| Ny sökning | Nästa
Berlock i silver med en bergkristall med tillhörande stavkedja. Berlocken är 45,7 mm lång inkl. ögla. Den är stämplad Stigbert, HE (Heribert Engelbert), kattfot, Stockholmsstadsstämpel, S & U8 = 1946). Kedjan är 48,5 cm lång och 1,8 mm bred. Den har samma stämplar som berlocken men är från 1947. Springring. De väger 17,5g tillsammans.
Auktnr | SE73.20200709.A5506 |
Varukategori | Silver / Hängen & berlocker |
Utropspris | 200 kr |
Aktuellt bud | 1 800 kr |
Stänger | 2020-07-09 19:00:00 |
Provision | 270 kr |
Frakt | 129 kr |