Herrur Breitling chronometre, referensnummer: AB0110, serienummer: 3118209, Ø 44mm, automatisk, i stål med pilotlänk i stål, extra länkbit, certifikat 20130218, servicekvitton, bok och originalbox.

28 000 kr

Auktnr SE1.20191127.A32951
Varukategori Klockor / Herrur
Utropspris 28 000 kr
Stänger 2019-11-27 19:31:30
Provision 4 200 kr
Frakt 129 kr

Pantax 645 film holder, fö...

Portfölj, Mulberry, brunt präglat skinn med mässingsdetaljer, nycklar till lås medföljer, 1990-tal, slitage samt fläckar Vikt: 0 g Skickas med postpaket.

Portfölj, Mulberry, brunt ...

Kamera Topcon, RE Super, svart, serienummer 4667130, objektiv Vivitar Auto135mm 1:2.8 med uv-filter (med repor) samt objektiv Auto -Topcor, 1:1,8 f=5,8cm, 1970-tal, bruksslitage, några mindre bucklor, långa tider något sega, färgbortfall. Vikt: 0 g

Långpipa, dekor av ansikte...

Objektiv Canon EF, 16-35mm 1:2,8 L USM, serienummer 587171, med motljusskydd, linsskydd, mjukt fodral, bruksslitage, ytliga märken.  Vikt: 0 g

Objektiv, Sigma, 120-300mm 2.8 EX DG Apo HSM för Nikon F, seienummer 4021239, mindre damm invändigt, filter, linsskydd bak, motljusskydd, väska Vikt: 0 g Skickas med postpaket.

Objektiv Super -Angulon 1:3.4/21, svart, serienummer 2292054, Wetzlar, 1968, för Leica, med sökare, linsskydd mjukt fodral, smärre slitage, nyligen genomgången.  Vikt: 0 g

Portfölj med två inklistrade färglitografier signerade av Peter Dahl, Carl Michael Bellman "Fredmans epistlar" Noterna 1-82, Levernesbeskrivningen, inga lösa blad. Vikt: 0 g Skickas med postpaket.

Portfölj med två inklistr...

Kamerautrustning: Kamerahus Canon EOS 50D, serienummer 0430327651, 2 batterier och laddare, Objektiv, Canon 50mm 0,45/1.5ft, motljusskydd, serienummer 10042095, Objektiv Canon Macro 60mm 1:2.8, motljusskydd, UV-skydd, linsskydd bak, serienummer 07052656, Objektiv Canon Zoom 10-22mm 1:3.5-4.5, motljusskydd, linsskydd fram, UV-filter, serienummer 03100906, ej fullständigt funktionstestad, mindre bruksslitage, helhetsintrycket är gott.  Vikt: 0 g

Objektiv Canon Zoom Lens 28-300mm 1:3,5-5,6 L IS USM, serienummer 60635, linsskydd, filter, motljusskydd, fodral, smärre bruksslitage.  Vikt: 0 g Skickas med postpaket.

Florett med tuschpåskrift ...

Herr och Fru WC, Ifö, längd 11cm, stengods, Stig Carlsson, Bromölla  Vikt: 0 g

Herr och Fru WC, Ifö, län...

Bok, Folio, Carl Johan Billmark, Chateau royal d'Ulriksdal, Paris, Litograferat titelblad, 17 tonlitograferade planscher, samtliga verk ej fullständigt genomgångna. Vikt: 0 g

Objektiv Nikon AF-S Nikkor 18-105mm 1:3.5-5.6G ED, serienummer 32343064, med UV-filter, motljusskydd, linsskydd (det främre ej original), mjukt fodral, kartong, smärre bruksslitage.

Se kontorets övriga auktionsvaror