Träffar: 6073   [1] 2 3 ... 304 Nästa »

Defekt guld 18K 3,0g

Auktionsnummer: SE73.20201203.A6297

Såld

1 000 kr

2020-12-03 19:01:00

Vinnare: selling

Skrotguld   Umeå

Rak bismarkkedja i 14K gult guld. Karbinhake. Den är 50,5 cm lång, 3,6 mm bred och väger 9,49g. Stämplad MIDAS & 14K

Auktionsnummer: SE73.20201203.A6296

Smycken; halskedjor   Umeå

X-länkscollier i 18K guld. Kistlås. Den är 45,5 cm lång, 5,4 - 7,1 mm bred och väger 13,72g. Stämplad FGK (Fadis Guld), Köpings stadstämpel & kattfot. Fint skick!

Auktionsnummer: SE73.20201203.A6295

Smycken; halskedjor   Umeå

Ormlänk i 14K guld. Springring. Den är 47 cm lång, 0,8 mm bred och väger 2,55g. Finska kontrollstämplar, JKM & 585. Klämskadad / ojämnheter.

Auktionsnummer: SE73.20201126.A6294

Smycken; halskedjor   Umeå

Berlock "bibel" i 14K guld. Den är 20 mm lång inkl. ögla och väger 1,32g. Finska kontrollstämplar, AKT & 585

Auktionsnummer: SE73.20201126.A6293

Smycken; berlocker   Umeå

Singaporekedja i 18K guld med springring i 21K guld. Den är 42 cm lång, 1,8 mm bred och väger 2,04g. Stämplad 750 & 21K

Auktionsnummer: SE73.20201126.A6292

Smycken; halskedjor   Umeå

Berlock "hjärta" i 18K guld. Den är 15 mm lång inkl. ögla och väger 0,59g. Stämplad 18K

Auktionsnummer: SE73.20201126.A6285

Smycken; berlocker   Umeå

Pansarkedja i 18K guld. Springring. Den är 59 cm lång, 1 mm bred och väger 2,48g. Från Balestra.

Auktionsnummer: SE73.20201126.A6284

Smycken; halskedjor   Umeå

Örhängen i 18K guld med lila & vita stenar. De är 13,8 x 8,3 mm och väger 2,26g.

Auktionsnummer: SE73.20201126.A6283

Smycken; örhängen   Umeå

Thai: kedja i 23K guld med drakhuvudsdekor. Kroklås. Den är 45 cm lång, 2,3 - 5,8 mm lång och väger 15,2g. Stämplad 96,5%

Auktionsnummer: SE73.20201126.A6282

Smycken; halskedjor   Umeå

Thai: armband i 23K guld med drakar. Kroklås. Det är 16,5 cm långt (kort), 4 - 8,3 mm brett och väger 15,2g (1 baht). Stämplad 96,5% (otydligt)

Auktionsnummer: SE73.20201126.A6281

Smycken; armband   Umeå

Berlock i 21K guld. Den är 20x 30 mm och väger 3,51g. Ostämplad.

Auktionsnummer: SE73.20201119.A6279

Såld

1 400 kr

2020-11-19 19:03:30

Vinnare: -

Smycken; berlocker   Umeå

Klackring i 18K guld med en onyx. Den är 2,9 - 14,7 mm bred, är i storlek 21 och väger 4,75g. Tillverkad 1957 av Guldsmed Georg Törnblom i Stockholm. Datumgravyr.

Auktionsnummer: SE73.20201119.A6277

Smycken; ringar   Umeå

Klackring i 18K guld med en grön sten. Den är 3,4 - 14,8 mm bred, är i storlek 19,5 och väger 5,74g. Tillverkad 1975 av NSE Guldvaru Aktiebolag  i Köping.

Auktionsnummer: SE73.20201119.A6276

Smycken; ringar   Umeå

Klackring i 18K guld. Den är 3,8 - 10,9 mm bred, är i storlek 18 och väger 2,37g. Fylld undersida (ej solid). Stämplad 18K & kattfot. Små ojämnheter

Auktionsnummer: SE73.20201119.A6274

Smycken; ringar   Umeå

[1] 2 3 ... 304 Nästa »