Träffar: 6912   « Föregående 1 [2] 3 4 ... 346 Nästa »

Två broscher i silver. De är 51 x 24 mm resp. Ø 32 mm och väger 10,7g.

Auktionsnummer: SE73.20210218.A7133

Såld

75 kr

Budledare: vica55 Antal bud: 2

Smycken; broscherUmeå

Defekt guld: 21,2g 18K & 7,7g 23K

Auktionsnummer: SE73.20210218.A7131

Såld

9 800 kr

Budledare: yguld Antal bud: 1

SkrotguldUmeå

Bismarkarmband i 18K guld med sex berlocker; bl.a. en fingerborg. En berlock har monogram- & datumgravyr. Springring. Det är 18,5 cm långt, 3,2 mm brett och väger 7,1g bto. Kattfot.

Auktionsnummer: SE73.20210218.A7130

Smycken; armbandUmeå

Berlock "fyrklöver" i 18K guld. Den är 13,9 mm lång inkl. ögla och väger 0,4g. Svenska, oläsliga stämplar.

Auktionsnummer: SE73.20210218.A7129

Smycken; berlockerUmeå

Berlock "Lycksele" i 18K guld. Den är 17 x 16 mm inkl. olödd/ öppen ögla och väger 1,1g. Svenska, oläsliga stämplar.

Auktionsnummer: SE73.20210218.A7128

Smycken; berlockerUmeå

Stavarmband i 18K guld med 4,4 mm´s odlade pärlor. Det är 17,5 cm långt, stavarna är 0,8 mm breda och det väger 2,7g. Springring. Svenska stämplar & kattfot.

Auktionsnummer: SE73.20210218.A7127

Smycken; armbandUmeå

Stavcollier i 18K guld med 4,4 mm´s odlade pärlor. Den är 41,5 cm lång, stavarna är 1 mm breda och den väger 6,6g. Springring. Svensk importstämpel & 18K.

Auktionsnummer: SE73.20210218.A7126

Smycken; halskedjorUmeå

Klackring i 18K guld med en grön sten. Den är 2,6 - 13,6 mm bred, är i storlek 20,5 och väger 4,2g. Tillverkad 1960 av Guld O Juveler H G Baeckgård  i Göteborg. Gravyr.

Auktionsnummer: SE73.20210218.A7125

Smycken; ringarUmeå

Ring i 14K guld med rosa & vita stenar. Den är 2,4 - 16 mm bred, är i storlek 18 och väger 3,5g. Stämplad K14.

Auktionsnummer: SE73.20210218.A7121

Smycken; ringarUmeå

Ring i 18K guld med en turkos sten (ojämn). Den är 2 - 20,5 mm bred, är i storlek 16,75 och väger 3,9g. Ostämplad.

Auktionsnummer: SE73.20210218.A7122

Smycken; ringarUmeå

Mormorsring i 18K guld. Den är 2,8 - 8,9 mm bred, är i storlek 16,5 och väger 1,0g. Tillverkad 1971 av Hedbergs Guld  i Dalsjöfors. Ojämn skena.

Auktionsnummer: SE73.20210218.A7120

Smycken; ringarUmeå

Defekt guld 18K 6,6g Vikt: 6,6 g

Auktionsnummer: SE73.20210218.A7119

Såld

2 200 kr

Budledare: isak0z Antal bud: 2

SkrotguldUmeå

Mönstrad ring i 18K guld. Den är 4,6 mm bred, är i storlek 22 och väger 1,7g. Stämplad 750. Lite ojämn.

Auktionsnummer: SE73.20210218.A7118

Smycken; ringarUmeå

Mönstrad ring i 18K guld. Den är 4,3 mm bred, är i storlek 17,25 och väger 1,4g. Stämplad 18K

Auktionsnummer: SE73.20210218.A7117

Smycken; ringarUmeå

Defekt guld 18K 0,9g Vikt: 0,9 g

Auktionsnummer: SE73.20210218.A7116

Såld

300 kr

SkrotguldUmeå

Defekt guld 18K 3,6g Vikt: 3,6 g

Auktionsnummer: SE73.20210218.A7115

Såld

1 100 kr

Budledare: yguld Antal bud: 1

SkrotguldUmeå