Träffar: 5744   « Föregående 1 2 3 [4] 5 6 ... 288 Nästa »

Örhängen i 18K guld med pärlor. De är Ø 7,5 mm och väger 1,1g inkl. Alton-snurrebussar delvis i plast.

Auktionsnummer: SE73.20200910.A5893

Smycken; örhängen   Umeå

Örhängen i 18K guld med 3 mm´s pärlor. De är 5,8 x 5,8 mm och väger 1,47g.

Auktionsnummer: SE73.20200910.A5892

Smycken; örhängen   Umeå

Örhängen i 18K guld. De är 7x7 mm och väger 0,65g Vikt: 0,7 g

Auktionsnummer: SE73.20200910.A5891

Såld

275 kr

Vinnare: -

Smycken; örhängen   Umeå

Örhängen "delfiner" i 18K guld. De är 10,7 x 8,5 mm och väger 0,61g.

Auktionsnummer: SE73.20200910.A5890

Såld

400 kr

Vinnare: lilial

Smycken; örhängen   Umeå

Örhängen "fyrklövrar" i 18K guld. De är Ø 6,6 mm och väger 0,77g.

Auktionsnummer: SE73.20200910.A5889

Såld

300 kr

Vinnare: wfr65

Smycken; örhängen   Umeå

Berlock "ängel" i 18K guld med Swarowskikristaller. Den är 16,8 mm lång inkl. ögla och väger 0,21g. Stämplad 750

Auktionsnummer: SE73.20200910.A5887

Smycken; berlocker   Umeå

Örhängen i 18K guld. De är 10 x 5,7 mm och väger 0,5g. Stämplade 750

Auktionsnummer: SE73.20200910.A5888

Såld

225 kr

Vinnare: barbara71

Smycken; örhängen   Umeå

Ring i 18K guld med en cubic zirconia (sitter snett / löst). Den är 1,7 - 6,5 mm bred, är i storlek 16 och väger 0,85g. Stämplad 750.

Auktionsnummer: SE73.20200910.A5885

Smycken; ringar   Umeå

Ring i vitt & rött guld 18K med en 4 mm´s cubic zirconia. Den är 2,8 - 4,5 mm bred, är i storlek 17,75 och väger 1,14g. Stämplad 750 & GHA (Guldfynd).

Auktionsnummer: SE73.20200910.A5883

Smycken; ringar   Umeå

Skrotguld: c:a 0,4g 14K nto & 0,63g 18K

Auktionsnummer: SE73.20200910.A5882

Såld

325 kr

Vinnare: yguld

Skrotguld   Umeå

Sovjetisk ring i 14K guld med en diamant 0,05ct; fattad i vitt guld. Den är 2,9 - 7,3 mm bred, är i storlek 18 och väger 2,35g.

Auktionsnummer: SE73.20200910.A5881

Smycken; ringar   Umeå

Ett krokörhänge i 18K guld med Swarowskikristaller. Det är 22,5 mm långt och väger 0,35g. Stämplat 750. Ojämn krok.

Auktionsnummer: SE73.20200910.A5880

Smycken; örhängen   Umeå

Mönstrade creoler i 18K guld. De är 16,5 x 1,5 mm och väger 1,05g. Svensk importstämpel

Auktionsnummer: SE73.20200910.A5878

Smycken; örhängen   Umeå

Ring i 10K guld med cubic zirconia. Mittstenen är Ø 5,5 mm. Skenan är 2 - 3 mm bred, den är i storlek 17,25 och väger 1,93g. Stämplad 10Kt. Gravyr.

Auktionsnummer: SE73.20200910.A5877

Smycken; ringar   Umeå

Bismarkarmband i silver. Det är 19 cm långt, 12 mm brett och väger 34,99g. Kistlås. Stämplat 925, SAV & svenska importstämplar.

Auktionsnummer: SE73.20200910.A5875

Smycken; armband   Umeå

Vackert infattad caméberlock i 18K guld. Den är 39 mm lång inkl. ögla och väger 4,37g. Tillverkad 1949 av J Petterssons Eftr Juvelerar AB i Stockholm. Kattfot.

Auktionsnummer: SE73.20200910.A5874

Smycken; berlocker   Umeå

V-formad, mönstrad collier i 18K guld. Den är 42,5 cm lång, 2,3 - 7 mm bred och väger 8,31g. Springring.  Stämplad 18K & kattfot. Fint skick- framstår oanvänd.

Auktionsnummer: SE73.20200910.A5873

Smycken; halskedjor   Umeå

Skrotguld 18K c:a 24g nto

Auktionsnummer: SE73.20200910.A5872

Såld

8 400 kr

Vinnare: yguld

Skrotguld   Umeå