Träffar: 5384   [1] 2 3 ... 270 Nästa »

Lapp i äkta silver: tolv kaffeskedar (115 mm). Tillverkade 1958 - 1964 av CO Persson (Haparanda). Samtliga med namn- & datumgravyr. De väger 164,7g tillsammans.

Auktionsnummer: SE73.20200813.A5581

Silverföremål   Umeå

Ring i vitt guld 18K med fem briljanter á 0,02ct. Den är 5 mm bred, är i storlek 16,5 och väger 5,62g. Kupad insida. Från Schalins. Gravyr.

Auktionsnummer: SE73.20200813.A5579

Smycken; ringar   Umeå

X-länksring i 18K guld. Den är 2 - 7,2 mm bred, är i storlek 17 och väger 1,89g. Stämplad 750 & GHA (Guldfynd)

Auktionsnummer: SE73.20200813.A5578

Smycken; ringar   Umeå

Ring i 18K guld med genombrutet mönster. Den är 2,5 - 10 mm bred, är i storlek 18 och väger 2,4g. Stämplad 750 & GHA (Guldfynd)

Auktionsnummer: SE73.20200813.A5577

Smycken; ringar   Umeå

Hjärta i 18K guld. Det är 13 mm långt inkl. ögla och väger 0,6g. Från Alton.

Auktionsnummer: SE73.20200813.A5576

Smycken; berlocker   Umeå

Pansarkedja i 18K guld. Den är 46 cm lång, 1,2 mm bred och väger 2,59. Stämplad 750 & GHA (Guldfynd) Vikt: 0 g

Auktionsnummer: SE73.20200813.A5575

Smycken; halskedjor   Umeå

Bismarkarmband i 18K guld med tre hjärtberlocker. Det är 19 cm långt, 3 mm brett och väger 2,71g. Springring. Från Guldfynd. Stämplat 750

Auktionsnummer: SE73.20200813.A5574

Smycken; armband   Umeå

Skrotguld 18K 10,14g

Auktionsnummer: SE73.20200813.A5573

Såld

3 500 kr

Vinnare: yguld

Skrotguld   Umeå

Frackknappar i 18K guld. Motivet är Ø 8,2 mm. De väger 2,09g. Tillverkade 1968 av D Ekström Aktiebolag i Falköping.

Auktionsnummer: SE73.20200813.A5571

Smycken; övrigt   Umeå

Ett örhänge i 18K guld med en 3,5 mm´s cubic zirconia. Det väger 0,23g. Snurrebuss saknas, men en ny i plast medföljer.

Auktionsnummer: SE73.20200813.A5570

Smycken; örhängen   Umeå

Ett örhänge i 18K guld med en 4 mm´s cubic zirconia. Det väger 0,22g. Snurrebuss saknas, men en ny i plast medföljer.

Auktionsnummer: SE73.20200813.A5569

Smycken; örhängen   Umeå

Skrotguld 14K 1,63g

Auktionsnummer: SE73.20200813.A5568

Såld

400 kr

Vinnare: yguld

Skrotguld   Umeå

Ring i 18K guld med två diamanter á 0,005ct (en saknas). Den är 3,1 - 6,8 mm bred, är i storlek 18,25 och väger 3,51g. Från Hedbergs guld. Kattfot.

Auktionsnummer: SE73.20200813.A5567

Smycken; ringar   Umeå

Skrotguld 18K 18,06g

Auktionsnummer: SE73.20200813.A5566

Såld

6 200 kr

Vinnare: yguld

Skrotguld   Umeå

Bismarkcollier i 18K guld. Den är 3,1 - 5,15 mm bred, 43 cm lång och väger 7,6g. Kistlås. Tillverkad 1994 av NSE Guldvaru AB i Köping.

Auktionsnummer: SE73.20200813.A5565

Smycken; halskedjor   Umeå

Berlock i 18K guld. Den är 33 mm lång inkl. ögla och väger 2,65g. Inga synliga stämplar.

Auktionsnummer: SE73.20200813.A5564

Smycken; berlocker   Umeå

Skrotguld 18K 4,66g

Auktionsnummer: SE73.20200813.A5563

Såld

1 600 kr

Vinnare: yguld

Skrotguld   Umeå

Cordelarmband i 18K guld. Det är 18,2 cm långt, 2,7 mm brett och väger 2,28g. Från Guldfynd. Stämplat 750. Fint skick!

Auktionsnummer: SE73.20200813.A5562

Smycken; armband   Umeå

Skrotguld: 5,68g 18K & 4,7g 23K

Auktionsnummer: SE73.20200813.A5561

Såld

4 000 kr

Vinnare: conan

Skrotguld   Umeå

[1] 2 3 ... 270 Nästa »