Två serveringsskedar, modell Hansen, ca längd 21cm. 830/ 1000 silver Vikt: 136,1 g

500 kr

(jussihoohoo)

Auktnr SE18.20200115.A27398
Varukategori Silver / Bestick
Kontor Solna
Utropspris 500 kr
Aktuellt bud 500 kr
Stänger 2020-01-15 15:03:00
Provision 75 kr
Frakt 129 kr

Väska, Louis Vuitton, Alma BB, Damier Ebene canvas, mått 23,5x17,5x11,5cm, axelrem, inköpskvitto 7 december 2021, lås, dustbag, kartong.

Väska, Louis Vuitton, Alma...

Väska, Louis Vuitton, Neverfull MM, Damier Ebene canvas, tillverkningskod FL4189, mått 31 x 28 x14cm, mindre bruksslitage, medföljande clutch, dustbag, kopia på Client receipt, box Skickas med postpaket.

Väska, Louis Vuitton, Neve...

Ring solitär med diamant 1xca 1,25ct ca TW(F)/IF, enligt gravyr, stl 16¼, bredd 2,2-7mm, en klo skadad, CFC, Stockholm, 18K Vikt: 5 g

Ring solitär med diamant 1...

Herrur Omega Speedmaster Date, "Tachymetre", Chronometer, stål, automatisk, ref-nr: 32105000, serie-nr: 84611734, Cal 1164, verk-nr: 84611734, Ø40mm, datum, safirglas, stållänk, länk-nr: 1564/975, två extra länkbitar, certifikat Wohlins Ur 2010, originaltag, pictograms, manual, box, ytterkartong, något repig länk samt viklås, lätt färgbortfall på tachymetre-ring, mindre slitage/fläckar på box samt ytterkartong

Herrur Breitling Colt, stål, quartz, ref-nr: A74388, serie-nr: 1798368, Ø44mm, datum, safirglas, gummiband 278S/22-20, något repig vridring samt boett, inga tillbehör

Herrur Breitling Colt, stå...

Helalliansring, 20 diamanter 1,65ctv enligt gravyr, ca W(H)-TCa(K)/VS, stl 15, bredd 3,4mm, gravyr, vitguld, 18K Vikt: 5,4 g

Herrur Omega Speedmaster Professional Mark II, stål, manuell, ref-nr: 145.014, serie-nr: 32213055, boett-nr: 487449, Cal 861, Ø41,5mm, ca 1973, kronograf, mineralglas, stållänk, länk-nr: 1162/173, smärre repor på bakboett samt viklås, nagg samt mindre repor på glas, något tröga kronografknappar, inga tillbehör

Gitarrförstärkare Fender Bronco, modell-nr: PR258, serie-nr: T25392, höjd ca 30cm, 230V/50Hz-38W, bruksskick, inga tillbehör  Skickas med postpaket.

Gitarrförstärkare Fender ...

Plånbok Louis Vuitton, Zippy Coin Purse, modell-nr: M60067, ca 11x8,5x2cm, med inköpskvitto från 8/12-2022, dustbag, kartong

Plånbok Louis Vuitton, Zip...

15 mynt, persiska, ca Ø13-22,5mm, 21,6K Vikt: 69,2 g

15 mynt, persiska, ca Ø13-...

Guldgranulat, 23K Vikt: 49,9 g

Herrur Hamilton Jazzmaster Open Heart Viewmatic, doublé, automat, 41mm, ref: H325751, serienr: 2824-2, glasbaksida, stötmärke på boettens sida, defekt läderband, originalspänne doublé, inga övriga tillbehör

Hänge med mynt, Ø28mm, ram samt mynt 22K Vikt: 10,4 g

Hänge med mynt, Ø28mm, ra...

Collier, längd 45cm, bredd 5-75mm, 21K Vikt: 45,1 g

Collier, längd 45cm, bredd...

Figurin elefant, Elephant Parade, numrerad 1242/2500, etikettmärkt, ca 10x12cm, bemålad konstmassa Skickas med paket.

Armring, vitguldsdekor, innermått Ø63mm, bredd 10mm, 22K Vikt: 26,3 g

Pärlcollier med odlade pärlor, färgade, längd ca 148cm, bredd 7mm, saknar lås, bruttovikt: 80,2g

Pärlcollier med odlade pä...

Hänge hjärta med diamanter ca 84x0,005ct totalt 0,50ctv enligt gravyr, Guldfynd, 26mm, bredd 3,1-19,9mm, mönstrad genombruten baksida, tvåfärgad, 18K Vikt: 7,9 g

Hänge hjärta med diamante...

Collier med hjärta, längd: 40cm, bredd: 2,7-27,2mm, små ojämnheter, 23K Vikt: 15,2 g

Collier med hjärta, längd...

Armband med berlock hjärta, längd: ca 16,5cm, bredd: 3-19,9mm, s-lås, 23K  Vikt: 15,2 g

Armband med berlock hjärta...

Se kontorets övriga auktionsvaror