Träffar: 5122   « Föregående 1 [2] 3 4 ... 257 Nästa »

Ring i 18K guld med en diamant 0,03ct. Den är 4 - 8,3 mm bred, är i storlek 16,75 och väger 4,13g. Tillverkad 1957 av AG Åbergs Eftr i Sundsvall

Auktionsnummer: SE73.20200604.A5289

Smycken; ringar   Umeå

Brosch i 18K guld med tre odlade 4 mm´s pärlor. Den är 47,5 x 35,5 mm och väger 4,79g. Tillverkad 1951 av Juvelfabriken AB  i Stockholm

Auktionsnummer: SE73.20200604.A5288

Smycken; broscher   Umeå

Defekt smyckeur 14K med doubléband. Boett Ø 17 mm. Vikt: 0 g

Auktionsnummer: SE73.20200604.A5287

Såld

700 kr

Vinnare: Smith2014

Skrotguld   Umeå

Klackring i 18K guld med en hematit. Den är 3,2 - 12,9 mm bred, är i storlek 19,75 och väger 3,96g. Stämplad 18K

Auktionsnummer: SE73.20200604.A5286

Smycken; ringar   Umeå

X-länksarmband i 18K guld. Det är 18,5 cm långt, 6,2 mm brett och väger 7,72g. Kistlås. Tillverkat 1968 av Ädelsmycken Aktiebolag  i Stockholm. Fint skick!

Auktionsnummer: SE73.20200604.A5285

Smycken; armband   Umeå

Florentina i äkta Sterling silver: tio mockaskedar (100 mm). Tillverkade 1960 av Hallbergs. Stämplade Sterling. De väger 108,27g tillsammans.

Auktionsnummer: SE73.20200604.A5283

Silverföremål   Umeå

Tornedal i äkta silver: två kaffeskedar (120 mm). Tillverkade 1959 av MEMA. De väger 28,1g tillsammans. Normalt bruksskick

Auktionsnummer: SE73.20200604.A5282

Silverföremål   Umeå

Skrotguld 18K 7,34g

Auktionsnummer: SE73.20200604.A5281

Såld

2 500 kr

Vinnare: yguld

Skrotguld   Umeå

Berlock i 18K guld med en ljusgul sten. Den är 16 mm lång inkl. ögla och väger 0,89g

Auktionsnummer: SE73.20200604.A5280

Smycken; berlocker   Umeå

Berlock i 18K guld med en pärla. Den är 13,5 mm och väger 0,68g.

Auktionsnummer: SE73.20200604.A5279

Såld

250 kr

Vinnare: cleopatra

Smycken; berlocker   Umeå

Berlock "Nefertiti" i 18K guld. Den är 22,5 mm lång inkl. ögla och väger 1,01g. Ojämnhet på huvudbonaden.

Auktionsnummer: SE73.20200604.A5278

Smycken; berlocker   Umeå

Skrotguld 18K 11,57g

Auktionsnummer: SE73.20200604.A5277

Såld

4 000 kr

Vinnare: -

Skrotguld   Umeå

Halvcreoler i vitt, gult & rött guld 18K. De är 12,8 x 5,2 mm och väger 3,22g.

Auktionsnummer: SE73.20200604.A5276

Smycken; örhängen   Umeå

Släta knoppörhängen i 18K guld. De är Ø 5 mm och väger 0,87g. Snurrebussar saknas, men nya i plast medföljer.

Auktionsnummer: SE73.20200604.A5275

Smycken; örhängen   Umeå

Pansarkedja i 18K guld. Den är 55 cm lång, 1,6 mm bred och väger 5,55g. Springring. Stämplad DE, kattfot & 18K

Auktionsnummer: SE73.20200604.A5274

Smycken; halskedjor   Umeå

Skrotguld 18K 6,7g (inkl. 3x0,02ct)

Auktionsnummer: SE73.20200604.A5273

Såld

2 300 kr

Vinnare: -

Skrotguld   Umeå

Krucifix i 18K guld med vitguldsdetaljer. 30 mm långt inkl. ögla och väger 0,75g. Ojämnheter på sidan av korset. Stämplat 750

Auktionsnummer: SE73.20200604.A5272

Smycken; berlocker   Umeå

Pansarkedja i 9K guld. Den är 50,5 cm lång, 1,22 mm bred och väger 2,14g. Springring. Stämplad 375 & GHA (Guldfynd). Fint skick!

Auktionsnummer: SE73.20200604.A5271

Smycken; halskedjor   Umeå

Hängande örhängen i 14K guld med pärlor. De är 14,3 mm långa och väger 1,46g. Snurrebussar saknas, men nya i plast medföljer.

Auktionsnummer: SE73.20200604.A5270

Smycken; örhängen   Umeå