Auktion pågår nu, 110 st utrop

Träffar: 3629   « Föregående 1 [2] 3 4 ... 73 Nästa »

Ett par örhängen Gaudy Guld- Och Silversmide Hande 1993, Ø 12mm, bredd ca 3mm, 18K, med etui Vikt: 5,6 g

Ett par örhängen Gaudy Gu...

Ett par örhängen, saknar stopp, les Monde des bijoux, Ø 16mm, bredd ca 7mm, förgyllt 925/1000 silver Vikt: 5,6 g

Ett par örhängen, saknar ...

Sex matknivar, modell Rosenholm, längd 22,5cm, GAB, Stockholm, slitage, silver och stålblad, bruttovikt 401,1g Vikt: 401,1 g

Hänge Elefant, Eric Bertrand, vitguld/gulguld, med safirer, längd ca 4cm, bredd ca 35mm, 18K Vikt: 17,3 g

Hänge Elefant, Eric Bertra...

Sex matgafflar, modell Rosenholm, längd 19,5cm, GAB, Stockholm, slitage, silver. Vikt: 301,5 g

Sex bordsknivar, modell Rosenholm, längd 19,5cm, GAB, Stockholm, slitage, silver och stålblad, bruttovikt 245,1g Vikt: 0 g

Smörkniv, modell Rosenholm, längd 16 cm, GAB, slitage, silver och stålblad, bruttovikt 43,2g Vikt: 0 g

Smörkniv, modell Rosenholm...

Smörkniv, modell Rosenholm, längd16 cm, GAB, Stockholm, slitage, silver och stålblad, bruttovikt 34,3g Vikt: 0 g

Smörkniv, modell Rosenholm...

Smörkniv, modell Rosenholm, längd16 cm, GAB, Stockholm, slitage, silver och stålblad, bruttovikt 34,7g Vikt: 0 g

Smörkniv, modell Rosenholm...

Smörkniv, modell Rosenholm, längd16 cm, GAB, slitage, silver och stålblad, bruttovikt 43,6g Vikt: 0 g

Smörkniv, modell Rosenholm...

Sex glasskedar, modell Rosenholm, längd15 cm, GAB, Stockholm, slitage, silver.  Vikt: 164,8 g

Sex teskedar, modell Rosenholm, längd14 cm, GAB, Stockholm, 1960, slitage, silver.  Vikt: 140,7 g

Sex bordsgafflar modell Rosenholm, längd 17,5cm, GAB, Stockholm, slitage, silver.  Vikt: 239,6 g

Sex bordsskedar modell Rosenholm, längd 18cm, GAB, Stockholm, slitage, silver. Vikt: 255 g

Sex bakelsegafflar, modell Rosenholm, längd 13,5cm, GAB, Stockholm, slitage, silver. Vikt: 113,6 g

Sex kaffeskedar, modell Rosenholm, längd 12cm, GAB, slitage, silver. Vikt: 97 g

Sex smörgåsgafflar, modell Rosenholm, längd 13,5cm, GAB, slitage, silver. Vikt: 118,4 g

Sex smörgåsgafflar, model...

Sex smörgåsknivar, modell Rosenholm, längd 16,5cm, GAB, slitage, silver och stålblad, bruttovikt 164g Vikt: 0 g

Sex smörgåsknivar, modell...

Sex moccaskedar, norska stämplar, längd 10cm, slitage, silver.  Vikt: 49,3 g

Sex moccaskedar, norska st...

Collier med odlade pärlor, treradigt, doserat, silverlås, längd 37cm, bredd Ø3-7mm, några slitna pärlor.  Vikt: 0 g

Collier med odlade pärlor,...

Armband med odlade pärlor, dubbelradigt, doserat, silverlås, 18cm, längd Ø3-5mm, slitage. Vikt: 0 g

Armband med odlade pärlor,...

Karmstol, "Lilla Åland", brännmärkt, Carl Malmsten Stolab, Made in Sweden 2021, smärre bruksslitage. Specialfrakt, kontakta pantbankskontoret för mer information.

Karmstol, "Lilla Åland", b...

Ring, bucklig, 18K Vikt: 1,2 g

Kedja defekt, 9K Vikt: 2,1 g

Kedja defekt, 9K Vikt: 2,1 g

Klackring, skev skena/bucklig, 14K Vikt: 4,5 g

Armband Cordell, buckligt, längd ca 19,5cm, bredd ca 3mm, 14K Vikt: 5,5 g

Armband längd ca 20cm, bredd ca 7mm, 18K Vikt: 29 g

Armband längd ca 20cm, bre...

