Träffar: 6407   [1] 2 3 ... 321 Nästa »

Ankarlänk i 18K guld. Den är 51,5 cm lång, 4,6 mm bred och väger 47,2g. Kistlås. Tillverkad 1999 av R A Guld  i Hägersten. Fint skick!

Auktionsnummer: SE73.20210114.A6638

Smycken; halskedjorUmeå

Ihålig pansarkedja i 18K guld. Den är 51 cm lång, 4,2 mm bred och väger 14,3g. Karbinhake. Italienska stämplar, 750 & KFS ( Svedbom & Co ) Ser ut att väga tre gånger mer än den gör.

Auktionsnummer: SE73.20210114.A6637

Smycken; halskedjorUmeå

Defekt guld: 4,4g 18K & 2,64g 23K

Auktionsnummer: SE73.20210114.A6636

Såld

2 500 kr

Budledare: yguld Antal bud: 1

SkrotguldUmeå

Ring i 23K guld med en vit sten (nött) fattad i 18K guld. Den är 2,7 - 10,6 mm bred, är i storlek 18,5 och väger 4,96g. Oläsliga, svenska stämplar.

Auktionsnummer: SE73.20210114.A6635

Smycken; ringarUmeå

Ring i 18K guld med tre diamanter á c:a 0,01ct. Den är 2 mm bred, är i storlek 16,75 och väger 1,7g. Svensk importstämpel & 18K. Gravyr

Auktionsnummer: SE73.20210114.A6634

Smycken; ringarUmeå

Ring i 18K guld med fem briljanter á c:a 0,02ct. Den är 3 mm bred, är i storlek 16,75 och väger 2,65g. Gravyr.

Auktionsnummer: SE73.20210114.A6633

Smycken; ringarUmeå

Ring i 18K guld med en ljust lila sten. Den är 2,5 - 11 mm bred, är i storlek 16,5 och väger 2,5g. Tillverkad 1957 av D Ekström Aktiebolag i Falköping. Kattfot

Auktionsnummer: SE73.20210114.A6632

Smycken; ringarUmeå

Ring i vitt guld med en briljant 0,25ct (c:a W-si; fin lyster!). Den är 2 - 10 mm bred, är i storlek 15,25 och väger 4,3g. Svensk importstämpel & 750. Gravyrrest.

Auktionsnummer: SE73.20210114.A6631

Smycken; ringarUmeå

Defekt guld 20K 7,23g

Auktionsnummer: SE73.20210114.A6630

Såld

2 600 kr

Budledare: yguld Antal bud: 1

SkrotguldUmeå

Ring i rött & vitt guld 18K med cubic zirconia. Den är 2,8 - 5 mm bred, är i storlek 17,75 och väger 3,6g. Stämplad 750 CCC

Auktionsnummer: SE73.20210114.A6629

Smycken; ringarUmeå

Ett par ljusstakar i silver med pärlkant. De är c:a 15 cm höga och väger 413g bto (fyllda). Tillverkade 1961 av KG Markströms Guldsmeds AB i Uppsala. Kattfot.

Auktionsnummer: SE73.20210114.A6628

SilverföremålUmeå

Ring i vitt guld 18K med fyra briljanter á 0,03ct. Den är 2,3 - 6,4 mm bred, är i storlek 17,75 och väger 3,9g. Svensk importstämpel & 18K

Auktionsnummer: SE73.20210114.A6627

Smycken; ringarUmeå

Defekt guld: 2,7g 14K & 13,5g 18K

Auktionsnummer: SE73.20210114.A6626

Såld

5 000 kr

Budledare: yguld Antal bud: 1

SkrotguldUmeå

Pernillaberlock i 18K guld med cubic zirconia. Från Alton. Den är 18,7 mm lång och väger 0,75g.

Auktionsnummer: SE73.20210114.A6625

Såld

475 kr

Budledare: simba_66 Antal bud: 11

Smycken; berlockerUmeå

Pernillaörhängen i 18K guld med cubic zirconia. De är 28 mm långa och väger 1,6g Vikt: 1,6 g

Auktionsnummer: SE73.20210114.A6624

Såld

650 kr

Budledare: simba_66 Antal bud: 2

Smycken; örhängenUmeå

Droppörhängen i 18K guld. De är 17,6 mm långa och väger 1,33g Vikt: 1,3 g

Auktionsnummer: SE73.20210114.A6623

Såld

550 kr

Budledare: christer50 Antal bud: 1

Smycken; örhängenUmeå

Hängande örhängen i 18K guld med cubic zirconia. De är 13,8 mm långa och väger 0,88g.

Auktionsnummer: SE73.20210114.A6622

Såld

350 kr

Budledare: smaugs Antal bud: 1

Smycken; örhängenUmeå

Örhängen i 18K guld med cubic zirconia. De är 9 x 5,3 mm och väger 0,92g Vikt: 0,9 g

Auktionsnummer: SE73.20210114.A6621

Såld

425 kr

Budledare: smaugs Antal bud: 3

Smycken; örhängenUmeå

Fasta bismarkörhängen i 18K guld. De är 13,8 mm långa och väger 0,97g. En snurrebuss saknas, men en ny i plast medföljer.

Auktionsnummer: SE73.20210114.A6620

Smycken; örhängenUmeå

Stor berlock "S" i 18K guld med cubic zirconia. Den är 43 mm lång inkl. ögla och väger 4,2g. Ostämplad.

Auktionsnummer: SE73.20210114.A6619

Smycken; berlockerUmeå

[1] 2 3 ... 321 Nästa »