Herrur Michael Kors, quartz, kronograf, datum, stål, ca Ø43mm, referensnummer MK8072, serienummer 111306, stållänk med viklås, länkens innermått ca 18cm, smärre slitage, ytliga repor.

500 kr

(chrys)

Auktnr SE18.20200603.A30479
Varutyp Klockor
Kontor Solna
Utropspris 500 kr
Aktuellt bud 500 kr
Stänger 2020-06-03 14:17:30
Provision 75 kr
Frakt 99 kr

ROLEX, Oyster Perpetual, GMT-Master (Swiss-T<25), Chronometer, armbandsur, 39 mm, stål, automatisk, plexiglas, datum, Jubileelänk, viklås, tillverkad andra kvartalet 1971, certifikat ej daterat & stämplat, ca 1972, box + ytterkartong ej tids/modellenliga, Caliber 1570, Verknr D214156, Serienr 3.092.038, Referens 1675, Boettnr 1675 (II.71), Länkreferens 6251H-1.72/55, total längd: 20,3cm, skadad urtavla, skadade visare, okänd servicehistorik.

Herrur Rolex Oyster Perpetual GMT-Master II Coke Fat Lady, stål, automatisk, 40mm, ref: 16760, snr: R275726 ca 1988, Cal. 3085, verknr: 1499349, safirglas, datum, Swiss -T<25, oysterlänk, stål, ref: 78790A DE7, viklås, länk tillverkad ca 2001 till ref: 16710, total längd: 18,7mm, manual, certifikat 7:e April 1988 Bucherer Zurich, box, ytterkartong, servicekvitto Nymans 2016-05-17, buckla på bakboett.

Herrur Breitling Chronomat Evolution ref: C13356 snr: 2000484, stål/guld, guldring, Ø 43mm, safirglas, automat, kronograf, pilotlänk stål/guld, total längd ca 19cm, viklås, en extra länkbit, defekt krona/lös, går ej att ställa, chronometer-certifikat, certifikat 2007, manual, box, ytterkartong

Set; collier och örhängen i vitt guld 10K med droppslipade och runda blå topaser samt tre diamanter á c:a 0,01ct. Colliern har ställbar längd 42 - 50 cm och är 1,3 - 19,5 mm bred. Karbinhake. Örhängena är 16 mm långa. De väger 8,56g tillsammans. Stämplade 10K. Originalaskar från PEOPLES (Canada) medföljer. Fint skick!

Set; collier och örhängen...

Herrur Rolex Milgauss, stål, automat, gröntonad urtavla, Ø 40 mm, ref 116400V, serienr V564844, Oysterlänk i stål, innermått inklusive ur ca 19 cm, viklås, certifikat dat 2009-08-24, tags, box, ytterkartong

Herrur Rolex Milgauss, stå...

Herrur Zenith El Primero Rainbow, stål, automatisk, 39mm, ref: 02-0370-400, Cal. 400, kronograf, datum, safirglas, stållänk, extra länkbitar, torr packning, bör bytas, box, saknar kudde, ytterkartong

Herrur Cartier Santos Galbée, automatic, datum, stål, ref 2319, serienr 411555CD, originallänk, innermått inklusive ur ca 19 cm, originalbox

Herrur Cartier Santos Galb...

Bärbar dator Asus, M509D-EJ068T, RTL8821CE, serienr: L2N0CV00X895080, strömkabel, originalkartong Skickas med postpaket.

Bärbar dator Asus, M509D-E...

Hänge, 13x6mm, briljantslipad diamant 0,50ct enligt gravyr, ca W-TCr(H-I)/P2, fasetterad rondist, GHA, 18K. Vikt: 1,1 g

Hänge, 13x6mm, briljantsli...

Herrur Sjöö Sandström Chronolink Worldtimer UTC, stål, manuell/quartz, analog/digital,  40mm, ref: WT 6202, snr: 2917, kronograf, alarm, stållänk, extra länkbitar, dubbelviklås, batteribyte krävs för digital del, skadad box, certifikat från Sjöö Sandström daterat 2004-12-01, aningen glapp vid gångjärn.

Herrur Sjöö Sandström Ch...

Ett par örhängen i vitguld med diamanter 0,70ctv, längd 14 mm, skruvlås, champagnefärgad diamant VS1, 14K. Vikt: 0,8 g

Ett par örhängen i vitgul...

Ring, Ø 18½, diamant 0,46ct enligt gravyr, kvalité ca W(H)/SI, tunn repa på bordsfacett, vitguld, 18K Vikt: 3,2 g

Ring, Ø 18½, diamant 0,46...

Väska Prada Doublebag Saffiano Cuir Caramel, ljusbrun färg,  röd insida, nr: 31T, inköpt 2014 för 18550 enligt kvitto från Pradabutiken Birger Jarlsgatan, dustbag, certifikat nr 49112, fint skick

Väska Prada Doublebag Saff...

Herrur Omega 18K Ø33mm,manuell,orginal ban i läder,mycket fint skick,orginal box.Btto 30,5g

Herrur Omega 18K Ø33mm,man...

Ett par örhängen, 3,8mm, diamanter ca 0,005ct vardera, 18K Vikt: 0,6 g

Ett par örhängen, 3,8mm, ...

Ring vitguld med diamant 0,50ct enligt gravyr,stl 15 gravyr.18K 3,5g Vikt: 3,5 g

Ring, Engelbert, Ø 18, Ametist, Heribert Engelbert, Stockholm, 1988, bredd 5 - 12,3mm, 18K Vikt: 10,2 g

Ring, Engelbert, Ø 18, Ame...

Herrur Certina DS Action Divers Watch 200m, stål, automatisk, 41,5mm, ref: C013407, snr: LUX 5YT YB1, safirglas, datum, stållänk, extra länkbitar, viklås, certifikat Maj 2020 Klockmaster Västra Frölunda, box, ytterkartong

Örhängen i vitguld med flertal små diamanter & blå sten, längd 20 mm, bredd 10 mm, 18K. Vikt: 3,9 g

Örhängen i vitguld med fl...

Herrur Rolex Oyster Perpetual Date Yacht-Master, stål/roséguld, automatisk, ca Ø40mm, safirglas, datum, referensnr 116621, serienr 8X7214P4, Cal 3135, verknr T455T727, boettnr 2180, oysterlänk i stål/roséguld ca innermått 19cm, viklås, smärre bruksslitage, certifikat från Rob Engström, juli 2016, box, inga övriga tillbehör

Se kontorets övriga auktionsvaror