Ett par örhängen med briljantslipade diamanter, kvalitet ca Ca (bruna), 2 x ca 0,13ct, totalt ca 0,26ct, Ø 3,3mm, 18K guld Vikt: 0,6 g

2 000 kr

(KarinStephansson)

Auktnr SE1.20191030.A32678
Varutyp Smycken; örhängen
Utropspris 2 000 kr
Aktuellt bud 2 000 kr
Stänger 2019-10-30 19:49:30
Provision 300 kr
Frakt 99 kr

Armbandsur, Bvlgari, Rettangolo, kronograf, ref: RTC 49 S, serienummer: L2376, mått 29 x 48 mm, quartz, safirglas, stål, stållänk med dubbelt viklås, en skruv till bakboett saknas, mindre repor på boett samt länk, böcker, box samt cert från Bo Berggren 2002.

Damur, Rolex Date, ref 6917, snr 3056162, cal 2030, verknr 885609, boettnr 6917, Ø 26mm, T Swiss T, Oysterlänk i stål, år 1972, plexiglas, repor på länk, glas samt boett förekommer, länk från November 1995, servicebehov, inga övriga tillbehör

Tvillingring med gammalslipade diamanter, totalt 0,83ctv, stl 17, vitguld 18K  Vikt: 4,4 g

Herrur, IWC, Aquatimer Chronograph, Galapagos, ref: 373705, snr: 3835960, automat, kronograf, dag, datum, Ø 46 mm, (sliten ring), gummilänk, stål, svart gummi, certifikat 27/07/2012, box samt böcker

Ring med briljantslipade diamanter 5x ca 0,10ct, samt 8/8-slipade diamanter 10x0,01ct, stl 17, importstämplat vitguld 18K Vikt: 7,4 g

Ett par örhängen i vitguld med 62 diamanter ca totalt 1,20ct, Ø 25mm, 18K vitguld, vikt: 4,8 gram Vikt: 4,8 g

Ett par örhängen i vitgul...

Hänge med briljantslipade diamanter ca 0,30ctv och smaragd, längd  20mm, vitguld, 18K Vikt: 2,6 g

Hänge med briljantslipade ...

Armbandsur, Longines, Master Collection Chronograph, Automatic, ref: L4.661.4, snr: 27259262, Ø 36mm, automat, kronograf, stål, slitet läderband, plexiglas med repor, datum, ca 1994, originalask

Herrur, Omega Constellation, Ø33mm, stål/guld, halvstav, viklås quartz, datum,  ser nr 53555149, repor, emaljbortfall i ring, batteribyte krävs

Herrur, Fortis Automatic, 24 timmars visning, ref: 596.11.148, Ø 40 mm, stålboett med gummiarmband, inga tillbehör

Klackring med briljantslipad diamant ca 0,45ct, ca W(H)/P, stl 20¾, 18K Vikt: 23,2 g

Ett par örhängen med South Sea-pärlor, barocka, med briljantslipade diamanter 8x0,01ct, längd 26mm, vitguld 9K Vikt: 11,3 g

Ett par örhängen med Sout...

Ring, tvillingmodell, med briljantslipade diamanter, tot 0,62ct enl. gravyr, kvalitet ca TW-W(G-H)/VS, stl: 19¼, 18K vitguld, vikt: 6,1gr,  Vikt: 6,1 g

Hänge med briljantslipad diamant 0,40ct, längd 12mm, Guldfynd, 18K vitguld Vikt: 0,5 g

Hänge med briljantslipad d...

Herrur, Longines, Monument, ref: L4.659.2, snr: 27066820, manuell, liten sekundvisare, Ø 34mm, stål, förgylld boett, läderband, plexiglas, repor på glas, certifikat från The Watch Company Täby år 1994, bok, box samt ytterkartong.

Två örhängen med diamanter ca 0,20ct/st, det ena med kortare stift, saknar snurrebussar, vitguld 18K Vikt: 1,1 g

Två örhängen med diamant...

Herrur, Longines Flagship Heritage Automatic, ref: L4.795.4, stål, automat, datum, snr: 40274990, läderband, dubbelviklås, certifikat från 2013, bok, box, ytterkartong

Herrur, Longines, Conquest, VHP Quartz, snr: 22026937, 174 Swiss 4994, stål med förgyllda detaljer, mineralglas, repa på glaset, slitage på länk samt krona, del av logga på viklås saknas, batteribyte krävs,

Ring med briljantslipade diamanter 0,18ctv och smaragder, stl 18, 18K Vikt: 3,4 g

Stelt armband, Versace, Versus Collection, FG00190, Lejon med vingar, Made in Italy, Ø55mm, gulmetall,  originalkartong

Se kontorets övriga auktionsvaror