Träffar: 5744   « Föregående 1 [2] 3 4 ... 288 Nästa »

Bismarkcollier i 18K guld med en hjärtberlock. Den är 48,5 cm lång, 3,9 - 5,9 mm bred och väger 14,97g. Kistlås med säkerhetsåtta och öglor där det har suttit en säkerhetskedja. Tillverkat 1945 av K & E Carlson i Göteborg.  Kattfot

Till varan

Grovt x-länksarmband i 18K guld med en berlock med samiska tecken. Det är 19,3 cm långt, 11,9 mm brett och väger 47,95g. Kistlås. Tillverkat 1959 av Mikkov Handelsfirma i Stockholm. Kattfot

Grovt x-länksarmband i 18K...

Till varan

Stjärnring "Capella" i vitt guld 18K med en briljant 0,28ct (TW-vs). Den är 2,44 mm bred, är i storlek 16,75 och väger 2,38g. Utgången modell- teoretiskt nyvärde idag 21.400kr. Stenstorleken ingraverad. Stämplad med Stjärnringens stjärna, svensk importstämpel och 18K.

Stjärnring "Capella" i vit...

Till varan

Damur Omega i 14K guld med 18K band. Boett Ø 19,5 mm. Manuellt urverk- går, men ingen funktionsgaranti. Totallängd 20 cm. Bandbredd 7,6 mm. Bruttovikt inkl. verk m.m. 19,38g

Till varan

Skrotguld 18K c:a 6g nto

Skrotguld 18K c:a 6g nto

Till varan

Berlock i 18K guld med en 6,8 mm´s odlad pärla. Den är 29,5 mm lång inkl. ögla och väger 1,75g. Tillverkad 1967 av D Ekström Aktiebolag i Falköping.

Till varan

Ring i 18K guld med en hjärtslipad cubic zirconia. Den är 2,8 - 6,8 mm bred, är i storlek 16 och väger 0,99g. Stämplad 750

Ring i 18K guld med en hjä...

Till varan

Skrotguld: 1,22g 9K & 0,89g 18K

Till varan

Creoler i 18K guld med snäpplås. De är 3,4 x 12,8 mm och väger 1,4g. Stämplade 750 & GFAB (Guldfynd). Småbucklor.

Creoler i 18K guld med snä...

Till varan

Defekt smyckeur Nidor i 18K guld med doubléband. Boett Ø 17,5 mm

Till varan

Smyckeur Certina i 14K guld med doubléband. Manuellt urverk- går, men ingen funktionsgaranti. Plexiglas. Boett Ø 16,2 mm.

Till varan

Bismarkring i 18K guld. Den är 1,8 - 6,6 mm bred, är i storlek 16,25 och väger 1,61g. Stämplad 750 & GHA (Guldfynd)

Till varan

Delvis hamrad/ matterad ring i 14K guld med en cubic zirconia; fattad i vitt guld. Den är 3,7 - 8,3 mm bred, är i storlek 20,25 och väger 5,73g. Oläsliga stämplar.

Till varan

Slät förlovningsring (Classic) i 18K guld. Den är 5 mm bred, är i storlek 18,75 och väger 6,42g. Kupad insida. Gravyr.

Slät förlovningsring (Cla...

Till varan

Örhängen med rödbruna stenar (naggar); krokar i 21K guld och fattning i 14K. De är totalt 42 mm långa och väger 5,17g bto. Ostämplade

Örhängen med rödbruna st...

Till varan

Skrotguld 18K 4,54g Vikt: 4,5 g

Till varan

Klackring i 14K guld med cubic zirconia och vitguldsdekor. Den är 4 - 7,6 mm bred, är i storlek 15,5 och väger 4,37g. Stämplad 585. Oval skena.

Till varan

Veneziakedja i 9K guld. Den är 45 cm lång, 0,8 mm bred och väger 1,81g. Springring. Stämplad 375 & GHA (Guldfynd) Liten ojämnhet.

Till varan

Ihålig pansarkedja i 18K guld. Den är 50,5 cm lång, 4,98 mm bred och väger 18,46g. Karbinhake. Stämplad 750 & GHA (Guldfynd). Fint skick! Ser ut att väga tre gånger mer än den gör.

Ihålig pansarkedja i 18K g...

Till varan

Örhängen i 18K guld med cubic zirconia. Snäpplås med vitmetallfjäder. De är 7,7 x 18 mm och väger 7,46g. Ostämplade.

Örhängen i 18K guld med c...

Till varan