Auktion pågår nu, 306 st utrop

Träffar: 2   [1]

Vintage Ring, 18K guld, Bergkristall, 12x16 mm, modell med strukturmönstrad fattning, otydlig tillverkarstämpel, Malmö 1949 även stämplad Boliden, Ø19¾ mm, bredd 2-17 mm, felfri sten, fint skick Vikt: 6,9 g

2024-04-30 21:37:00

Vintage Hänge 1950-tal, 18K guld, syntetisk blå Spinell, Bergkristall, längd inkl. ögla 41,5 mm, bredd 31 mm, Curt Hallberg Köping 1953, stenar utan anmärkning, fint skick  Vikt: 5,5 g

Vintage Hänge 1950-tal, 18...

2024-04-30 21:37:30

[1]