Träffar: 7599   [1] 2 3 ... 380 Nästa »

Stor ring i 18K guld med ljusblå och vita stenar. Den är 4,2 - 22 mm bred, är i storlek 18,25 och väger 13,4g. Oläsliga, utländska stämplar.

Till varan

Ring i vitt guld 18K med en briljant 0,37ct (c:a W-si; fin lyster!). Skenan är 2,1 - 1 mm bred, är i storlek 17 och väger 1,7g. Stämplad 18K (otydligt). Stenstorleken ingraverad. Gravyr.

Till varan

Slät ring i vitt guld 18K med en rosa sten inuti skenan. Den är 2,6 mm bred, är i storlek 17 och väger 2,4g. Från Flemming Uziel. Stämplad 18K. Gravyr.

Slät ring i vitt guld 18K ...

Till varan

Kors i 18K guld. Det är 36 mm långt inkl. ögla och väger 1,1g. Oläslig stämpel.

Kors i 18K guld. Det är 36...

Till varan

Berlock "bokmärkesängel" i 18K guld. Den är 20,3 mm lång inkl. ögla och väger 0,4g. Stämplad 750.

Berlock "bokmärkesängel" ...

Till varan

Creoler i silver med cubic zirconia. De är 2,4 x 23 mm och väger 5,2g. Stämplade 925.

Till varan

Berlock "konturhjärta" i 18K guld med en grön & vita stenar. Det är 20 mm långt inkl. ögla och väger 1,3g. Stämplad 750.

Berlock "konturhjärta" i 1...

Till varan

Set; flätad collier och armband i silver. De är c:a 8 mm breda, 19 resp. 43 cm långa och väger 26,8g tillsammans. Karbinhakar. Stämplade 925 & GHA (Guldfynd).

Set; flätad collier och ar...

Till varan

Defekt guld: 3,5g 18K & 9,6g 23K

Till varan

Kupad ring i 14K guld med ett genombrutet mönster och vita stenar; fattade i vitt guld. Den är 2,3 - 9,3 mm bred, är i storlek 18,25 och väger 3,4g. Stämplad 585.

Till varan

Ring i 14K guld med en röd sten. Den är 2,2 - 10,8 mm bred, är i storlek 18 och väger 3,7g. Sovjetiska stämplar / 583.

Ring i 14K guld med en röd...

Till varan

Ring i 14K guld med en rosa sten. Den är 2,5 - 16,6 mm bred, är i storlek 17,5 och väger 3,1g. Stämplad 583 & MN.

Till varan

Klackring i 18K guld med ljusbrun sten (smårepor / nött i fattningen). Den är 2,6 - 16 mm bred, är i storlek 19,75 och väger 4,4g. Tillverkad 1966 av Ekström & Blohm Aktiebolag i Falköping. Kattfot.

Till varan

Berlock "hjärta" i 18K guld. Den är 14,7 mm lång inkl. ögla och väger 0,5g. Stämplad SSÄ & 18K.

Berlock "hjärta" i 18K gul...

Till varan

Singaporekedja i 18K guld. Den är 43 cm lång, 1,9 mm bred och väger 2,7g. Springring. Stämplad SSÄ & 750. Fint skick!

Till varan

Slät, öppningsbar armring i 18K guld. Kistlås med låsbleck i vitt guld. Den är 9,8 mm bred, har ett innermått på 18 cm och väger 16,5g. Från Unoaerre. Italienska stämplar, 750 & kattfot.

Slät, öppningsbar armring...

Till varan

Ring med en orange sten (Ø 15 mm; lite nött / smånagg). Den är 2,4 - 15,5 mm bred, är i storlek 17,75 och väger 8,4g BTO. Tillverkad av Alton i Falköping. Kattfot. Två klor är nötta, men stenen sitter fast.

Ring med en orange sten (Ø...

Till varan

Ring i 18K guld med fyra diamanter á c.a 0,01ct; fattade i vitt guld. Den är 1,8 - 3,6 mm bred, är i storlek 16,75 och väger 1,8g. Stämplad 750, Q54 & 05.

Till varan

Ring i 18K guld med tre cubic zirconia. Den är 3,7 - 14,8 mm bred, är i storlek 18 och väger 4,6g. Stämplad 18K & kattfot.

Till varan

Flätat armband i 18K guld. Kistlås och säkerhetskedja. Det är 18,5 cm långt, 11 - 23 mm brett och väger 38,8g. Italienska stämplar & 750.

Flätat armband i 18K guld....

Till varan

[1] 2 3 ... 380 Nästa »