Träffar: 662896   « Föregående 1 2 [3] 4 5 ... 33145 Nästa »

Ring med granater, stl:16¾, bredd: ca 1,4cm. 830/1000 Silver Vikt: 3,5 g

Auktionsnummer: SE16.20200707.A64513

Såld

175 kr

Vinnare: asagud

Smycken; ringar   Skanstull

Ring vitguld/gulguld med safir & rosenslipade diamanter, stl:17¾. 18K Vikt: 4 g

Auktionsnummer: SE16.20200707.A64511

Smycken; ringar   Skanstull

Del av smycke (defekt). 18K Vikt: 0,3 g

Auktionsnummer: SE16.20200707.A64509

Såld

100 kr

Vinnare: mydarling

Skrotguld   Skanstull

Hänge/ brosch camé, längd: ca 3,3cm, bredd: ca 2,5cm, Italien, bruttovikt. 5g. 18K

Auktionsnummer: SE16.20200707.A64508

Såld

1 100 kr

Vinnare: divinedivas

Smycken; berlocker   Skanstull

Armband, vitguld/ gulguld/ vitguld, stelt, öppningsbart, Ø ca 4,7x5,5cm, bredd. ca 9mm, Guldfynd. 18K Vikt: 9 g

Auktionsnummer: SE16.20200707.A64507

Smycken; armband   Skanstull

Råmaterial, 18K Vikt: 1 g

Auktionsnummer: SE16.20200707.A64506

Såld

400 kr

Vinnare: -

Skrotguld   Skanstull

Ring vitguld/ gulguld med flätat dekor, stl:19, bredd. ca 5mm (gravyr, bucklig), 18K Vikt: 5,7 g

Auktionsnummer: SE16.20200707.A64505

Smycken; ringar   Skanstull

Hänge med vit sten, längd: ca 1,8cm, bredd. ca 1cm.18K  Vikt: 0,9 g

Auktionsnummer: SE16.20200707.A64504

Såld

350 kr

Vinnare: -

Smycken; berlocker   Skanstull

Armband X-länk, längd: ca 19cm, bredd: ca 1,4cm, Martons Guld Erna Tannå år 1965. 18K. Vikt: 29,6 g

Auktionsnummer: SE16.20200707.A64503

Smycken; armband   Skanstull

Armband med gravyrplatta, längd. ca 16cm, bredd: ca 5mm. 14K Vikt: 1,8 g

Auktionsnummer: SE16.20200707.A64502

Såld

550 kr

Vinnare: sajo123

Smycken; armband   Skanstull

Ring med vita stenar samt gula stenar, stl:18½, bredd: ca 1,2cm (bucklig).14K Vikt: 2,9 g

Auktionsnummer: SE16.20200707.A64501

Smycken; ringar   Skanstull

Elgitarr Fender Stratocaster USA Vintage Sunburst, snr:V060296, double cutaway, svajram, etui Skickas med postpaket.

Auktionsnummer: SE16.20200707.A64500

Musikinstrument   Skanstull

Färglitografi "Lutande Snipa", Stanislaw Zoladz (1952-), signerad, daterad samt numrerad PT 2/27 1992, bildmått. ca 38x50cm, ramad (ej examinerad ur ram) Skickas med postpaket.

Auktionsnummer: SE16.20200707.A64499

Konst/konsthantverk   Skanstull

Färglitografi "Gamla stan", Ingrid Olsson (1945-2003), signerad/ numrerad 262/290, bildmått. ca 30x42cm, ramad (ej examinerad ur ram) Skickas med postpaket.

Auktionsnummer: SE16.20200707.A64498

Konst/konsthantverk   Skanstull

Litografi "jungfru solfot" signerad/ numrerad: Cecilia Enberg, 1/50, bildmått. ca 18,5x20cm, ramad (ej examinerad ur ram, stötskador på ramen) Skickas med postpaket.

Auktionsnummer: SE16.20200707.A64495

Konst/konsthantverk   Skanstull

Tavla litografi Madeleine Pyk (1934-) signerad, numrerad: M.Pyk, 48/275, bildmått: ca 50x40cm, ramad (ej examinerad ur ram) Skickas med postpaket.

Auktionsnummer: SE16.20200707.A64493

Konst/konsthantverk   Skanstull

Ring med syntetiska vita spineller, stl: 15¾, 18K  Vikt: 2,7 g

Auktionsnummer: SE16.20200707.A64491

Såld

1 000 kr

Vinnare: -

Smycken; ringar   Skanstull

Ett par örhängen, höjd 20mm, skruvsystem, 18K  Vikt: 2,3 g

Auktionsnummer: SE16.20200707.A64490

Såld

900 kr

Vinnare: -

Smycken; berlocker   Skanstull

Pärlcollier med odlade barocka saltvattenspärlor, Ø ca 47cm, lås i förgyllt silver med vita stenar Vikt: 45 g

Auktionsnummer: SE16.20200707.A64487

Smycken; halskedjor   Skanstull