Lös briljantslipad diamant ca 0,50ct, kvalitet ca TW(G)/VS Vikt: 0 g

10 000 kr

Auktnr SE1.20200708.A31807
Varukategori Fashion / Accessoarer
Utropspris 10 000 kr
Stänger 2020-07-08 19:00:30
Provision 1 500 kr
Frakt 129 kr

Väska Louis Vuitton, Porte Documents Jour, damier-mönster, fem fickor invändigt,  med avtagbar och justerbar axelrem, datumkod Spanien 2013, med kvitto 2013, ca 38x27x6cm, slitage.  Skickas med postpaket.

Väska Louis Vuitton, Porte...

Fåtölj "Lamino", Yngve Ekström för Swedese, ek och teak, med fårskinnsklädsel, slitage, klädsel med mindre bortfall, någon fläck. Specialfrakt, kontakta pantbankskontoret för mer information.

Fåtölj "Lamino", Yngve Ek...

Fåtölj "Lamino", Yngve Ekström för Swedese, ek och teak, med skinnklädsel, slitage, ställvis hårt, lukt. Specialfrakt, kontakta pantbankskontoret för mer information.

Fåtölj "Lamino", Yngve Ek...

Fåtölj "Lamino", Yngve Ekström för Swedese, ek och teak, med fårskinnsklädsel, slitage, klädsel med mindre bortfall. Specialfrakt, kontakta pantbankskontoret för mer information.

Fåtölj "Lamino", Yngve Ek...

Brosch med diamanter ca 14x0,10-0,13ct, ca W(H)/ VS-Si, Karlssons Guldsmedja Sten 1977, ca 3x3,5cm,  18K Vikt: 9,6 g

Damur Lotus 17297, Lotos, med diamanter ca 32x0,01-0,03ct, Ø 15mm, bruttovikt: 23,6gram, 18K

Tavla, blandteknik, Maria Ronnehed, signerad, ca 60x60cm.  Specialfrakt, kontakta pantbankskontoret för mer information.

Kedja Pansar med integrerat hänge hjärta bredd ca 15mm,  med diamanter ca 50x0,01ct, bör omrodieras, lås med diamanter ca 6x0,01ct, längd ca 42cm, bredd ca 4mm, 18K Vikt: 27,3 g

Armbandsur Omega De Ville, 18K, ca 30x23mm, manuell, inga tillbehör, slitage, bruttovikt 20,8g

Armband venezia med hjärta, längd 19cm, bredd ca 4mm, vitguld 18K. Vikt: 2,6 g

Armband venezia med hjärta...

Pantax 645 film holder, fö...

Ett par örhängen med odlade saltvattenpärlor Ø 7mm, ca 12x9mm, 18K Vikt: 3,6 g

Ett par örhängen med odla...

Herrur Tissot, 18K, quartz, datum, Ø36, gravyr, slitage, plexiglas med repor, inga tillbehör.

Kamera Topcon, RE Super, svart, serienummer 4667130, objektiv Vivitar Auto135mm 1:2.8 med uv-filter (med repor) samt objektiv Auto -Topcor, 1:1,8 f=5,8cm, 1970-tal, bruksslitage, några mindre bucklor, långa tider något sega, färgbortfall. Vikt: 0 g

Långpipa, dekor av ansikte...

Se kontorets övriga auktionsvaror