5cm, ej signerad.

Auktionsnummer: SE22.20240430.A35738

Övrigt Farsta

Stänger: 2024-04-30 21:21:00

Samekniv, längd ca 26cm, dekorerad slida i ben samt renskinn, skaft av ben, bladets längd: 13cm, gravyr, signerad PL 1961.

Auktionsnummer: SE22.20240430.A35739

Övrigt Farsta

Stänger: 2024-04-30 21:21:30

Figurin, pingviner, Royal Copenhagen, Danmark, nr 1190, höjd 9,5cm.

Auktionsnummer: SE22.20240430.A35740

250 kr

Keramik, porslin & glas / Skulpturer Farsta

Stänger: 2024-04-30 21:22:00

Samekniv, längd ca 26cm, dekorerad slida i ben, skaft av ben, bladets längd: 12,5cm, ej signerad.

Auktionsnummer: SE22.20240430.A35741

50 kr

Budledare: aga2017 Antal bud: 1

Övrigt Farsta

Stänger: 2024-04-30 21:22:30

Figurin pingvin, Royal Copenhagen, Danmark, nr 3003, höjd 7cm.

Auktionsnummer: SE22.20240430.A35742

75 kr

Budledare: busskoll Antal bud: 2

Stänger: 2024-04-30 21:23:00

Samekniv, längd ca 29,5cm, Erik Frost Mora Sweden, dekorerad slida i ben, skaft av ben, bladets längd: 11cm.

Auktionsnummer: SE22.20240430.A35743

175 kr

Budledare: ersan_83 Antal bud: 2

Övrigt Farsta

Stänger: 2024-04-30 21:23:30

Samekniv, längd ca 20cm, slida av trä samt läder, skaft av ben samt lackad björk, knivens längd ca 7,5cm, signerad SG.

Auktionsnummer: SE22.20240430.A35744

Övrigt Farsta

Stänger: 2024-04-30 21:24:00

Figurin hund, porzellan, Dahl Jensen, Danmark, nr 1118, höjd 8cm.

Auktionsnummer: SE22.20240430.A35745

150 kr

Stänger: 2024-04-30 21:24:30

Samekniv, längd ca 22cm, slida i läder samt trä, skaft av trä, märkt med finska lejonet, knivens längd ca 8,5cm,

Auktionsnummer: SE22.20240430.A35746

Övrigt Farsta

Stänger: 2024-04-30 21:25:00

Figurin hund, Dahl Jensen, Danmark, nr 1143, höjd 9,5cm.

Auktionsnummer: SE22.20240430.A35747

300 kr

Stänger: 2024-04-30 21:25:30

Två figurin gäss, Nao by Lladro, Fulgencio Garcia, höjd ca 30-32cm, made in Spain. Skickas med paket.

Auktionsnummer: SE22.20240430.A35748

150 kr

Budledare: carina_63 Antal bud: 1

Stänger: 2024-04-30 21:26:00

Figurin Lomonosov, panda, höjd 8,5cm, krackelering, made in USSR

Auktionsnummer: SE22.20240430.A35749

50 kr

Stänger: 2024-04-30 21:26:30

Auktionsnummer: SE22.20240430.A35750

Stänger: 2024-04-30 21:27:00

Figurin, Katt, ca 10cm, Bing & Gröndahl, Danmark, nr 2453, signerad.

Auktionsnummer: SE22.20240430.A35751

150 kr

Stänger: 2024-04-30 21:27:30

Auktionsnummer: SE22.20240430.A35752

150 kr

Stänger: 2024-04-30 21:28:00

Auktionsnummer: SE22.20240430.A35753

150 kr

Stänger: 2024-04-30 21:28:30