Skruvörhängen i 18K guld med 22 mm´s slipade bergkristaller. Totallängd 34 mm. De väger 4,01g.

375 kr

(persilja)

Auktnr SE73.20180419.A292
Varukategori Guld / Örhängen
Utropspris 350 kr
Aktuellt bud 375 kr
Stänger 2018-04-19 19:23:30
Provision 56 kr
Frakt 129 kr

Thai: armband i 23K guld med en hjärtberlock. Det är 17,5 cm långt, 7,7 - 11,6 mm brett och väger  30,4g (2 baht). Stämplat 96,5%. Orange plastask medföljer.

Krokörhängen i 18K guld. De är 55 mm långa och väger 2,5g. Ostämplade.

Krokörhängen i 18K guld. ...

Berlock "hjärtslipad, röd sten" i 18K guld. Den är 12 mm lång inkl. ögla och väger 0,3g. Stämplad 750.

Berlock "hjärtslipad, röd...

Lordring i 18K guld med två röda stenar och en diamant c:a 0,35ct (c:a W-si, fin lyster); fattad i vitt guld. Den är 3,4 - 9,7 mm bred, är i storlek 19½ och väger 7,5g. Oläslig stämpel.

Lordring i 18K guld med tv...

Ring i 18K guld med tre diamanter á 0,01ct. Den är 4 mm bred, är i storlek 17½ och väger 4,1g. Kattfot. Gravyr.

Lång bismarkcollier i 18K guld. Den är 62 cm lång, 3,4 - 5,3 mm bred (svagt doserad längs ner) och väger 11,3g. Kistlås. Stämplad FGK, 18K & kattfot.

Lång bismarkcollier i 18K ...

Diverse defekta / graverade smycken 18K 15,7g.

Cordelkedja i 14K rött guld. Den är 49,5 cm lång, 2 mm bred och väger 8,4g. Karbinhake. Stämplad 585.

Cordelkedja i 14K rött gul...

Ring i 23K guld. Den är 4,7 mm bred, är i storlek 19¼ och väger 7,6g. Svenska tillverkarstämplar. Gravyr.

Ring i 23K guld. Den är 4,...

Satinmatterade knoppörhängen i 18K guld. De är Ø 5 mm och väger 0,5g. Stämplade 18K.

Satinmatterade knoppörhän...

Berlock "tro, hopp & kärlek" i 18K guld. Den är 14 mm lång inkl. ögla och väger 0,5g.

Berlock "tro, hopp & kärle...

Veneziakedja i 9K guld. Den är 70 cm lång, 1,2 mm bred och väger 6,1g. Springring. Stämplad GHA (Guldfynd) & 375.

Facetterade mormorsörhängen i 18K guld. De är 17 mm långa och väger 1,3g. Stämplade 750.

Facetterade mormorsörhäng...

Armband, turkiska mynt ca Ø22mm, ca 19cm, säkerhetskedja, 21K  Vikt: 168,5 g

Armband, turkiska mynt ca ...

Handväska, Louis Vuitton, Pochette Metis, monogram reverse canvas, modell M44876, mått 25 x 19 x 7cm, beslag i guldfärgad metall, avtagbar axelrem, kvitto från Birger Jarlsgatan 19-10-20, dustbag, kartong

Handväska, Louis Vuitton, ...

Armbandsur Hublot Big Bang, automat, stål, diamantinfattad ring, ca 42mm, safirglas, Ref: 304M, Snr: 672823, gummiband, viklås, box, garantikort

Damur Rolex Date, 26mm, refnr: 6917F, snr: 6055930, boettnr: 6900, verknr: 820111, cal: 2030, år 1979, automatisk, stål/guld, plexiglas, repigt glas, jubilélänk i stål/guld, sliten länk, inga tillbehör.

Väska, Gucci GG Marmont Matelassé Mini Bag, 21x12x7cm, referensnummer:446744, guldfärgade beslag, dustbag, box.

Väska, Gucci GG Marmont Ma...

Se kontorets övriga auktionsvaror