Träffar: 8670   [1] 2 3 ... 434 Nästa »

Carmoséörhängen i 18K guld med safirer och 16 diamanter á 0,005ct. De är 9,5 x 8,4 mm och väger 2,4g. Omaka snurrebussar.

Carmoséörhängen i 18K gu...

Till varan

Carmoséring i 18K guld med en safir och tio diamanter á 0,01ct. Den är 1,7 - 11,7 mm bred, är i storlek 16,75 och väger 2,7g. Stämplad 750 & GFAB (Guldfynd).

Carmoséring i 18K guld med...

Till varan

Ring i 18K guld med en rosaröd sten (nött). Den är 2,3 - 10,8 mm bred, är i storlek 17,25 och väger 2,9g. Ostämplad.

Till varan

Ring i 18K guld med en diamant 0,005ct; fattad i vitt guld. Den är 1,9 - 4,7 mm bred, är i storlek 18,5 och väger 1,3g. Stämplad CCC, 18K & kattfot.

Till varan

Örhängen i 18K guld med 5,1 mm´s odlade saltvattenspärlor. De väger 1,1g. Omaka snurrebussar.

Örhängen i 18K guld med 5...

Till varan

Defekt damur i 18K guld med 18K band. Boett 18 mm. Brutto 19,2g // 15,8g exkl. verk inkl. glas.

Till varan

Diverse defekta smycken 18K 17,8g.

Till varan

Ring i 18K guld med en vit sten. Den är 1,5 - 6 mm bred, är i storlek 18 och väger 2,1g. Svensk importstämpel & 18K.

Till varan

Antik kedja & berlock i 18K guld. Kedjan är 41 cm lång och 1,7 mm bred (ojämnheter). Kistlåset är stämplat S4 (1848), 18K, kattfot, oläslig tillverkarstämpel & stadsstämpel. Namngravyr. Lagningar. Berlocken är 37 mm lång inkl. ögla. Den är tillverkad 1890 av Johan Arvid Selling i Härnösand. Bucklor & sprickor. De väger 5,2g tillsammans.

Till varan

X-länksarmband i 18K guld. Det är 18,5 cm långt, 6,3 mm brett och väger 15,7g. Kistlås. Tillverkat 1964 av Alms Guld i Kungsör. Kattfot.

X-länksarmband i 18K guld....

Till varan

Carmoséring / haloring i vitt guld 18K med briljanter 1 x 0,05ct & 12 x 0,005ct. Den är 1,9 - 5,1 mm bred, är i storlek 16,5 och väger 3,1g. Stämplad 750 & GHA (Guldfynd). Gravyr.

Carmoséring / haloring i v...

Till varan

Krokörhängen i 18K guld med cubic zirocnia. De är 22,4 mm långa och väger 0,6g. Lite ojämna krokar. Stämplade 750. Från Guldfynd- nypris idag 1198kr.

Krokörhängen i 18K guld m...

Till varan

Singaporekedja i 18K guld med en hjärtberlock med cubic zirconia (går att ta loss). Kedjan har ställbar längd 42 / 45 cm och är 1,2 mm bred. Springring. Berlocken är 11 x 8,9 mm. De väger 1,6g tillsammans. Stämplad 750 & GHA (Guldfynd). Fint skick! Nypris idag 2.998kr.

Till varan

Diverse defekta smycken 18K 9,2g.

Till varan

Diverse defekta smycken 18K 6,7g.

Till varan

Defekt ring i 23K guld. Om man löder ihop den är den blir den 5,3 - 15,4 mm bred, storlek c:a 20,5. Den väger 21,9g.

Till varan

Örhängen i vitt & rött guld 14K med cubic zirconia. De är 15,5 x 10 mm och väger 3,6g. Snäpplås. Sovjetiska stämplar.

Örhängen i vitt & rött g...

Till varan

Stel, öppningsbar armring i 18K guld med svarta & vita stenar. Den är 4,1 - 17,7 mm bred, har ett innermått på 17 cm och väger 14,0g. Stämplad 750.

Stel, öppningsbar armring ...

Till varan

Ring i 18K guld med en röd sten (smånagg). Den är 2,7 - 11,2 mm bred, är i storlek 17,5 och väger 3,4g. Tillverkad 1953 på Kjellins i Umeå. Kattfot. Gravyr.

Ring i 18K guld med en röd...

Till varan

Mönstrad ring i 18K guld. Den är 5,7 mm bred, är i storlek 17,75 och väger 6,3g. Kattfot. Gravyr.

Mönstrad ring i 18K guld. ...

Till varan

[1] 2 3 ... 434 Nästa »