Träffar: 6912   [1] 2 3 ... 346 Nästa »

Defekt guld: 27,7g 18K & 13,2g 23K

Auktionsnummer: SE73.20210225.A7154

Såld

14 000 kr

SkrotguldUmeå

Berlock "San Marino"? i 18K guld. Den är 23 mm lång inkl. ögla och väger 1,3g. Italienska stämplar & 750.

Auktionsnummer: SE73.20210225.A7153

Smycken; berlockerUmeå

Ankarkedja i 18K guld. Den är 39 cm lång, 1,1 mm bred och väger 1,8g. Springring. Svensk importstämpel & 18K.

Auktionsnummer: SE73.20210225.A7152

Smycken; halskedjorUmeå

Nål i 18K guld med en 5,1 mm´s odlad pärla. Den är 57 mm lång och väger 0,6g. Tillverkad 1963 av Guldvaruhuset Aktiebolag i Stockholm.

Auktionsnummer: SE73.20210225.A7151

Smycken; broscherUmeå

Ring i 18K guld med en briljant 0,05ct. Den är 3,3 mm bred, är i storlek 15,75 och väger 4,2g. Gravyr. Från Schalins.

Auktionsnummer: SE73.20210225.A7147

Smycken; ringarUmeå

Ring i 18K guld med facettslipat vitguldsinlägg. Den är 4,5 mm bred, är i storlek 16 och väger 4,6g. Gravyr. Från Flemming Uziel.

Auktionsnummer: SE73.20210225.A7146

Smycken; ringarUmeå

Defekt guld 18K 0,9g.

Auktionsnummer: SE73.20210225.A7145

Såld

300 kr

Budledare: 00846 Antal bud: 2

SkrotguldUmeå

Berlock i vitt guld 18K med en diamant 0,01ct. Den är 10 mm lång inkl. ögla och väger 0,3g. Stämplad 18K

Auktionsnummer: SE73.20210225.A7144

Smycken; berlockerUmeå

Defekt silver 28,5g 830/1000

Auktionsnummer: SE73.20210225.A7143

Såld

100 kr

Budledare: yguld Antal bud: 1

SilverföremålUmeå

Härligt armband i silver med blomsterdekor. Det är c:a 16,5 cm långt, 17 mm brett och väger 20g. Kroklås. Tillverkat 1951 av Hugo Grun & Co AB. Kattfot.

Auktionsnummer: SE73.20210225.A7142

Smycken; armbandUmeå

Defekt guld 18K 7,4g

Auktionsnummer: SE73.20210225.A7140

Såld

2 400 kr

Budledare: carlo Antal bud: 2

SkrotguldUmeå

Ring i silver med en Ø 12 mm´s bergkristall. Den är i storlek 17,75 och väger 4,14g. Tillverkad 1967 av Svedboms Guldsmeds AB . Kattfot.

Auktionsnummer: SE73.20210225.A7139

Smycken; ringarUmeå

Berlock i silver med en opaltriplett. Den är 23 mm lång inkl. ögla. En 41 cm lång och 1,1 mm bred silverkedja medföljer. Springring. De väger 5,0g tillsammans. Stämplade 925S.

Auktionsnummer: SE73.20210225.A7138

Smycken; berlockerUmeå

Kedja i silver med två finska berlocker i silver. Den är 38,5 lång och 1 mm bred (835/1000). Springring. Berlockerna är Ø 7,8 resp. 13,8 mm (925/1000). De väger 3,5g tillsammans.

Auktionsnummer: SE73.20210225.A7137

Smycken; berlockerUmeå

Bismarkcollier i 18K guld. Den är 40 cm lång, 3,6 - 6,4 mm bred och väger 11,7g. Kistlås. Stämplad JRA (J Antar Guld AB), 18K & kattfot.

Auktionsnummer: SE73.20210225.A7135

Smycken; halskedjorUmeå

[1] 2 3 ... 346 Nästa »