Auktion pågår nu, 50 st utrop

Träffar: 239   « Föregående 1 ... 10 11 [12]

Kniv, J. Marttiini, Ilves, Finland, total längd: ca 23cm, skaft i björk, signerad på blad, sida i läder

Auktionsnummer: SE16.20240507.A94232

Övrigt Skanstull

Stänger: 2024-05-07 12:47:00

Kniv, J. Marttiini, Finland, total längd: ca 19,5cm, skaft i björk, signerad på blad, slida i läder med bruksslitage

Auktionsnummer: SE16.20240507.A94233

Övrigt Skanstull

Stänger: 2024-05-07 12:47:30

Figurin, Katt ur serien Lilla Zoo, Lisa Larson för Gustavsberg, längd 11,5cm,   etikettmärkt, tre nagg på benen, delvis glaserat stengods

Auktionsnummer: SE16.20240507.A94234

Keramik, porslin & glas / Skulpturer Skanstull

Stänger: 2024-05-07 12:48:00

2 Figuriner, Känguru med unge ur serien Stora Zoo, Lisa Larson, Gustavsberg, stengods, höjd: 24 & 10cm, etikettmärkt, mamman lagad vid båda öronen och svans, flertalet större nagg, unge med huvud av samt lagad vid öra Skickas med postpaket.

Auktionsnummer: SE16.20240507.A94235

Stänger: 2024-05-07 12:48:30

Ljusstake, tomteflicka med katt, höjd 14cm, bredd 9cm, design Lisa Larson, repor på luva, etikettmärkt, keramik Skickas med paket.

Auktionsnummer: SE16.20240507.A94236

Stänger: 2024-05-07 12:49:00

Kanna, höjd 26cm, Gunnar Nylund (1904-1997), Rörstrand, AST, gulgrön glasyr, märken, stengods

Auktionsnummer: SE16.20240507.A94237

600 kr

2024-05-07 12:49:30

Keramik, porslin & glas / Övrigt Skanstull

Stänger: 2024-05-07 12:49:30

Figurin, räv, höjd 8,5cm, längd 13,5cm, osignerad, Lisa Larson för Royal Krona, klarglas Skickas med paket.

Auktionsnummer: SE16.20240507.A94238

Stänger: 2024-05-07 12:50:00

Figurin, sjöjungfru, höjd 6,5cm, längd 7,5cm, Lisa Larson (1931-2024), Gustavsberg, saknar etikett, delvis glaserat chamotterat stengods

Auktionsnummer: SE16.20240507.A94239

Stänger: 2024-05-07 12:50:30

Vasaorden, Gustaf Den III Inst MDCCLXXII, höjd exklusive band: ca 8,5cm, bredd: ca 5,5cm, C.F. Carlman, Stockholm, emaljdetaljer med smärre skador, med grönt tygband och etui, 18K  Vikt: 26,3 g

Auktionsnummer: SE16.20240507.A94240

Guld / Övriga smycken Skanstull

Stänger: 2024-05-07 12:51:00

Skål, Oktober, höjd 10cm, bredd 14cm, design Kjell Engman, #58262, Kosta Boda, 1980-tal, dekor av träd och fåglar, etikettmärkt glas Skickas med paket.

Auktionsnummer: SE16.20240507.A94241

Keramik, porslin & glas / Vaser & skålar Skanstull

Stänger: 2024-05-07 12:51:30

Skål, miniatyr, Oktober, höjd 5cm, bredd 7cm, design Kjell Engman, #58375, Kosta Boda, 1980-tal, dekor av träd och fåglar, etikettmärkt glas

Auktionsnummer: SE16.20240507.A94242

Stänger: 2024-05-07 12:52:00

Auktionsnummer: SE16.20240507.A94243

Klockor / Damur Skanstull

Stänger: 2024-05-07 12:52:30

3 ljusstakar, Festivo, höjd 18cm, 12cm respektive 8cm, signerade TS, Timo Sarpaneva (1926-2006) för iittala, klarglas Skickas med postpaket.

Auktionsnummer: SE16.20240507.A94244

Stänger: 2024-05-07 12:53:00

2 ljusstakar, Festivo, höjd 12cm och ca 7,5cm, Timo Sarpaneva (1926-2006) för iittala, en etikettmärkt, klarglas Skickas med paket.

Auktionsnummer: SE16.20240507.A94245

Stänger: 2024-05-07 12:53:30

2 ljusstakar, Festivo, höjd 25cm, märkt TS, och 12cm, etikettmärkt, Timo Sarpaneva (1926-2006) för iittala, en etikettmärkt, klarglas Skickas med postpaket.

Auktionsnummer: SE16.20240507.A94246

Stänger: 2024-05-07 12:54:00

Bajonett, längd 33cm, EJ AB 419, tillverkad i Eskilstuna, på parerstången är det stämplat I.20 no 172, balja stämplad I.50, bruksslitage, repor, rost

Auktionsnummer: SE16.20240507.A94247

Militaria, vapen & medaljer Skanstull

Stänger: 2024-05-07 12:54:30

Auktionsnummer: SE16.20240507.A94248

Stänger: 2024-05-07 12:55:00

Objektiv, Nikon AF-S Nikkor 14-24mm 1:2.8G, med nano crystal-beläggning, snr: 217078, skyddslock, manual, fodral, kartong med stötmärken Skickas med postpaket.

Auktionsnummer: SE16.20240507.A94249

Foto & elektronik Skanstull

Stänger: 2024-05-07 12:55:30

Elgitarr, design by Fender Stratocaster, Squier, Standard series, sernr IC 061044427, år 2006, vinröd, made in Indonesia, gitarrband Ernie Ball, märken, lätta repor, mjukt fodral Skickas med Bussgods eller PostNord

Auktionsnummer: SE16.20240507.A94250

Musikinstrument / Stränginstrument Skanstull

Stänger: 2024-05-07 12:56:00

« Föregående 1 ... 10 11 [12]