Träffar: 10616   [1] 2 3 ... 531 Nästa »

Tjusig ring modell "Iliana" i vitt guld 18K med en Tanzanite (7,3 x 5,3 mm) och tio prinsesslipade diamanter á c:a 0,05ct. Den är 2 - 7,3 mm bred, är i storlek 17¾ och väger 4,0g. Stämplad JC, 750, 750, Londons stadsstämpel & 18K. Modellnamnet ILIANA ingraverat. Fint skick!

Till varan

Ring i 18K guld med fem diamanter á c:a 0,005 - 0,01ct (totalt 0,04ctv enligt gravyr). Den är 1,8 - 9,6 mm bred, är i storlek 19 och väger 2,7g. Stämplad 750 & kattfot.

Till varan

Ring i 18K guld med åtta diamanter á c:a 0,02ct. Skiftar i vitt / gult guld. Den är 2,2 - 9 mm bred, är i storlek 18¼ (öppen upptill- fjädrar lite) och väger 4,5g. Lite ojämn skena. Ostämplad.

Ring i 18K guld med åtta d...

Till varan

Defekt berlock i 18K- hängögla saknas. Ø 11 mm. 0,6g.

Defekt berlock i 18K- hän...

Till varan

Ring i 18K guld med vita stenar och en defekt, syntetisk pärla. Den är 1,9 - c:a 7,5 mm bred, är i storlek 17 och väger 1,9g. Svensk importstämpel & 750. Gravyr.

Till varan

Ring i 18K guld med tre diamanter á 0,03ct. Den är 3,6 mm bred, är i storlek17 och väger 4,2g. Kattfot. Stenstorleken ingraverad. Gravyr.

Till varan

Örhängen i vitt & gult guld 14K med tjugo diamanter á c:a 0,005 - 0,01ct. De är 18,5 mm långa, 3 mm breda nertill och väger 4,6g. Stämplade 14K.

Örhängen i vitt & gult gu...

Till varan

Bismarkarmband i 18K guld. Det är 19,3 cm långt, 5,7 mm brett och väger 9,9g. Kistlås. Kattfot. Nött.

Till varan

Istickslås i 18K guld med två diamanter á c:a 0,005ct; fattade i vitt guld. Det är 8,5 x 14 mm exkl. öglor (som är nötta och måste lödas / förstärkas). Det väger 1,2g. Stämplad 750.

Istickslås i 18K guld med ...

Till varan

En creol i 18K guld med ett hängande hjärta. Den är 2,9 x 13,2 mm och väger 0,4g. Stämplad 750.

Till varan

Ring i 18K guld med en röd sten (nött). Den är 2,2, - 5,5 mm bred, är i storlek 17¾ och väger 1,3g. Stockholms stadsstämpel, JP, kattfot, 18K & Q7 (1918). Datumgravyr från 1919. Skavanker, sprickor, ojämnheter.

Ring i 18K guld med en röd...

Till varan

Ring i 18K guld med en cabochonslipad, ljusgrön sten. Den är 1,7 - 11 mm bred, är i storlek 16 och väger 1,6g. Stämplad DE, 18K, kattfot & Q9 (1966).

Till varan

Bismarkring i 18K guld. Den är 1,9 - 5 mm bred, är i storlek 17½ och väger 1,2g. Stämplad NSE, kattfot & 18K.

Till varan

Bismarkarmband i 18K guld med en odlad pärl-berlock (Ø c:a 6,5 mm). Det är 18 cm långt, 3,1 mm brett och väger 3,6g. Springring. Oläslig svensk tillverkarstämpel, årsstämpel. Kattfot & 18K.

Till varan

Defekt damur Certina i 18K guld med läderband. Boett Ø 22 mm med företagsgravyr. Ställskruv saknas. Quartz- går ej.

Till varan

Pansarkedja i 18K guld. Den är 41,5 cm lång, 1,1 mm bred och väger 2,1g. Springring. Från Balestra. Kattfot & 750.

Till varan

Förlovningsring & alliansring med diamanter (en saknas) 18K 5,7g. Gravyrer.

Förlovningsring & alliansr...

Till varan

Herrur Omega Seamaster i 14K guld med läderband. Boett Ø c:a 33 mm med personlig gravyr från 1985. Boett 196750 BZ. Verk 1430. Quartz- går ej- batteribyte krävs?

Till varan

Slät ring i 18K guld. Den är 5,9 mm bred, är i storlek 20½ och väger 9,4g. Tillverkad 1985 på Umeå Guld & Gravyr. Kattfot. Gravyr.

Slät ring i 18K guld. Den...

Till varan

Defekt kedja vitt guld 18K 2,9g.

Till varan

[1] 2 3 ... 531 Nästa »