Träffar: 5721   [1] 2 3 ... 287 Nästa »

Skrotguld 18K c:a 6g nto

Auktionsnummer: SE73.20200917.A5930

Såld

2 000 kr

Vinnare: yguld

Skrotguld   Umeå

Berlock i 18K guld med en 6,8 mm´s odlad pärla. Den är 29,5 mm lång inkl. ögla och väger 1,75g. Tillverkad 1967 av D Ekström Aktiebolag i Falköping.

Auktionsnummer: SE73.20200917.A5929

Smycken; berlocker   Umeå

Ring i 18K guld med en hjärtslipad cubic zirconia. Den är 2,8 - 6,8 mm bred, är i storlek 16 och väger 0,99g. Stämplad 750

Auktionsnummer: SE73.20200917.A5928

Smycken; ringar   Umeå

Skrotguld: 1,22g 9K & 0,89g 18K

Auktionsnummer: SE73.20200917.A5927

Såld

500 kr

Vinnare: yguld

Skrotguld   Umeå

Creoler i 18K guld med snäpplås. De är 3,4 x 12,8 mm och väger 1,4g. Stämplade 750 & GFAB (Guldfynd). Småbucklor.

Auktionsnummer: SE73.20200917.A5926

Smycken; örhängen   Umeå

Defekt smyckeur Nidor i 18K guld med doubléband. Boett Ø 17,5 mm

Auktionsnummer: SE73.20200917.A5925

Såld

1 100 kr

Vinnare: hindabood86

Klockor   Umeå

Smyckeur Certina i 14K guld med doubléband. Manuellt urverk- går, men ingen funktionsgaranti. Plexiglas. Boett Ø 16,2 mm.

Auktionsnummer: SE73.20200917.A5924

Klockor   Umeå

Bismarkring i 18K guld. Den är 1,8 - 6,6 mm bred, är i storlek 16,25 och väger 1,61g. Stämplad 750 & GHA (Guldfynd)

Auktionsnummer: SE73.20200917.A5923

Smycken; ringar   Umeå

Slät förlovningsring (Classic) i 18K guld. Den är 5 mm bred, är i storlek 18,75 och väger 6,42g. Kupad insida. Gravyr.

Auktionsnummer: SE73.20200917.A5920

Smycken; ringar   Umeå

Örhängen med rödbruna stenar (naggar); krokar i 21K guld och fattning i 14K. De är totalt 42 mm långa och väger 5,17g bto. Ostämplade

Auktionsnummer: SE73.20200917.A5919

Smycken; örhängen   Umeå

Skrotguld 18K 4,54g Vikt: 4,5 g

Auktionsnummer: SE73.20200917.A5918

Såld

1 500 kr

Vinnare: yguld

Skrotguld   Umeå

Klackring i 14K guld med cubic zirconia och vitguldsdekor. Den är 4 - 7,6 mm bred, är i storlek 15,5 och väger 4,37g. Stämplad 585. Oval skena.

Auktionsnummer: SE73.20200917.A5917

Smycken; ringar   Umeå

Veneziakedja i 9K guld. Den är 45 cm lång, 0,8 mm bred och väger 1,81g. Springring. Stämplad 375 & GHA (Guldfynd) Liten ojämnhet.

Auktionsnummer: SE73.20200917.A5916

Smycken; halskedjor   Umeå

Örhängen i 18K guld med cubic zirconia. Snäpplås med vitmetallfjäder. De är 7,7 x 18 mm och väger 7,46g. Ostämplade.

Auktionsnummer: SE73.20200917.A5914

Smycken; örhängen   Umeå

Berlock i 18K guld med  lövdekor i vitt guld. Den är Ø 34,7 mm och väger 8,38g. Stämplad ITALY & 750. Två trådar verkar vara oregerliga.

Auktionsnummer: SE73.20200917.A5913

Smycken; berlocker   Umeå

Vacker, öppningsbart armband med genombrutet mönster i 18K guld. Det är 5,7 - 13,4 mm brett, har ett innermått på 16 cm och väger 10,3g. Kistlås. Oläsliga stämplar.

Auktionsnummer: SE73.20200917.A5912

Smycken; armband   Umeå

[1] 2 3 ... 287 Nästa »