Träffar: 5309   [1] 2 3 ... 266 Nästa »

X-länksarmband i 18K guld. Det är 19 cm långt, 7,7 mm brett och väger 15,17g. 1971 av Ädelsmycken Aktiebolag  i Stockholm. Fint skick!

Auktionsnummer: SE73.20200702.A5502

Smycken; armband   Umeå

Skrotguld: 7,38g 18K & 9,37g 23K

Auktionsnummer: SE73.20200702.A5501

Såld

6 600 kr

2020-07-02 19:15:30

Vinnare: yguld

Skrotguld   Umeå

Fickur "Omega" i delvis förgyllt silver. Boett Ø 49,3 mm. Verk 161 / 12973325. Boett 312 4 1284 P. Fint skick!

Auktionsnummer: SE73.20200702.A5500

Klockor   Umeå

Korridorarmband i 18K guld. Det är 18,5 cm långt, 5,3 mm brett och väger 14,9g. Kistlås. Tillverkat 1967 av Styletta Guldvaruaktiebolaget  i Stockholm.

Auktionsnummer: SE73.20200702.A5496

Smycken; armband   Umeå

Fiskbensarmband i 18K guld. Det är 18,2 cm långt, 12,3 mm brett och väger 24,25g. Kistlås. Tillverkat 1958 av Nordguld (Tor Ahlberg)  i Stockholm. Ojämnheter.

Auktionsnummer: SE73.20200702.A5495

Smycken; armband   Umeå

Berlock "Lokalmynt för Skellefteå kommun 1000kr" i 18K guld från 1979. Den är Ø 27,1 mm och väger 12,53g.

Auktionsnummer: SE73.20200702.A5494

Smycken; berlocker   Umeå

Ankarlänk i 18K guld; från 1973. Den är 70 cm lång, 2,8 mm bred och väger 17,19g. Springring. Svenska, otydliga stämplar & 18K.

Auktionsnummer: SE73.20200702.A5493

Smycken; halskedjor   Umeå

Skrotguld: 3,99g 18K & 5,36g 23K

Auktionsnummer: SE73.20200702.A5492

Såld

3 600 kr

2020-07-02 19:11:00

Vinnare: yguld

Skrotguld   Umeå

Knubbigt kors i 18K guld med dold / genomgående ögla. Det är 9 x 7,2 mm och väger 0,97g. Stämplat 750 & GHA (Guldfynd)

Auktionsnummer: SE73.20200702.A5491

Smycken; berlocker   Umeå

Berlock "skyddsängel" i 18K guld med en diamant 0,005ct; fattad i facettslipat vitt guld. Den är 16,8 mm lång inkl. ögla och väger 0,23g. Stämplad 750 & GHA (Guldfynd)

Auktionsnummer: SE73.20200702.A5490

Smycken; berlocker   Umeå

Ring i 9K guld med lila stenar. Den är 1,3 - 2,4 mm bred, är i storlek 17,25 och väger 1,22g. Stämplad K9

Auktionsnummer: SE73.20200702.A5489

Smycken; ringar   Umeå

Bitsäkert hjärta i 18K guld (men ej solitt). Det är 19,6 mm långt inkl. ögla och väger 2,13g. Tillverkat 1970 av G Dahlgren & Co i Malmö.

Auktionsnummer: SE73.20200702.A5488

Smycken; berlocker   Umeå

Ring i 18K guld med filigranmönster. Den är 2,8 - 14,2 mm bred, är i storlek 16,75 och väger 2,65g. Stämplad 750 & GHA (Guldfynd)

Auktionsnummer: SE73.20200702.A5487

Smycken; ringar   Umeå

Ring i 21K guld. Den är 2,5 - 17,2 mm bred, är i storlek 18,75 och väger 3,55g. Inga synliga stämplar.

Auktionsnummer: SE73.20200702.A5486

Smycken; ringar   Umeå

[1] 2 3 ... 266 Nästa »