RutorLista

Pris

Min
Max

Varutyp

Kontor

Sortering

Visa

Träffar: 2205   [1] 2 3 ... 111 Nästa »

  • Carmoséring i vitt guld 18K med 16 briljanter á 0,02 ct och en knallgrön sten (naggar; en så stor att en klo hänger i luften. Sitter löst i fattningen). Siffergravyr. Skena i behov av omrodiering. Den är i storlek 18 och väger 4,52g. Stämplad 750 och svensk importstämpel.
    Carmoséring i vitt guld 18...
  • Brosch i silver. Den är Ø 35 mm och väger 5,71g. Stämplad 835.
    Brosch i silver. Den är Ø...
  • Brosch i silver med en ametist. Den är Ø 35 mm och väger 7,54g. Stämplad 830.
  • Liten brosch i silver.  Den är 33 x 19 mm och väger 3,49g. Tillverkad 1949 av Asa-Silver / H Olsson i Falkenberg.
    Liten brosch i silver. Den...
  • Brosch i silver. Den är 65 x 25 mm och väger 8,5g. Tillverkad 1950 av Gertrud Engel för Michelsen Aktiebolag.
    Brosch i silver. Den är 65...
  • Ring i 18K guld med en diamant 0,26ct (c:a W-vs; fin lyster! ); fattad i vitt guld. Gravyr. Tillverkad 1947 av G Dahlgren & Co. i Malmö. Den är 1,8 mm bred, är i storlek 17,5 och väger 2,02g.
  • Ring i 18K guld med en 5 mm´s pärla. Tillverkad 1962 av Fritz Olsson i Luleå.Oläslig gravyrrest. Den är 1,7 mm bred, är i storlek 17,25 och väger 1,87g.
    Ring i 18K guld med en 5 m...
  • Skrotguld: 23,75g 18K & 9,57g 23K
  • Manuellt damur Certina i guld på stål. Plexiglas. Boett Ø 20,5 mm
  • Klockarmband i 18K guld. Kistlås. Rören / charneren är 9,7 mm. Det är 16 cm långt, 9,3 mm brett och väger 15,87g. Tillverkat 1970 av  Ädelsmycken Aktiebolag  i Stockholm.
  • Rosettbrosch i 18K guld. Namngravyr på baksidan. Den är 17 x 34 mm och väger 3,68g. Tillverkad 1946 av Wilhelm Harbeck i Lidingö.
  • Skruvörhängen i 18K guld. Tillverkade av Ceson Guldvaru AB. De är Ø 9,3 mm och väger 2,1g.
    Skruvörhängen i 18K guld....
  • Berlock "hjärta med cubic zirconia" i 18K guld. Den är 20 mm lång inkl. ögla och väger 1,14g. Tillverkad 1956 av G Dahlgren & Co. i Malmö.
    Berlock "hjärta med cubic ...
  • Pansarkedja i 18K guld. Springring. Den är 45 cm lång, 1,5 mm bred och väger 2,44g. Ojämn.
  • Doserad pansarkedja i 18K guld. Springring. Den är 2,3 - 4,5 mm bred, 49 cm lång och väger 12,28g. Svensk tillverkning.
  • Ring i 18K guld med en briljant 0,03ct. Gravyr. Den är 1,8 - 2,5 mm bred, är i storlek 19,5 och väger 1,56g.
  • Slät ring i 18K guld. Gravyr. Den är 2,9 mm bred, är i storlek 19,5 och väger 2,58g
    Slät ring i 18K guld. Grav...
  • Ett örhänge i 18K guld med en 5 mm´s cubic zirconia samt en "örhängesboostare" i vitt & rött guld 18K. De väger 0,62g tillsammans.
    Ett örhänge i 18K guld me...
  • Berlock "boll med massor av cubic zirconia" i 18K guld. Den är Ø 8,5 mm och väger 1,2g. Stämplad 18K.
  • Berlock i 22K guld med olikfärgade cubic zirconia (en saknas). Den är 38 x 27 mm och väger 4,11g. Stämplad 916.

  1. Här loggar du in!

    pantbanken.se har fått nytt utseende.
    Här loggar du in till våra olika tjänster.

SwedishSwedish FinnishFinnish
EnglishEnglish FarsiFarsi
FrenchFrench ArabicArabic
SpanishSpanish ThaiThai