Ring, slät, stl 18¼, bredd 5,1mm, gravyr, 18K Vikt: 5,7 g

1 700 kr

Auktnr SE8.20190627.A24203
Kontor Fridhemsplan
Utropspris 1 700 kr
Stänger 2019-06-27 11:12:30
Provision 255 kr
Frakt 129 kr

Herrur Breitling Navitimer Aviastar, stål automatisk, ref: A13024, Ø 41,5mm, serienr: 3461, mineralglas, datum, skadat glas, kraftigt hack i glaset vid kl 5, saknar band/länk, inga tillbehör

Damur Rolex oyster perpetual, stål med vitguldsring, Ø 25mm, jubileelänk med viklås, total längd ca 14cm, 1 extra länkbit, certifikat år 2000, box, ytterkartong

Armband Kejsarlänk, 21cm, ...

Kuvertväska Louis Vuitton, Kirigami Pochette, enbart den största börsen/inkomplett, monogram, guldfärgad knapp, ca 16 x 23cm, originalkvitto, dustbag, låda, box, knapp kraftig repig

Kuvertväska Louis Vuitton,...

Bag Charm, Louis Vuitton, Fleur de Monogram, modellnummer M65111, längd ca 19,5cm, slitage, mindre färgbortfall på ring, pläterat metall, med kopia på kvitto

Kedja Cordell, 62cm, bredd 5,5mm, 18K Vikt: 75,9 g

Collier doserad X-länk med stav, 45cm, bredd 14 - 23mm, 18K  Vikt: 62,3 g

Collier doserad X-länk med...

Collier, 5-radigt, med gröna stenar, längd ca 65-95cm, 18K   Vikt: 269,6 g

Collier, 5-radigt, med grö...

Kedja Kejsarlänk, 50cm, bredd 1,7mm, vitguld, Balestra 18K Vikt: 13,3 g

Kedja Kejsarlänk, 50cm, br...

2 Armringar, Ø ca 18,5cm, bredd 5,3mm, vita stenar, mönsterdekor, en sten saknas, små bucklor, 21K  Vikt: 28,1 g

2 Armringar, Ø ca 18,5cm, ...

Collier, halvstelt, 44cm, bredd ca 2mm, integrerad hänge dubbelsidig/vridbar, ena sidan prinsesslipade diamanter 16x ca 0,015ct samt 4st gröna stenar möjligen smaragder, andra sidan 16st blå stenar möjligen safirer, Ø 9,3mm, gul/vitguld blank/borstad dekor, smärre repor, 14K  Vikt: 15,5 g

Bälte Gucci, GG HE2AT, 85.34 1476, längd ca 100cm, bredd 4cm, nummer 409416, canvas/läder, färgbortfall på spänne, bruksslitage, inga tillbehör

Bälte Gucci, GG HE2AT, 85....

Kedja Kejsarlänk, 67cm, bredd 5,8mm, defekt lås, vitguld 18K  Vikt: 132,6 g

Kedja Kejsarlänk, 67cm, br...

Ring, diamanter 1x ca 0,40ct + 2x ca 0,20ct samt 16x ca 0,005ct, stl 17, bredd 10,9mm, höjd 9,2mm, vitguld 18K Vikt: 8,7 g

Collier Kejsarlänk med guldkulor, ca 100cm, bredd 3,4 - 11,7mm, rött och vitt guld, 18K Vikt: 103,3 g

Collier Kejsarlänk med gul...

Armband Kejsar, 14,5cm, bredd 5,2mm, 18K  Vikt: 27,9 g

Ring stl 17¼, skenans bred...

Herrur Swiss Military Hanowa, stål, quartz, ca 42mm, ref: 6-5183.7, serienummer 14286J, safirglas, kronograf, länk, viklås, repor, box, manual.

Väska, Louis Vuitton, Alma PM, Vernis läder, modellnummer M90170, tillverkningsnummer AA0195, mått ca 31,5 x 15 x 22,5mm, slitage, fläckar, lås med nycklar samt kvitto, inga andra tillbehör

Väska, Louis Vuitton, Alma...

Ring, diamanter 1x ca 0,60ct ca TCa/SI samt 13x ca 0,01ct, stl 16¾, Ø 5,3mm, skenas bredd 3,6mm, höjd 8,1mm, vitguld 18K  Vikt: 5,1 g

Se kontorets övriga auktionsvaror