Träffar: 5122   « Föregående 1 2 [3] 4 5 ... 257 Nästa »

Härlig brosch i silver med en blårandig sten. Den är 45 x 38,5 mm och väger 25,78g. Tillverkad 1961 av Kjellins Guld i Umeå. Stämplad Handarbete.

Auktionsnummer: SE73.20200604.A5269

Smycken; broscher   Umeå

Skrotguld 2,93g

Auktionsnummer: SE73.20200604.A5268

Såld

1 000 kr

Vinnare: Smith2014

Skrotguld   Umeå

Örhängen "löv" i 18K guld. De är 12 x 6,5 mm och väger 0,44g. Snurrebussar saknas, men nya i plast medföljer.

Auktionsnummer: SE73.20200604.A5267

Smycken; örhängen   Umeå

Skrotguld 18K 7,62g

Auktionsnummer: SE73.20200604.A5266

Såld

2 600 kr

Vinnare: yguld

Skrotguld   Umeå

Skrotguld 18K 7,48g

Auktionsnummer: SE73.20200604.A5265

Såld

2 500 kr

Vinnare: yguld

Skrotguld   Umeå

Skrotguld 2,86g

Auktionsnummer: SE73.20200604.A5264

Såld

950 kr

Vinnare: Smith2014

Skrotguld   Umeå

Berlock "fiskarna" i 18K guld. Den är Ø 13,7 mm och väger 0,85g. Svenska stämplar

Auktionsnummer: SE73.20200604.A5262

Smycken; berlocker   Umeå

Veneziakedja i 18K guld. Den är 42 cm lång, 0,95 mm bred och väger 3,35g. Springring. Från Balestra.

Auktionsnummer: SE73.20200604.A5261

Smycken; halskedjor   Umeå

X-länkscollier i 18K guld. Den är 45 cm lång, 4,6 - 8,1 mm bred och väger 17,17g. Kistlås. Lite mörk i färgen / nött. Tillverkad 1962. Stämplad BEF, kattfot & 18K

Auktionsnummer: SE73.20200604.A5260

Smycken; halskedjor   Umeå

Snygg klackring i 18K guld med onyx. Klacken är 13,6 x 13,6 mm. Den är 3,8 - 13,6 mm bred, är i storlek 20,75 och väger 4,91g. Stämplad 18K.

Auktionsnummer: SE73.20200604.A5258

Smycken; ringar   Umeå

Skrotguld 18K 5,63g

Auktionsnummer: SE73.20200604.A5257

Såld

1 900 kr

Vinnare: yguld

Skrotguld   Umeå

Berlock "solid guldtacka" i 18K guld. Den är 19 mm lång inkl. ögla och väger 1,65g. Tillverkad av Alton i Falköping

Auktionsnummer: SE73.20200604.A5256

Smycken; berlocker   Umeå

Pansararmband i 18K guld. Det är 18,5 cm långt, 1,2 mm brett och väger 1,29g. Springring. Stämplad DE, kattfot & 18K. Fint skick!

Auktionsnummer: SE73.20200604.A5255

Smycken; armband   Umeå

Pansarkedja i 18K guld. Den är 53 cm lång, 1,4 mm bred och väger 3,67g. Springring. Stämplad 750 & GHA (Guldfynd)

Auktionsnummer: SE73.20200604.A5254

Smycken; halskedjor   Umeå

Berlock "litet hjärta" i18K guld. Den är 10,5 mm lång inkl. ögla och väger 0,16g.

Auktionsnummer: SE73.20200528.A5250

Smycken; berlocker   Umeå