Berlock "hjärta med blomsterdekor" i 18K guld. Slät baksida. Den är 19,4 mm lång inkl. ögla och väger 0,6g. Stämplad 750.

400 kr

(wfr65)

Auktnr SE73.20240620.A17284
Varukategori Guld / Hängen & berlocker
Utropspris 400 kr
Aktuellt bud 400 kr
Stänger 2024-06-20 19:04:00
Provision 60 kr
Frakt 129 kr

Herrur Rolex Sky-Dweller Oyster Perpetual, 18K, roséguld, automatisk, Ø41mm, refnr; 326935 serienr; L020R388, safirglas, datum, oysterlänk 18K, certifikat 2019, inga extra länkdelar, ej box, bruttovikt 237 g

Damur Rolex Lady-Datejust Ø26mm, ref nr 179174, serienr 29UQ8901 Caliber 2235 verks nr. U50D3775,  med servicebehov (går men roteln är något lös), jubiléelänk, automat, datum, ljusrosa urtavla och romerskt index, med ytterkartong (visst slitage, box och certifikat (Bergströms Ur 2016), smärre repor på boett och länk

Damur Rolex Lady-Datejust ...

Herrur Jaeger LeCoultre Master Ultra Thin Moon, svart urtavla, stål, automatisk, 39mm, refnr Q1368470, serienr 3422774, boettnr 176.8.64.S, Cal 925, safirglas, månfas, glasbaksida, läderarmband, viklås, certifikat daterat 15/09/2021, manual, tillhörande verktyg, skadad box, ytterkartong.

Väska Louis Vuitton, Pochette Félicie, modell M69977, Crèmefärgat Monogram Empreinte läder, ca 21 x 12 x 3 cm, avtagbar kedja i guldfärgad metall, uttagbar innerpochette ca 19 x 10 cm, kvitto från 2022, dustbag, box.

Väska Louis Vuitton, Poche...

Herrur Omega Seamaster Professional Chronometer 300m/1000ft, stål, automat, ca 41mm, refnr 25318000, serienr: 80292459, datum, safirglas, heliumventil, stållänk, extra länk, certifikat och box medföljer

Herrur Rolex Datejust, stål, automatisk, 36mm, ref: 126234, snr: 1D3693D0, Cal. 3235, verknr: 014V04N0, safirglas, datum, vitguldsring, jubilelänk, stål, viklås, manual, certifikat daterat 23.10.2020, box.

Herrur Rolex Datejust, stå...

Herrur Rolex Day-Date 36 med briljanttavla Sultanate of Oman 'Khanjar'  ref: 18238, serie nr: R668966, cert & box, service kvitto 2015, uttagen 1989

Armbandur Omega Seamaster Professional, Diver,  Ø41mm, quartz, ref nr. 22645000, snr. 58498663, datum, länk i stål, längd ca 19cm inkl ur, extra länkbit, viklås repig, certifkat, manual, box, ytterkartong

Herrur Omega Speedmaster Reduced, stål/guld, automat, ref-nr: 175.0033, Ø39mm, kronograf, plexiglas, grönt canvasband ej original, färgsläpp på bezel, något repig boett samt plexiglas, inga tillbehör

Armring, Tiffany & Co. Tiffany Keys Wire Bracelet, 53st briljantslipade diamanter ca. 0,20ctv, ca. TW/VS, innermått ca. 56 x 47 mm, 18K, etui, box, inga övriga tillbehör, 6,6g.

Ring, troligen vit safir, gammal-antik- och rosenslipade diamanter, totalt 92st, ca Ø16, bredd:2-30mm, silver/8K. Vikt: 8,4 g

Ett par örhängen, diamanter 0,74ctv, de stora 0,23ct/st W(H)Si, löstagbar krans, stoppar ej i guld, ej med i vikt, 18K Vikt: 2,1 g

Ett par örhängen, diamant...

Herrur Rolex Oyster Perpetual Datejust, ref-nr: 1601, serie-nr: 2837544, verk-nr: D516, boett-nr: 1601, kaliber: 1570,, stål, Ø36mm, plexiglas, läderband ej original, tavla "UAE Armed Forces", servad Nymans April 2020, årtal ca 1971,  box samt ytterkartong ej tidsenlig.

Herrur Rolex Oyster Perpetual Submariner, guld/stål, automatisk, ref-nr16613, serie-nr K245172, Serti Dial, Ø40mm, diamantindex samt safirer, boett-nr 2160, kaliber 2160, verk-nr 3 9207347, 13 länkbitar monterade, clasp 93253 DT1, manual, plånbok, sigill, ankare och certifikat Nymans Ur Stockholm 2002, små repor.

Elgitarr Fender Jaguar, tillverkad i Japan, ca år 1995-1996 enligt uppgift, serie-nr: A001705, stötskador, mindre repor, svajarm saknas, mjukt fodral Skickas med Bussgods eller PostNord

Armband, x-länk med stav, 19cm, bredd: 10mm, ojämn länk, 18K 10,2g.

Armband, x-länk med stav, ...

Väska, Mulberry, modell Bayswater mini zipped, höjd 21cm, bredd 23cm, djup 12,5cm, Grained veg tanned, färg oak, beslag i gulmetall, kvitto Malmö Södergatan, folder, dustbag, nyskick Vikt: 0 g

Väska, Mulberry, modell Ba...

Hänge med myntliknande föremål, 33x28mm, ram i 18K, mynt i 22K, bruttovikt: 7,9g Vikt: 7,9 g

Hänge med myntliknande fö...

Herrur IWC Shaffhausen Aquatimer Chronograph, titan, automatisk, 42cm, refnr IW371918, serienr 3174555, kronograf, dag, datum, defekt gummiarmband, repor på boett, certifikat Moskva daterat 04.03.07, manual, tillhörande verktyg, box, ytterkartong, servicebehov.

Kedja, pansar, 53cm, bredd: 3,2mm, Balestra, 18K Vikt: 20 g

Se kontorets övriga auktionsvaror