Träffar: 5384   « Föregående 1 [2] 3 4 ... 270 Nästa »

Vikingaring i 18K guld. Den är 7 - 20 mm bred, är i storlek c:a 17,5 och väger 8,71g. Tillverkad 1989 av Bengt Hallbergs Guldmeds AB (BEH). Kattfot.

Auktionsnummer: SE73.20200813.A5559

Smycken; ringar   Umeå

Thai: armband i 23K guld med fem fasta berlocker. Själva länken är 2,9 mm bred, stjärnberlocken är Ø 14 mm och den väger 30,49g (2 baht). Kroklås. Oläsliga stämplar.

Auktionsnummer: SE73.20200709.A5557

Smycken; armband   Umeå

Thai: collier i 23K guld med emaljerade kulor. Den är 45 cm lång, 2 - 7,3 mm bred och väger 30,4g (2 baht). Kroklås.

Auktionsnummer: SE73.20200709.A5556

Smycken; halskedjor   Umeå

Thai: matterad och facettslipad collier i 23K guld. Den är 62 cm lång, 6,7 mm bred och väger 45,6g (3 baht). Kroklås.

Auktionsnummer: SE73.20200709.A5555

Smycken; halskedjor   Umeå

Thai: matterat / facettslipat armband med platta i 23K guld. Det är 19,5 cm långt, 18 mm brett och väger 45,7g (3 baht). Stämplat 96,5%

Auktionsnummer: SE73.20200709.A5553

Smycken; armband   Umeå

Thai: delvis matterat, doserat kullänksarmband i 23K guld. Det är 19 cm långt, 5 - 13,3 mm brett och väger 30,4g (2 baht). Kroklås. Stämplat 96,5%. Ojämnheter.

Auktionsnummer: SE73.20200709.A5554

Smycken; armband   Umeå

Små mormorsörhängen i 18K guld. De är 15,7 mm långa och väger 0,81g.

Auktionsnummer: SE73.20200709.A5552

Såld

350 kr

Vinnare: britt57

Smycken; örhängen   Umeå

Facetterade örhängen i 18K guld. De är 14 x 5,5 mm och väger 0,84g.

Auktionsnummer: SE73.20200709.A5551

Såld

400 kr

Vinnare: fire_2019

Smycken; örhängen   Umeå

Örhängen "facettslipade stjärnor" i 18K guld. De är Ø 4,9 mm och väger 0,56g. En snurrebuss saknas, men ny i plast medföljer.

Auktionsnummer: SE73.20200709.A5550

Smycken; örhängen   Umeå

Örhängen i 18K guld med cubic zirconia. De är Ø 7,7 mm och väger 0,74g.

Auktionsnummer: SE73.20200709.A5549

Såld

300 kr

Vinnare: sevtun

Smycken; örhängen   Umeå

Örhängen i 18K guld med odlade pärlor (Ø 5,6 mm). De väger 0,71g. Snurrebussar saknas, men nya i plast medföljer.

Auktionsnummer: SE73.20200709.A5548

Smycken; örhängen   Umeå

Berlock i 18K guld med en sötvattenspärla och en diamant c:a 0,005ct i vitguldsdekor. Den är 17,4 mm lång inkl. ögla och väger 0,64g. Stämplad 18K.

Auktionsnummer: SE73.20200709.A5547

Smycken; berlocker   Umeå

Bismarkring med en oval cubic zirconia. Den är 1,8 - 5,1 mm bred, är i storlek 16 och väger 1,37g. Tillverkad av Sävsjö Guldsmeds AB.

Auktionsnummer: SE73.20200709.A5546

Smycken; ringar   Umeå

Ring i 18K guld med fyra cubic zirconia. Den är 1,6 - 8,7 mm bred, är i storlek 18,25 och väger 1,7g. Stämplad APJ, 750 & kattfot.

Auktionsnummer: SE73.20200709.A5545

Smycken; ringar   Umeå

Ring i 18K guld med en cubic zirconia. Den är 3 - 6,2 mm bred, är i storlek 18 och väger 4,13g. Stämplad 750 & kattfot. Gravyr.

Auktionsnummer: SE73.20200709.A5543

Smycken; ringar   Umeå

Ring i silver med en stor (Ø 14,7 mm), brun sten. Den är i storlek 15,75 och väger 6,05g. Tillverkad 1967 av Alton i Falköping.

Auktionsnummer: SE73.20200709.A5542

Smycken; ringar   Umeå