Armbandsur Seiko Velatura, quartz, dia-index, datum, kronograf, stål/doublé, Ø 36mm, refnr: 7T92-0KSO, serienr: 220297, viklås, länkens innermått ca 16 cm, extra länkbitar, box, batteribyte krävs, mindre bruksslitage med repor, box med mindre skador.

1 800 kr

Auktnr SE8.20191128.A25526
Varukategori Klockor / Övrigt
Kontor Fridhemsplan
Utropspris 1 800 kr
Stänger 2019-11-28 11:23:00
Provision 270 kr
Frakt 129 kr

Herrur Breitling Navitimer Aviastar, stål automatisk, ref: A13024, Ø 41,5mm, serienr: 3461, mineralglas, datum, skadat glas, kraftigt hack i glaset vid kl 5, saknar band/länk, inga tillbehör

Collier doserad X-länk med stav, 45cm, bredd 14 - 23mm, 18K  Vikt: 62,3 g

Collier doserad X-länk med...

Armband Kejsarlänk, 21cm, ...

Kuvertväska Louis Vuitton, Kirigami Pochette, enbart den största börsen/inkomplett, monogram, guldfärgad knapp, ca 16 x 23cm, originalkvitto, dustbag, låda, box, knapp kraftig repig

Kuvertväska Louis Vuitton,...

Collier, halvstelt, 44cm, bredd ca 2mm, integrerad hänge dubbelsidig/vridbar, ena sidan prinsesslipade diamanter 16x ca 0,015ct samt 4st gröna stenar möjligen smaragder, andra sidan 16st blå stenar möjligen safirer, Ø 9,3mm, gul/vitguld blank/borstad dekor, smärre repor, 14K  Vikt: 15,5 g

Kedja Cordell, 62cm, bredd 5,5mm, 18K Vikt: 75,9 g

Kedja Kejsarlänk, 67cm, bredd 5,8mm, defekt lås, vitguld 18K  Vikt: 132,6 g

Kedja Kejsarlänk, 67cm, br...

Ring, diamanter 1x ca 0,60ct ca TCa/SI samt 13x ca 0,01ct, stl 16¾, Ø 5,3mm, skenas bredd 3,6mm, höjd 8,1mm, vitguld 18K  Vikt: 5,1 g

Armband Kejsar, 14,5cm, bredd 5,2mm, 18K  Vikt: 27,9 g

Ring, diamanter 1x ca 0,40ct + 2x ca 0,20ct samt 16x ca 0,005ct, stl 17, bredd 10,9mm, höjd 9,2mm, vitguld 18K Vikt: 8,7 g

2 Armringar, Ø ca 18,5cm, bredd 5,3mm, vita stenar, mönsterdekor, en sten saknas, små bucklor, 21K  Vikt: 28,1 g

2 Armringar, Ø ca 18,5cm, ...

Herrur Swiss Military Hanowa, stål, quartz, ca 42mm, ref: 6-5183.7, serienummer 14286J, safirglas, kronograf, länk, viklås, repor, box, manual.

Bälte Gucci, GG HE2AT, 85.34 1476, längd ca 100cm, bredd 4cm, nummer 409416, canvas/läder, färgbortfall på spänne, bruksslitage, inga tillbehör

Bälte Gucci, GG HE2AT, 85....

Ring med diamanter, oval briljantslipad diamant 1x ca 0,65ct ca W/SI, samt rund briljantslipade diamanter 6x ca 0,05ct, stl 19¼, bredd 8,3mm, vitguld, Schalin 18K  Vikt: 19,8 g

Solitär ring, diamant ca 0,35ct enligt gravyr, ca TW/SI, bredd 2,4 - 6,5mm, höjd 7mm, gravyr, ostämplad, vitguld, 18K Vikt: 2,3 g

Solitär ring, diamant ca 0...

Ring stl 17¼, skenans bred...

Guldtacka 5g, PAMP Suisse, ca 14 x 24mm, nummer C015562, 999,9/1000, 24K

Ett par örhängen, diamanter 16x ca 0,02ct, 2st blå stenar möjligen safirer, Ø ca 7,5mm, stift, gulguld, Brittiska stämplar 18K  Vikt: 2 g

Ett par örhängen, diamant...

Armband, halvstelt, 19cm, bredd ca 2mm, integrerad hänge dubbelsidig/vridbar, ena sidan prinsesslipade diamanter 16x ca 0,025ct, andra sidan 16st blå stenar möjligen safirer, Ø 9,3mm, gul/vitguld blank/borstad dekor, smärre repor, 14K  Vikt: 9,7 g

Ring, diamanter 9x ca 0,03ct totalt ca 0,27ctv enligt gravyr, stl 16½, bredd 3,2mm, år 1995, 18K Vikt: 3,1 g

Se kontorets övriga auktionsvaror