Luktdosa rokoko, förgylld med gångjärnsförsett lock och dekor av blommor och rocailler, troligen av Johan Abraham Hallard, mästare i Stockholm 1774-1809, höjd ca 4,5cm, åldersbetingat slitage. Silver Vikt: 38,7 g
Auktnr | SE18.20200226.A27917 |
Utropspris | 1 000 kr |
Aktuellt bud | 2 700 kr |
Stänger | 2020-02-26 14:12:31 |
Provision | 405 kr |
Frakt | 129 kr |