Diverse guld, boetter, delar av fickur, gravyr, repigt, buckligt, 14K Bruttovikt: 10,8 g

3 000 kr

Auktnr SE22.20200225.A5394
Varukategori Guld / Övrigt
Kontor Farsta
Utropspris 3 000 kr
Stänger 2020-02-25 20:39:00
Provision 450 kr
Frakt 129 kr

Herrur Omega Seamaster Planet Ocean Ultra Deep 6000M CoAxial Chronometer, Ø 45,5mm, automatisk, stål, ref: 215.30.46.21.03.001, serienr: 84246790, cal: 8912, international warranty kort 2023-06-20 Erikson Urhandel, pictogram kort, master chronometer kort, instruktionsbok, box, ytterkartong, pappkartong.

Ring vitguld, diamanter 122 x ca 0,005-0,01ct + 8 x ca 0,04ct, baguetteslipade 8 x ca 0,025ct, stl 18¼, bredd 3-15mm, 14K Vikt: 4,7 g

Elgitarr Gibson S-1, serienr: 00176212, made in USA, axelband, två kablar, repig, utbytta stämskruvar, stötskador, defekt volym knopp, hårtfodral. Skickas med postpaket.

Armring med färgade stenar, Ø ca 58mm, bredd 14mm, ostämplad, 21K Vikt: 20,1 g

Armring med färgade stenar...

Effektpedal Boss Heavy Metal Hm-2, Roland, made in Japan, saknar adapter, ej funktionstestad.  Skickas med postpaket.

Elgitarr Kingston, nr: WO20776, repig, skadad, rostig, hårtfodral.

Ett par örhängen med diamanter 42 x ca 0,0025-0,005ct, Guldfynd, längd ca 10mm, bredd ca 3-4mm, något skev stift, 18K Vikt: 1,5 g

Ett par örhängen med diam...

Kedja med hänge, grön sten, knutar, 14K Vikt: 1,7 g

Kedja med hänge, grön ste...

Samekniv, längd ca 24,5cm, dekorerad slida i ben samt läder, skaft av ben av trä, bladets längd: 10cm, S&S Holmedal Norge, ej signerad.

Samekniv, längd ca 24,5cm,...

Armband Bismarck, längd ca 17cm, bredd ca 4mm, 18K Vikt: 3,9 g

Armband Bismarck, längd ca...

Samekniv, längd ca 22cm, dekorerad slida i ben samt läder, skaft av ben, bladets längd ca 18cm, kniven går ej dra ur slidan, signerad.

Samekniv, längd ca 22cm, d...

Samekniv, längd ca 26cm, dekorerad slida i ben samt renskinn, skaft av ben, bladets längd: 13cm, gravyr, signerad PL 1961.

Samekniv, längd ca 26cm, d...

Armband med diamanter 40 x ca 0,005ct, justerbar stl, repig, saknar stenar, 18K Vikt: 12 g

Armband med diamanter 4 x ca 0,10ct, samt färgade stenar, Unoaerre, längd ca 18cm, bredd ca 6-7mm, något defekt vid länk samt skev länk, 18K Vikt: 20 g

Smyckesset med stenar, kedja 45cm, bredd 1mm, hänge 28x18mm, ring 17½, bredd 3-7mm, ett par örhängen, Ø 12mm, 925/1000 silver, bruttovikt: 14,4g Vikt: 14,4 g

Herrur Mido Ocean Star Diver, Ø 43,5mm, automatisk, datum, refnr: M026608A, serienr: OFTEKMHJR, stållänk, extra länkbitar, viklås, garantikort 21-06-6 Dubai,  box, ytterkartong.

Se kontorets övriga auktionsvaror