Träffar: 5362   [1] 2 3 ... 269 Nästa »

Thai: armring i 23K guld med blomdekor i rött & vitt guld samt vit emaljdekor (små färgbortfall). Den är 25 mm bred, har ett innermått på 17,5 cm och väger 46,8g. Stämplad 96,5%. Kistlås. Röd sammetspåse medföljer.

Till varan

Thai: armband i 23K guld med fem fasta berlocker. Själva länken är 2,9 mm bred, stjärnberlocken är Ø 14 mm och den väger 30,49g (2 baht). Kroklås. Oläsliga stämplar.

Till varan

Thai: collier i 23K guld med emaljerade kulor. Den är 45 cm lång, 2 - 7,3 mm bred och väger 30,4g (2 baht). Kroklås.

Till varan

Thai: matterad och facettslipad collier i 23K guld. Den är 62 cm lång, 6,7 mm bred och väger 45,6g (3 baht). Kroklås.

Till varan

Thai: matterat / facettslipat armband med platta i 23K guld. Det är 19,5 cm långt, 18 mm brett och väger 45,7g (3 baht). Stämplat 96,5%

Till varan

Thai: delvis matterat, doserat kullänksarmband i 23K guld. Det är 19 cm långt, 5 - 13,3 mm brett och väger 30,4g (2 baht). Kroklås. Stämplat 96,5%. Ojämnheter.

Till varan

Små mormorsörhängen i 18K guld. De är 15,7 mm långa och väger 0,81g.

Små mormorsörhängen i 18...

Till varan

Facetterade örhängen i 18K guld. De är 14 x 5,5 mm och väger 0,84g.

Facetterade örhängen i 18...

Till varan

Örhängen "facettslipade stjärnor" i 18K guld. De är Ø 4,9 mm och väger 0,56g. En snurrebuss saknas, men ny i plast medföljer.

Örhängen "facettslipade s...

Till varan

Örhängen i 18K guld med cubic zirconia. De är Ø 7,7 mm och väger 0,74g.

Örhängen i 18K guld med c...

Till varan

Örhängen i 18K guld med odlade pärlor (Ø 5,6 mm). De väger 0,71g. Snurrebussar saknas, men nya i plast medföljer.

Örhängen i 18K guld med o...

Till varan

Berlock i 18K guld med en sötvattenspärla och en diamant c:a 0,005ct i vitguldsdekor. Den är 17,4 mm lång inkl. ögla och väger 0,64g. Stämplad 18K.

Berlock i 18K guld med en ...

Till varan

Bismarkring med en oval cubic zirconia. Den är 1,8 - 5,1 mm bred, är i storlek 16 och väger 1,37g. Tillverkad av Sävsjö Guldsmeds AB.

Till varan

Ring i 18K guld med fyra cubic zirconia. Den är 1,6 - 8,7 mm bred, är i storlek 18,25 och väger 1,7g. Stämplad APJ, 750 & kattfot.

Till varan

Ring i 18K guld med tre rosaröda stenar; från 1996. Den är 2,35 - 10 mm bred, är i storlek 18,75 och väger 3,04g. Stämplad 18K & kattfot. Oläslig tillverkarstämpel.

Till varan

Ring i 18K guld med en cubic zirconia. Den är 3 - 6,2 mm bred, är i storlek 18 och väger 4,13g. Stämplad 750 & kattfot. Gravyr.

Till varan

Ring i silver med en stor (Ø 14,7 mm), brun sten. Den är i storlek 15,75 och väger 6,05g. Tillverkad 1967 av Alton i Falköping.

Ring i silver med en stor ...

Till varan

Vintage: collier i malakit. Stenarna är Ø 7,2 - 14 mm. Trädda på nylontråd med gröna glaspärlor emellan. Den är 58 cm lång. Skruvlås i metall. En sten är lagad. Den väger 98,7g.

Till varan

Stelt armband i silver från 1965. Den är 24,5 mm bred, har ett innermått på 16,5 cm och väger 43,51g. Stämplad bla. HK (Heikki Kaksonen) / Kaunis Koru. Namngravyr. Lite ojämn.

Stelt armband i silver frå...

Till varan

Hamrad armring i silver. Den är 17 - 20,6 mm bred, har ett innermått på 13 cm + 2 cm öppning och väger 27,96g. Stämplad PJ, P10 (= 1989) & 925.

Till varan