Auktion pågår nu, 91 st utrop

Träffar: 129   « Föregående 1 [2] 3 4 ... 7 Nästa »

Stelt armband med mabépärla Ø 10mm & vita stenar, bredd ca 7mm, ihåligt, bucklor, ca 6x4,7cm, 18K Vikt: 28,2 g

Auktionsnummer: SE1.20240424.A56722

Guld / Armband Östermalm

Stänger: 2024-04-24 19:10:00

Ring, otydliga stämplar, Ba Konstgjuteri AB  år 2000, stl: 19, bredd ca 3-5mm, 18K Vikt: 16 g

Auktionsnummer: SE1.20240424.A56723

9 200 kr

Guld / Ringar Östermalm

Stänger: 2024-04-24 19:10:30

Kandelaber, för fem små ljus, mässing, K E E, Mora, höjd 13cm, smärre slitage.

Auktionsnummer: SE1.20240424.A56724

125 kr

Budledare: eltita Antal bud: 1

Konst & antikviteter / Övrigt Östermalm

Stänger: 2024-04-24 19:11:00

Ring stl: 18 ¼, bredd ca 6mm, otydliga stämplar, år 2006, 18K Vikt: 14 g

Auktionsnummer: SE1.20240424.A56725

8 000 kr

Guld / Ringar Östermalm

Stänger: 2024-04-24 19:11:30

Armband längd ca 18cm, bredd ca 9mm, små bucklor, 18K Vikt: 26,8 g

Auktionsnummer: SE1.20240424.A56726

15 500 kr

Guld / Armband Östermalm

Stänger: 2024-04-24 19:12:00

Hänge längd ca 21mm, bredd ca 14mm, ihålig, 18K Vikt: 0,9 g

Auktionsnummer: SE1.20240424.A56727

500 kr

Budledare: idalive Antal bud: 1

Guld / Hängen & berlocker Östermalm

Stänger: 2024-04-24 19:12:30

Hänge med stenar i glas (slitna), längd ca 12mm, bredd ca 11mm, ihålig, 18K Vikt: 1,1 g

Auktionsnummer: SE1.20240424.A56728

600 kr

Stänger: 2024-04-24 19:13:00

Jubileumsmynt, nominellt värde: 50kronor, 19 Juni 1976, Konung Carl XVI Gustaf, Drottning Silvia, Ø 36mm, silver Vikt: 27,1 g

Auktionsnummer: SE1.20240424.A56729

Silver / Övrigt Östermalm

Stänger: 2024-04-24 19:13:30

Armband x-länk med stav,  längd ca 19,5cm, bredd ca 2,5cm, GHA 925/1000 silver Vikt: 55,8 g

Auktionsnummer: SE1.20240424.A56730

800 kr

Budledare: smaugs Antal bud: 12

Silver / Armband Östermalm

Stänger: 2024-04-24 19:14:00

Kedja Pansar, längd ca 37,5cm, bredd ca 7mm, svenska importstämplar, 925/1000 silver Vikt: 59,6 g

Auktionsnummer: SE1.20240424.A56731

450 kr

Budledare: redrum Antal bud: 1

Silver / Kedjor & collier Östermalm

Stänger: 2024-04-24 19:14:30

Armband Pansar, längd ca 19,5cm, bredd ca 8mm, svenska importstämplar, 925/1000 silver Vikt: 30,2 g

Auktionsnummer: SE1.20240424.A56732

250 kr

Silver / Armband Östermalm

Stänger: 2024-04-24 19:15:00

Armband med gröna stenar i glas (limmade), längd ca 19,5cm, bredd ca 21mm, svenska importstämplar, silver Vikt: 47 g

Auktionsnummer: SE1.20240424.A56733

Silver / Armband Östermalm

Stänger: 2024-04-24 19:15:30

Hänge med gröna stenar i glas, svenska importstämplar, längd ca 8,7cm, bredd ca 18mm, silver Vikt: 24,8 g

Auktionsnummer: SE1.20240424.A56734

225 kr

Budledare: byronbay55 Antal bud: 2

Silver / Hängen & berlocker Östermalm

Stänger: 2024-04-24 19:16:00

Armband längd ca 20cm, bredd ca 2,6cm, NSE år 1972, silver Vikt: 48,2 g

Auktionsnummer: SE1.20240424.A56735

475 kr

Budledare: smaugs Antal bud: 6

Silver / Armband Östermalm

Stänger: 2024-04-24 19:16:30

Bestickset

Auktionsnummer: SE1.20240424.A56736

Övrigt Östermalm

Stänger: 2024-04-24 19:17:00

Bestickset

Auktionsnummer: SE1.20240424.A56737

Övrigt Östermalm

Stänger: 2024-04-24 19:17:30

Äggkopp med monogram, Wilhelm Binder, Schwabisch Gmund, Tyskland, 1910/20-tal, nyklassicism, dekor av lagerstav, invändigt förgylld, höjd ca 7cm, slitage, silver.  Vikt: 18,4 g

Auktionsnummer: SE1.20240424.A56738

Silver / Övrigt Östermalm

Stänger: 2024-04-24 19:18:00

Servettring med monogram,  Wilhelm Binder, Schwabisch Gmund, Tyskland, 1910/20-tal, nyklassicism, dekor av lagerstav, bredd 2,5cm, Ø4cm.  Vikt: 10,7 g

Auktionsnummer: SE1.20240424.A56739

Silver / Övrigt Östermalm

Stänger: 2024-04-24 19:18:30

Ragusked med monogram, längd 26cm, otydliga stämplar, slitage, silver    Vikt: 101 g

Auktionsnummer: SE1.20240424.A56740

700 kr

Silver / Bestick Östermalm

Stänger: 2024-04-24 19:19:00

Damur Viking, # 126 # 2453, utan länk, bruttovikt: 8,9gram, graverad boett, 14K

Auktionsnummer: SE1.20240424.A56741

1 300 kr

Klockor / Damur Östermalm

Stänger: 2024-04-24 19:19:30