Träffar: 677481   « Föregående 1 [2] 3 4 ... 33875 Nästa »

Örhängen i 21K guld med två 9,3 mm´s sötvattenspärlor och Ø 10 mm´s guldkulor. De väger 6,97g. Stämplade 21K

Auktionsnummer: SE73.20200917.A5910

Smycken; örhängen   Umeå

Kedja i 21K guld. Den är 45 cm lång, 2,3 mm bred och väger 5,06g. Karbinhake. Stämplad ISTOR & 21K

Auktionsnummer: SE73.20200917.A5909

Smycken; halskedjor   Umeå

Collier i 21K guld med svart/vit och turkos/vit emaljdekor. Den är 80 cm lång, 1 - 17,8 mm bred och väger 15,95g. Karbinhake. Stämplad 21K

Auktionsnummer: SE73.20200917.A5908

Smycken; halskedjor   Umeå

Armband i 21K guld med fyra emaljerade berlocker. Det är 18,5 cm långt, 2 - 2,8 mm brett och väger 9,99g. Karbinhake. Stämplat 21K

Auktionsnummer: SE73.20200917.A5907

Smycken; armband   Umeå

Vristlänk i 21K guld med sex berlocker med cubic zirconia.Den är 29,5 cm lång, själva länken är 2 mm bred och den väger 10,66g. Stämplat 21K & S. Al Khafaje.

Auktionsnummer: SE73.20200917.A5906

Smycken; övrigt   Umeå

Armband i 21K guld med sju berlocker med svarta & vita stenar. Det är 20 cm långt, själva armbandet är 6,5 mm brett och det väger 33,65g. Karbinhake. Stämplat 21K

Auktionsnummer: SE73.20200917.A5905

Smycken; armband   Umeå

Armband i 21K guld med svarta stenar & vit emaljdekor. Det är 19,5 cm långt, 8,8 mm brett och väger 16,86g. Karbinhake. Ostämplat.

Auktionsnummer: SE73.20200917.A5904

Smycken; armband   Umeå

Armband i 21K guld med en panter med röda ögon, cubic zirconia och emaljdekor. Det är 19 cm långt, 7,5 - 20,4 mm brett och väger 15,56g. Springring. Stämplat 21K

Auktionsnummer: SE73.20200917.A5903

Smycken; armband   Umeå

Armband i 21K guld med cubic zirconia-dekor. Det är 22 cm långt, 8,5 - 24 mm brett och väger 27,28g. Springring. Stämplat S.AL KAFAJE & 21K

Auktionsnummer: SE73.20200917.A5902

Smycken; armband   Umeå

Ring i 21K guld med en turkos sten (sitter lite löst i fattningen-klickar). Den är 3,8 - 22 mm bred, är i storlek 16,25 och väger 7,93g. Ostämplad.

Auktionsnummer: SE73.20200917.A5901

Smycken; ringar   Umeå

Ring i 21K guld med gul-orangea cubic zirconia. Mittmotivet är Ø 26 mm. Den är i storlek c:a 16 (lite oval skena- svår att mäta) och väger 7,96g. Ostämplad.

Auktionsnummer: SE73.20200917.A5900

Smycken; ringar   Umeå

Häftig panter-ring i 21K guld med gröna ögon. Den är i storlek c:a 18, är 9 - 32 mm bred och väger 14,57g. Stämplad 21K

Auktionsnummer: SE73.20200917.A5899

Smycken; ringar   Umeå

Ett par örhängen med vita stenar (ojämna, defekta) Ø ca 12mm 21K 2,4g Vikt: 2,4 g

Auktionsnummer: SE12.20200917.A25278

Skrotguld   Göteborg Angered

Ett par örhängen med röda stenar (ojämna, slitna) Ø ca 11mm 21K 1,7g Vikt: 1,7 g

Auktionsnummer: SE12.20200917.A25277

Smycken; berlocker   Göteborg Angered

Ett par örhängen blommor med turkosa stenar Ø ca 11mm  21K 1,6g Vikt: 1,6 g

Auktionsnummer: SE12.20200917.A25276

Såld

1 000 kr

2020-09-17 14:41:03

Vinnare: jywu_5

Smycken; örhängen   Göteborg Angered

4 Berlocker (delvis med sten) Udda örhänge 1 pr örhänge (defekta, slitna,missfärgade) 18K 4,5g Vikt: 4,5 g

Auktionsnummer: SE12.20200917.A25275

Skrotguld   Göteborg Angered

Herrur Champion Spyker Sport q med svart läderband, vridring CG3911  Bruksslitage

Auktionsnummer: SE12.20200917.A25274

Klockor   Göteborg Angered

Ring med vita stenar stl ca 18¼ (bruksskick, repig,) 18K bruttovikt 3,9g Vikt: 3,9 g

Auktionsnummer: SE12.20200917.A25273

Smycken; ringar   Göteborg Angered

Ring med vita stenar stl ca 17¾ (bruksskick, en sten fattas) 18K bruttovikt 4,4g Vikt: 4,4 g

Auktionsnummer: SE12.20200917.A25272