Träffar: 5122   [1] 2 3 ... 257 Nästa »

Ring i silver med en 10 mm´s sötvattenspärla. Anatomiskt utformad skena. Den är i storlek 17 och väger 6,99g.

Auktionsnummer: SE73.20200604.A5310

Smycken; ringar   Umeå

Filigranarmband i silver med fem caméer. Det är 14,2 mm brett, 18 cm långt och väger 19,24g. Kistlås & säkerhetskedja. Stämplat 800

Auktionsnummer: SE73.20200604.A5306

Smycken; armband   Umeå

Berlock / brosch i silver med en grön sten. Den är 37,5 x 37 mm exkl. infällbar ögla och väger 10,04g. Stämplad 925

Auktionsnummer: SE73.20200604.A5309

Smycken; broscher   Umeå

Berlock i silver med en grön sten. Den är 39 mm lång inkl. ögla och väger 6,35g. Stämplad 925.

Auktionsnummer: SE73.20200604.A5308

Smycken; berlocker   Umeå

Snygg collier i silver. Den har ställbar längd 39,5 - 45 cm, är 13,9 mm bred och väger 22,74g. Stämplad 835 & TEKA (Theodor Klotz)

Auktionsnummer: SE73.20200604.A5307

Smycken; halskedjor   Umeå

Bismarkcollier i silver. Den är 43 cm lång, 5,5 - 7,9 mm bred och väger 17,76g. Springring. Svens importstämpel.

Auktionsnummer: SE73.20200604.A5305

Smycken; halskedjor   Umeå

Bismarkarmband i silver. Det är 19 cm långt, 10,5 mm brett och väger 27,38g. Tillverkat 1994 av  NSE Guldvaru Aktiebolag i Köping.

Auktionsnummer: SE73.20200604.A5304

Smycken; armband   Umeå

Ankararmband i silver. Det är 22,5 cm långt, 6,7 mm brett och väger 31,89g. Stämplat 925 & GHA (Guldfynd)

Auktionsnummer: SE73.20200604.A5303

Smycken; armband   Umeå

Snyggt armband i silver. Det är 18,5 cm långt, 14,8 mm brett och väger 14,87g. Kistlås. Svensk importstämpel & 835.

Auktionsnummer: SE73.20200604.A5302

Smycken; armband   Umeå

Defekt berlock "amorin" i 18K guld. Hängögla saknas. Den är 16,5 mm lång och väger 0,8g.

Auktionsnummer: SE73.20200604.A5301

Smycken; berlocker   Umeå

Örhängen i 18K guld med cubic zirconia. De är Ø c:a 7 mm och väger 0,52g. Snurrebussar saknas, men nya i plast medföljer.

Auktionsnummer: SE73.20200604.A5300

Smycken; örhängen   Umeå

Ring i 18K guld med en 5 mm´s cubic zirconia. Den är 1,5 mm bred, är i storlek 19 och väger 1,63g. Stämplad FL, 18K & kattfot

Auktionsnummer: SE73.20200604.A5299

Smycken; ringar   Umeå

Ring i 18K guld med ljusblå safirer och sju diamanter á c:a 0,005ct. Den är 2,2 - 11,5 mm bred, är i storlek 18 och väger 3,36g. Stämplad 750 & kattfot.

Auktionsnummer: SE73.20200604.A5298

Smycken; ringar   Umeå

Ring i 18K guld med tre navetteslipade safirer. Den är 1,6 - 7,4 mm bred, är i storlek 16,5 och väger 1,05g.Inga synliga stämplar.

Auktionsnummer: SE73.20200604.A5297

Smycken; ringar   Umeå

Skrotguld 18K 2,51g

Auktionsnummer: SE73.20200604.A5296

Såld

850 kr

2020-06-04 19:21:30

Vinnare: Smith2014

Skrotguld   Umeå

Skrotguld 9K 4,2g

Auktionsnummer: SE73.20200604.A5295

Såld

700 kr

2020-06-04 19:21:00

Vinnare: Smith2014

Skrotguld   Umeå

Singaporekedja i 18K guld. Den är 45,5 cm lång, 1,5 mm bred och väger 1,93g. Springring. Stämplad 750 & GHA (Guldfynd)

Auktionsnummer: SE73.20200604.A5294

Smycken; halskedjor   Umeå

Caméring i 18K guld. Camén är 17,5 x 12,7 mm. Den är i storlek 17,75 och väger 2,15g. Stämplad FIN C kattfot 18K & K10 (1984)

Auktionsnummer: SE73.20200604.A5293

Smycken; ringar   Umeå

[1] 2 3 ... 257 Nästa »