Träffar: 685509   [1] 2 3 ... 34276 Nästa »

Matta, Indisk, figural, polykrom figurscen mot blå botten med mörkröd huvudbård, ca 213x142cm, slitage, trampveck, smuts, fläckar (ändrad text).   Skickas med postpaket.

Auktionsnummer: SE1.20201028.A37620

Konst/konsthantverk   Östermalm

Matta, motiv av figurscener från Christopher Columbus resor, ca 224x143cm, slitage, smuts, mindre skador.  Skickas med postpaket.

Auktionsnummer: SE1.20201028.A37619

Konst/konsthantverk   Östermalm

Gallerimatta, Ardakan, polykroma blomsterslingor mot benvit botten, ca 310x70cm, fläckar, slitage. Skickas med postpaket.

Auktionsnummer: SE1.20201028.A37618

Konst/konsthantverk   Östermalm

Tavla, tryck, Theresienstadt 1996, Denise Grünstein, med dedikation i blyerts, bildmått ca 54x44cm, ramens yttermått ca 71x60cm, mindre vågigt papper.     Skickas med postpaket.

Auktionsnummer: SE1.20201028.A37603

Konst/konsthantverk   Östermalm

Skulptur Red Indian, polyetenplast, Michael Schleu, signerad och daterad -10, höjd ca 29cm Skickas med postpaket.

Auktionsnummer: SE1.20201028.A37598

Konst/konsthantverk   Östermalm

Skulptur, My friend Jonny, polyetenplast, Michael Schleu, signerad, daterad -09 och numrerad 8/25, höjd ca 30cm. Skickas med postpaket.

Auktionsnummer: SE1.20201028.A37596

Konst/konsthantverk   Östermalm

Kulspetspenna med svartlackerad yta, Georg Jensen, Danmark, med etui, smärre slitage. silver 925/1000.   Vikt: 42 g

Auktionsnummer: SE1.20201028.A37586

Silverföremål   Östermalm

Altsaxofon Yanagisawa 990, serienummer 00185787, ca 1993-1994, munstycke Eugene Rousseau samt 2 munstycken Yamaha, tillbehör, hårt fodral.  Skickas med postpaket.

Auktionsnummer: SE1.20201028.A37584

Musikinstrument   Östermalm

Tvärflöjt Miyazawa, sterling silver, stängd mekanik, numrerad A-442 660, längd ca 67cm, tillbehör samt hårt fodral, slitage.

Auktionsnummer: SE1.20201028.A37582

Musikinstrument   Östermalm

Armband, Facet, med briljantslipade diamanter, 0,09ct enligt certifikat, justerbar storlek, en stopp/kula av, 18K guld, vikt 1,7 gram, etui samt kvitto. Vikt: 1,7 g

Auktionsnummer: SE1.20201028.A37575

Smycken; armband   Östermalm

En udda snurrebuss, 18K  guld Vikt: 0,1 g

Auktionsnummer: SE1.20201028.A37574

Såld

50 kr

Vinnare: uabchha

Smycken; örhängen   Östermalm

Ett udda örhänge med briljantslipad diamant, 0,05ct enligt gravyr, Ø 4mm, 18K guld Vikt: 0,4 g

Auktionsnummer: SE1.20201028.A37573

Smycken; örhängen   Östermalm

Hänge, fiskarnas tecken, höjd 20mm, 14K guld Vikt: 0,9 g

Auktionsnummer: SE1.20201028.A37572

Såld

275 kr

Vinnare: -

Smycken; berlocker   Östermalm

Kedja, ankarlänk, längd 51cm, bredd 1mm, 14K guld Vikt: 2,2 g

Auktionsnummer: SE1.20201028.A37571

Såld

750 kr

Vinnare: karbug

Smycken; halskedjor   Östermalm

Ett par örhängen med meanderbård, höjd 23mm, snurrebussar i plast, 14K guld Vikt: 3,9 g

Auktionsnummer: SE1.20201028.A37570

Smycken; örhängen   Östermalm

[1] 2 3 ... 34276 Nästa »