Träffar: 3874   [1] 2 3 ... 194 Nästa »

Skrotguld 18K 1,35g

Auktionsnummer: SE73.20200123.A4014

Såld

400 kr

Vinnare: yguld

Skrotguld   Umeå

Kors i 18K guld. Det är 36,7 mm långt inkl. ögla och väger 1,14g. Stämplat 750

Auktionsnummer: SE73.20200123.A4013

Smycken; berlocker   Umeå

Skrotguld 18K brutto 3,69g (defekt, sprucken sten)

Auktionsnummer: SE73.20200123.A4012

Såld

850 kr

Vinnare: yguld

Smycken; ringar   Umeå

Damur Certina New Art i 18K guld med 18K band. Boett Ø c:a 22 mm. Manuellt urverk. Plexiglas. Totallängd 16,8 cm. Bandbredd 8 mm. Bruttovikt 22,79g.

Auktionsnummer: SE73.20200123.A4010

Klockor   Umeå

Skrotguld 18K 2,9g

Auktionsnummer: SE73.20200123.A4009

Såld

850 kr

Vinnare: yguld

Skrotguld   Umeå

Ring i 18K guld med en blå sten. Den är i storlek 15,75 och väger 2,73g. Tillverkad 1955 av Ceson i Göteborg.

Auktionsnummer: SE73.20200123.A4008

Smycken; ringar   Umeå

Ring i 18K guld med cubic zirconia. Den är 2,2 - 3,5 mm bred, är i storlek 16,75 och väger 2,38g. Tillverkad 1973 av Ceson Guldvaru AB i Göteborg

Auktionsnummer: SE73.20200123.A4006

Smycken; ringar   Umeå

Skrotguld 18K 5,49g

Auktionsnummer: SE73.20200123.A4005

Såld

1 600 kr

Vinnare: yguld

Skrotguld   Umeå

Koboltblått uppläggningsfat med gulddekor från Rörstrand. Den är Ø 33,5 cm. Smårepor. 1150g. Skickas med postpaket.

Auktionsnummer: SE73.20200123.A4004

Glas/porslin   Umeå

Herrur Zenith i 18K guld med doubléband. Manuellt urverk- verket går, men ingen funktionsgaranti. Repigt plexiglas. Boett Ø c:a 33 mm.

Auktionsnummer: SE73.20200123.A4003

Klockor   Umeå

Bismarkring i 18K guld. Den är 1,8 - 5,6 mm bred, är i storlek 18 och väger 1,56g. Tillverkad 1993 av Sävsjö Guldsmeds AB

Auktionsnummer: SE73.20200123.A4002

Smycken; ringar   Umeå

Skrotguld: 0,83g 14K & 14,76g 18K

Auktionsnummer: SE73.20200123.A4001

Såld

4 600 kr

Vinnare: yguld

Skrotguld   Umeå

Berlock i silver med en grön sten samt en 40 cm lång kedja i silver. De väger 6,92g tillsammans. Stämplat 925

Auktionsnummer: SE73.20200123.A3999

Smycken; berlocker   Umeå

Berlock i silver med en kedja med ställbar längd 42-45 cm. De väger 10,75g tillsammans. Stämplat 925 & GHA (Guldfynd)

Auktionsnummer: SE73.20200123.A3998

Smycken; berlocker   Umeå

Tre kedjor & fem berlocker i silver. Kedjorna är 42 resp. 45 cm långa. De väger 8,97g tillsammans.

Auktionsnummer: SE73.20200123.A3997

Smycken; berlocker   Umeå

Berlock i silver med rosa stenar samt en kedja i silver med ställbar längd 42 - 45 cm. De väger 4,65g tillsammans. Kedjan är stämplad 925

Auktionsnummer: SE73.20200123.A3995

Smycken; berlocker   Umeå

[1] 2 3 ... 194 Nästa »