Herrur Victorinox, Swiss Army, stål, quartz, Ø40mm, datum, sekundvisare, länk 20,5cm, box.

1 400 kr

Auktnr SE4.20200923.A64015
Varukategori Klockor / Herrur
Utropspris 1 400 kr
Stänger 2020-09-23 13:29:30
Provision 210 kr
Frakt 129 kr

Ring, diamanter 1 x ca 0,50ct, River (E)/ VS1, 30 x ca 0,02ct enligt GIA diamond dossier, modellnamn Amber Halo, stl 16, bredd 1,5-8,5mm, höjd från skenan 7mm, kvitto, etui, vitguld, 18K Vikt: 3,8 g

Collier, 42cm, bredd 1-12mm, 21K  Vikt: 2,8 g

Armbandsur, märke saknas/modell QA535, stål/gulmetall, quartz, Ø33mm, datum, brunt läderband 24cm, i behov av batteribyte, inga tillbehör.

Armbandsur, märke saknas/m...

Ring, diamant 0,80ct enligt gravyr, W/VS, stl 19, bredd 2-6mm, Örns Juvelateljé Göteborg 1976, vitguld, väldigt små nagg på bordet och rondisten, slitage på en klo, 18K.  Vikt: 3,7 g

Skruvdragare DeWalt DCD734 14,4V,  batteriladdare, två batteri, manual, tillhörande väska. Skickas med postpaket.

Hänge, 16st diamanter 0,08ctv, W/SI, samt Peridot, 13,2mm, bredd 7,3mm, Hallbergs guld, 18K Vikt: 0,9 g

Hänge, 16st diamanter 0,08...

Herrur Tag Heuer Link, stål, quartz, Ø41mm, svart urtavla, kronograf, datum,  Ct 1111-0, OF6724, originallänk 19cm, bruksskick, inga tillbehör.

Herrur Tag Heuer Link, stå...

Ring, vita och grön sten, stl 18¾, bredd 1,5-7mm, 18K Vikt: 1,1 g

Ring, vita och grön sten, ...

Ring Bismarck, stl 18¼, bredd 7mm, 18K Vikt: 5,9 g

Ring Bismarck, stl 18¼, br...

Armband, 18,5-20,5mm, bredd 1,5-14mm, 21K  Vikt: 3,9 g

Ring, diamanter 21 x ca 0,005ct, rosa sten, stl 16½, bredd 2-10,5mm, GHA, 18K Vikt: 4 g

Herrur Omega 18K, manuell, Ø34mm, vit urtavla, liten sekundvisare, ref nr 14707-4, caliber 267, verk nr 17778882, från 1959, läderband ej original, något skev uppdragskrona, små märken på urtavla, tunna repor på glas, ett par mindre hack/bucklor på boett, inga tillbehör.

Herrur Omega 18K, manuell,...

Collier med emalj, skevheter/bucklor, längd inklusive tygbandet ca 110cm, ett par örhängen med emalj, skevheter/bucklor, längd inklusive hårdekoration ca 22cm, bruttovikt 173,3g. 21K

Ring, 23st diamanter 0,18ctv, W/SI, stl 16½, bredd 1,6mm, Guldfynd, Story of love, modell Venice, nypris 9998kr, vitguld, 18K  Vikt: 2,1 g

Hänge Art Jouel, Ø45mm, safirer, turmaliner, granater, tsavoiter, peridoter, sterling och svart rodium, förgyllda detaljer, kedja ormlänk Svedbom & Co, 39cm, bredd 1,5mm, ask, silver 925/1000. Vikt: 33,7 g

Hänge Art Jouel, Ø45mm, s...

Fickur Swatch 6449/613, plast/gulmetall, quartz, Ø48mm, klockkedja gulmetall 40cm, i behov av batteribyte, manual, plastetui.

Ring, 4st prinsesslipade diamanter 0,08ctv, 20st briljantslipade diamanter 0,18ctv, stl 18¾, bredd 6mm, Story of love, Guldfynd, 18K  Vikt: 7,6 g

Ring, diamanter 12 x ca 0,01ct, 12st rubiner, stl 16½, bredd 17x25mm, vitguld, 14K Vikt: 6,8 g

Collier med stenar, skevheter, längd inklusive tygbandet ca 74cm, ett par örhängen med stenar, skevheter, längd inklusive hårdekoration ca 20cm, bruttovikt 174,2g. 22K

Ring, diamanter 1 x ca 0,05ct, 4 x ca 0,03ct, 36 x ca 0,01ct, stl 16½, bredd 2-9,5mm, vitguld, Guldfynd, 18K Vikt: 3,9 g

Se kontorets övriga auktionsvaror