Retro IFÖ BELYSNING, 1960/70-tal, badrumsarmaturer, två par, sockel av blåglaserat porslin, ett par med kupor i opalglas, största modellen med lampkupa Ø17 cm, höjd från vägg 22,5 cm, mindre längd 14,5 cm, bredd 7 cm, höjd från vägg 8 cm, nött/trasig originalförpackning medföljer till ena paret, en av de större lamporna har en nagg på ovansidan av sockeln (syns ej vid väggmontering) samt något defekt i gängorna men fäster vid påskruvning , två saknar kupor, fraktkostnad 99 kronor i postpaket Specialfrakt, kontakta pantbankskontoret för mer information, Kontoret i Kristianstad har semesterstängt vecka 30. Leveranser av varor kommer därför att ske först vecka 31.
Auktnr | SE74.20190723.A4686 |
Varukategori | Keramik, porslin & glas / Övrigt |
Utropspris | 200 kr |
Aktuellt bud | 200 kr |
Stänger | 2019-07-23 20:04:00 |
Provision | 30 kr |
Frakt | Skickas ej |
23/7 10:51:28 | camilla68 | 200 kr |