Armband med plattor, längd ca 19cm, bredd ca 5mm, 18K Vikt: 8,6 g

Armband med plattor, längd...

Kedja defekt, 18K Vikt: 8,6 g

Kedja defekt, 18K Vikt: 8,6 g

Tavla, litografi , Olle Bonniér, signerad och numrerad 296/500, ca bildyta ca 52x70cm, ej examinerad.  Specialfrakt, kontakta pantbankskontoret för mer information.

Slaglåspistol, dubbelpigig, 1800-talets andra hälft, slitage, längd 21cm, senare laddstock samt senare hållare för laddstock, mekanism defekt.

Slaglåspistol, dubbelpigig...

Gevär, ändrad från flintlås till slaglås, sent 1700-tal, rikt skuren dekor, låsbleck med otydliga stämplar, längd ca 133cm, kaliber 14mm, skador och lagningar. Skickas med postpaket.

Gevär, ändrad från flint...

Fyra bordsskedar, modell Svensk Rund, GAB samt CG Hallberg, längd 18-18,5cm, slitage, silver.  Vikt: 182,2 g

Tre teskedar, dekor av akantusblad, 1880-tal, längd 14-14,5cm, gravyr, slitage, silver. Vikt: 41,1 g

Ett par kaffeskedar, modell Svensk Rund, GAB samt CG Hallberg, längd 12cm, slitage, silver.  Vikt: 26,9 g

Brosch med emaljdekor, ca 22x32mm, med samtida etui, baksida med tennlödningar, emaljbortfall, slitage, 18K guld. Vikt: 5,2 g

Kedja längd ca 16,5cm, bredd ca 2mm, med säkerhetskedja, 18K Vikt: 2,9 g

Kedja längd ca 16,5cm, bre...

Armband X-länk, längd ca 19,2cm, bredd ca 6mm, Jo-Ans Guld AB 1986, 18K Vikt: 8,2 g

Armband X-länk, längd ca ...

Armband med orientaliska pärlor, Guldvaruaktiebolaget G. Dahlgren & Co Ab 1910, längd ca 18,4cm, bredd ca 8mm, med säkerhetskedja, ihåligt, 18K Vikt: 22,9 g

Armband med orientaliska p...

Ring med odlad saltvattenpärla, Ø 6mm, 16 ¼, bredd ca 3-8mm, 18K  Vikt: 5,9 g

Ring med odlad saltvattenp...

Ring med bergkristall, större nagg på 1 sten, slitage, Wiwen Nilsson, Nilsson Ab Wiwen 1963, bredd ca 2-5mm, stl: 16, 18K Vikt: 4 g

Ring med bergkristall, stö...

Ring med safir, otydliga stämplar år 1919 stl: 16, bredd ca 2-6mm, 18K Vikt: 2,1 g

Ring med safir, otydliga s...

Armband med Lapis lazuli, längd ca 18cm, bredd ca 6mm, med säkerhetskedja,925/1000 silver Vikt: 14 g

Armband med Lapis lazuli, ...

Stelt armband med rosa safirer & små seedpärlor, Gunnar Fahlström AB, Hovjuvelerare 1959, bredd ca 5-11mm, ca 5,3cm--6cm, 18K Vikt: 25,3 g

Ring med olikslipade diamanter, varav 1 gammalslipad diamant ca 1x0,66ct Cr/VS, samt 1 diamant ca 0,50ct W/VS, stl: 17 ¼, 18K, skenan bredd ca 3mm, Elmblads Guld AB 2006, 18K Vikt: 7,2 g

Sju kaffeskedar, delvis förgyllda, finska stämplar, längd 12cm, gravyr, slitage, silver. Vikt: 70,2 g

Sju kaffeskedar, delvis fö...

Tavla, blandteknik, Maria Ronnehed, signerad, ca 60x60cm.  Specialfrakt, kontakta pantbankskontoret för mer information.

Armbandsur Omega De Ville, 18K, ca 30x23mm, manuell, inga tillbehör, slitage, bruttovikt 20,8g

Fickur Zenta, 14K, manuell, Ø50mm, innerboett av metall, boettnummer 173984, ögla saknas, bruttovikt 75,5g