Ordernsring, Ø23, bredd: 6mm, slitage, gravyr, 18K Vikt: 6,4 g

2 200 kr

Auktnr SE4.20191023.A55800
Utropspris 2 200 kr
Stänger 2019-10-23 11:40:00
Provision 330 kr
Frakt 129 kr

Collier, 42cm, bredd 1-12mm, 21K  Vikt: 2,8 g

Ring, diamanter 1 x ca 0,50ct, River (E)/ VS1, 30 x ca 0,02ct enligt GIA diamond dossier, modellnamn Amber Halo, stl 16, bredd 1,5-8,5mm, höjd från skenan 7mm, kvitto, etui, vitguld, 18K Vikt: 3,8 g

Armbandsur, märke saknas/modell QA535, stål/gulmetall, quartz, Ø33mm, datum, brunt läderband 24cm, i behov av batteribyte, inga tillbehör.

Armbandsur, märke saknas/m...

Skruvdragare DeWalt DCD734 14,4V,  batteriladdare, två batteri, manual, tillhörande väska. Skickas med postpaket.

Ring, diamant 0,80ct enligt gravyr, W/VS, stl 19, bredd 2-6mm, Örns Juvelateljé Göteborg 1976, vitguld, väldigt små nagg på bordet och rondisten, slitage på en klo, 18K.  Vikt: 3,7 g

Herrur Tag Heuer Link, stål, quartz, Ø41mm, svart urtavla, kronograf, datum,  Ct 1111-0, OF6724, originallänk 19cm, bruksskick, inga tillbehör.

Herrur Tag Heuer Link, stå...

Ring, vita och grön sten, stl 18¾, bredd 1,5-7mm, 18K Vikt: 1,1 g

Ring, vita och grön sten, ...

Hänge, 16st diamanter 0,08ctv, W/SI, samt Peridot, 13,2mm, bredd 7,3mm, Hallbergs guld, 18K Vikt: 0,9 g

Hänge, 16st diamanter 0,08...

Armband, 18,5-20,5mm, bredd 1,5-14mm, 21K  Vikt: 3,9 g

Ring Bismarck, stl 18¼, bredd 7mm, 18K Vikt: 5,9 g

Ring Bismarck, stl 18¼, br...

Ring, diamanter 21 x ca 0,005ct, rosa sten, stl 16½, bredd 2-10,5mm, GHA, 18K Vikt: 4 g

Ring, 23st diamanter 0,18ctv, W/SI, stl 16½, bredd 1,6mm, Guldfynd, Story of love, modell Venice, nypris 9998kr, vitguld, 18K  Vikt: 2,1 g

Hänge Art Jouel, Ø45mm, safirer, turmaliner, granater, tsavoiter, peridoter, sterling och svart rodium, förgyllda detaljer, kedja ormlänk Svedbom & Co, 39cm, bredd 1,5mm, ask, silver 925/1000. Vikt: 33,7 g

Hänge Art Jouel, Ø45mm, s...

Fickur Swatch 6449/613, plast/gulmetall, quartz, Ø48mm, klockkedja gulmetall 40cm, i behov av batteribyte, manual, plastetui.

Herrur Omega 18K, manuell, Ø34mm, vit urtavla, liten sekundvisare, ref nr 14707-4, caliber 267, verk nr 17778882, från 1959, läderband ej original, något skev uppdragskrona, små märken på urtavla, tunna repor på glas, ett par mindre hack/bucklor på boett, inga tillbehör.

Herrur Omega 18K, manuell,...

Collier med emalj, skevheter/bucklor, längd inklusive tygbandet ca 110cm, ett par örhängen med emalj, skevheter/bucklor, längd inklusive hårdekoration ca 22cm, bruttovikt 173,3g. 21K

Collier med stenar, skevheter, längd inklusive tygbandet ca 74cm, ett par örhängen med stenar, skevheter, längd inklusive hårdekoration ca 20cm, bruttovikt 174,2g. 22K

Stelt armband, 65x55mm, bredd 12-18mm, silver 925/1000. Vikt: 27,5 g

Juldekoration Georg Jensen, 8x8,5cm, guldpläterad mässing, år 2000, folder, tillhörande etui.

Ring Art Jouel, stl 16½, dekorationskula Ø19mm, safirer, turmaliner, granater, tsavoiter, peridoter, sterling och svart rodium, förgyllda detaljer, ask, silver 925/1000. Vikt: 12,6 g

Ring Art Jouel, stl 16½, d...

Se kontorets övriga auktionsvaror