Träffar: 9223   [1] 2 3 ... 462 Nästa »

Till varan

Till varan

Ankarlänk i 18K guld med defekt "dolt" lås med säkerhetsåtta. Den pytte-del som gått av medföljer. Den är 57,5 cm lång, 4,1 mm bred och väger 28,7g inkl. pytte-delen. Stämplad EGG, 18K & N10 (1987). Nött i motstående ögla.

Ankarlänk i 18K guld med d...

Till varan

Klackring i 18K guld med en grön sten. Den är 4,7 - 16,5 mm bred, är i storlek 19¾ och väger 6,0g. Stämplad GGG (Trege Guldsmedsaktiebolaget), Göteborgs stadsstämpel, kattfot, 18K & S9 (1968).

Till varan

Ring i 18K guld med röd & vita stenar (nötta); fattade i silver. Den är 1,6 - 11,7 mm bred, är i storlek 15¼ och väger 2,6g. Stämplad 18K.

Ring i 18K guld med röd & ...

Till varan

Bismarkring i 18K guld. Den är 1,6 - 4 mm bred, är i storlek 16 och väger 0,9g. Stämplad SGP 18K.

Till varan

Ormlänk i 18K guld. Den är 42,5 cm lång, Ø 0,9 mm och väger 15,5g. Karbinhake. Stämplad 750.

Ormlänk i 18K guld. Den ä...

Till varan

Ring i 18K guld med fem diamanter á 0,005ct (en saknas) i ett genombrutet mönster. Den är 4,3 - 6 mm bred, är i storlek 17¼ och väger 3,9g. Stämplad CGH & 750. Ojämn skena.

Till varan

Berlock "hjärta" i 18K guld. Den är 16,5 mm lång inkl. ögla och väger 0,8g. Stämplad BEH (Bengt Hallbergs Guldsmeds AB) & 18K.

Berlock "hjärta" i 18K gul...

Till varan

Klackring i 18K guld med en vit sten. Den är 3 - 8,5 mm bred, är i storlek 18¾ och väger 2,5g. Stämplad 18K & kattfot. Ojämn skena.

Till varan

Berlock "hjärta med vit sten" i 18K guld. Den är 18 mm lång inkl. ögla och väger 1,0g. Svensk importstämpel & 18K.

Berlock "hjärta med vit st...

Till varan

Kors i 18K guld med 17 diamanter á c:a 0,01ct. Det är 24,6 mm långt inkl. ögla och väger 1,0g. Stämplat 750, GHA (Guldfynd) & 0.20 (total stenstorlek).

Till varan

Pansarkedja i 18K guld. Den är 42 cm lång, 1,2 mm bred och väger 2,2g. Springring. Stämplad GHA (Guldfynd) & 750.

Till varan

Diverse defekta / graverade smycken 18K 8,0g.

Till varan

X-länksarmband i 18K guld med fem berlocker; bl.a. ett kärleksbrev och en babysko. Kistlås. Det är 18,5 cm långt, 8,6 mm brett och väger 16,6g bto. Tillverkat 1964 av Bröderna Hedens Guldatelje i Stockholm. Kattfot.

X-länksarmband i 18K guld ...

Till varan

Berlock i 18K guld med fyra diamanter á c:a 0,01ct, safirer, rubiner och smaragder. Den är 25,5 mm lång inkl. ögla och väger 2,7g. Stämplad 18K.

Till varan

Defekt kedja 14K 0,8g.

Defekt kedja 14K 0,8g.

Till varan

Slät ring i 23K guld. Den är 2 mm bred, är i storlek 17¾ och väger 3,6g. Kattfot. Gravyr.

Slät ring i 23K guld. Den...

Till varan

Defekt ring i 14K guld med en cubic zirconia (lite nött). Den är 3,7 - 8,3 mm bred, är i storlek c:a 20¼ och väger 5,7g. Måste lödas ihop. Oläsliga stämplar.

Till varan

Krokörhängen i 18K guld med "bulliga" kvadrater (12,3 x 12,3 mm). De är totalt 26 mm långa och väger 5,2g. Stämplade FHS & 750.

Krokörhängen i 18K guld m...

Till varan

[1] 2 3 ... 462 Nästa »